Saçları Parlatan Saç Bakım Maskeleri

Saçları Parlatan Saç Bakım Maskeleri

Evinizde ve doğal yollardan saçlarınızın parlamasını ister misiniz? O zaman sizler için hazırladığımız parlak saç maskesi ve parlak saçlar için maske tarifi önerilerimizi mutlaka bir kenara not alın.

Saçları Parlatan Saç Bakım Maskeleri

Saç bakımı bir kadın için en önemli şeylerden bir tanesidir. Çünkü her kadın saçına önem verir ve kadını gösteren en önemli şey saçlardır. Parlak saçlar sizin öz güveninizi daha da arttırırken parlak saç sizi daha güzel ve alımlı gösterecektir.

Parlak Saçlar

Sizler için hazırladığımız parlak saçlar için maske ve parlak saçlar için maske tarifleri önerilerimiz aşağıdadır.

Saç Parlatan Maske Tarifi

 • Zeytinyağı ( 1 tatlı kaşığı )
 • Ceviz yağı ( 1 tatlı kaşığı )
 • Aloevera yağı ( 2 çorba kaşığı )
 • Papatya yağı ( 1 çorba kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulaması : Tüm yağları cam bir kase içerisine dökün ve benmari usulü ısıtın. İlk olarak saç diplerinden başlayıp , saç uçlarına kadar yedire yedire sürün. Yaklaşık 30 dakika boyunca saçlarınızda beklettiğiniz karışımı saç şampuanı ile temizleyin. Bu maske tarifini haftada 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Parlak Saçlar İçin Maske Tarifi

 • Zeytinyağı ( 5 damla )
 • Şeker ( 1 tatlı kaşığı )
 • Yumurta sarısı ( 1 adet )
 • Süt ( yarım çay bardağı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Uygun bir kap içerisine yumurta ve zeytinyağını ekleyip karıştıralım. Sonrasında içerisine şeker koyup karıştırmaya devam edelim. Şimdi ise süt ile saçlarınızı ıslatın ve 10 dakika bekledikten sonra hazırladığınız karışımı saçlarınıza uygulayın ve 10 dakika daha bekleyin. Artık saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Ancak kuruma sırasında kesinlikle fön makinesi kullanmayın. Saçlarınızı doğal olarak kurutun. Saçlarınızın inanılmaz bir şekilde parlayacağına gözlerinizle şahit olacaksınız.

Bunların dışında saçlarınıza bakım yaparken doğal ve bitkisel olarak kullanabileceğiniz bir kaç sihirli malzemelerden bahsetmek istiyorum.

Zeytinyağı ile Saç Bakımı : Saçlarınıza zeytinyağı ile bakım yapabilirsiniz. Özellikle saçlarınıza zeytinyağı ile bakım yaptıktan sonra güneşte bekleyebilirseniz kısa sürede canlı ve hacimli saçlara kavuşabilirsiniz.

Bal ile Saç Bakımı : Bir sprey şişesi içerisine çok az miktarda limon suyu ve bal koyup çalkalayın. Saçlarınıza uygulayın ve saçlarınız zamanla daha parlak görünecektir.

Limon ile Saç Bakımı : Yine bir sprey şişesi içerisine limon suyu ve geri kalana da su doldurup çalkalayın. Mümkünse saçlarınızın derisine gelmeyecek şekilde saçlarınızı ıslatır gibi kulanın. Kullanım sonrasında 1 saat kadar bekletin ve sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. blank Firuze dedi ki:

  Saçların ihtiyacı olan katkısız keratin bakımını yaptıktan sonra saç kaybettiği hacimi ve parlaklığı tekrar kazanıyor. Keratin iksir, keratin dip bakım yağı, keratin maske ve keratin kremi devamlı kullanıyorum saçlarım ipek gibi oluyor

Yardım Başvurusu Maddi Yardım