Saçlara Sarımsak Sürmenin Faydaları

Saçlara Sarımsak Sürmenin Faydaları

Saçlara sarımsak sürmenin faydaları sayesinde kuru ve nemli saçlar için doğal bakım kürlerinden bir tanesi olan sarımsak maskesine hep birlikte göz atalım ve saçlarımıza ne gibi faydalar sunduğunu inceleyelim.

Saçlarınıza Sarımsak Desteği

Sarımsak, mat saçları daha parlak ve daha nemli hale getirirken, nemli saçlar için de dengeyi koruyucu bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Her iki saç türü için de etkili olan bu maskenin nasıl yapıldığını ve nasıl uygulanması gerektiğini hep birlikte inceleyelim.

 

  • 5 diş sarımsak. Üzerindeki ince yapıyı sıyırıyor ve ezmeye başlıyoruz. Ezeceğiniz kabın geniş olması daha iyi olacaktır çünkü sarımsakların çamur haline gelmesi gerekiyor yani çok iyi ezilmesi şart.
  • Uygulama işlemi oldukça basit ve sarımsakların saçınızda kalması ya da saçınıza yapıştırılması gibi bir durum söz konusu değil. Ezilen sarımsak ve sarımsak suyunu parmak uçlarımıza iyice yediriyoruz ve saç diplerine doğru ılık su masajında olduğu gibi hafifçe uyguluyoruz.
  • Sarımsak kokusu yoğun bir kokudur ancak emin olun bone ya da streç sayesinde bu kokuyu en azından bulunduğunuz ortamda saklamak mümkün. Genellikle streç tercih ediliyor ve başınıza saracağınız bu malzeme ile kokuyu da bir süreliğine ortadan kaldırabiliyorsunuz.
  • 45 dakika kadar sonra saçlarınızı açabilirsiniz ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile besleyici bir masaj daha yapacaksınız ve daha sonra bakım işlemi sona erecek.

Kokuyu tamamen ortadan kaldırmak için şampuan ya da sabun ile ılık bir duş almanız gerekiyor ve zaten son aşama da budur. Sarımsak ve zeytinyağının kokusu gerçekten çok kötü ancak doğal bakım kürleri arasında en yaygın olanı budur ve hanımlar tarafından çok etkili olduğu söylenmektedir. Şampuan ya da sabun yardımı ile kokuya hükmetmek mümkün ve en azından o gün için evinizde kalmanız da sizlerin lehine olacaktır.

Bu doğal kürü günde bir kez uygulamanız yeterlidir ve belli süre düzenli olarak uyguladığınızda saçlarınızın ne karda canlı ve ne kadar sağlıklı olduğunu sizler de göreceksiniz. Evden dışarı çıkmak istediğinizde kozmetik ürünlerini tercih edebilir ve hoş kokulu kremler ile saçlarınızdaki kokuyu da yok edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.