Menü x

Süt ile Saç Düzleştirme

Saç Bakımı, Saç Şekilleri ve Yıkama

Süt ile Saç Düzleştirme

Yazı: sadmin 5 Mart 2015

Tabiatın güzelliğimiz için bize sunduğu ürünlerden bir tanesi de süttür. Saçları düzleştirmek için birbirinden farklı yöntemler var. Ancak biz sizlere genel olarak doğal ürünleri tavsiye ediyoruz. Bu nedenle sizlere bugün süt ile saç düzleştirme uygulamasından bahsetmek istiyoruz.

Süt ile Saç Düzleştirme

Hemen hemen her buzdolabında bulunan süt ile saçlarınızı düzleştirmeye ne dersiniz? Isı ile saçlarınıza zarar vermek yerine saçlarınızı tamamen doğal ürünler ile düzleştirebilirsiniz. Bu site hem zamandan tasarruf sağlarken hemde sağlıklı bir yöntem olur.

Süt ile Saç Nasıl Düzleştirilir?

Bir sprey şişesine 3’te 1’i kadar süt doldurun. İçerisine ilave olarak daha da kuvvetlendirmek için Hindistan cevizi sütü ilave edebilirsiniz.

 • Eğer Hindistan cevizi sütü kullanıyorsanız , yarım limon suyu ile birleştirebilirsiniz. Ardından koyu kıvama gelmesi için buzdolabına koyun ve bir saat bekletin.
 • Dilerseniz aynı karışıma bal , çiçek , muzda ekleyebilirsiniz. Bu meyveler kokulu olduğu için daha hoş kokar ve saçlarınızı nemlendirir.
 • Süt yerine de süt tozu kullanabilirsiniz. Ancak bu süt bulunamadığı durumlarda kullanılırsa daha iyi olur.

Süt ile Saç Düzleştirme

Saçlarınızı açın ve süt spreyini tüm saçınıza sıkın ve bir yandan elinizle de saçlarınızı kaldırarak saçlarınızın diplerine doğru sıkışmasına yardımcı olun. Saçlarınız tamamen süt ile nemlendirmeyi unutmayın. Saç diplerinden saç uçlarına kadar nemlendirin.

Saç Spreyi

Saçlarınızın tümünü süt ile nemlendirdikten sonra kalın dişli bir tarak ile tarayın ve saçlarınızı tamamen açın.

Saç Tarama

Son olarak duşa girin ve saçlarınızı bol köpüklü ve saç düzleştirmeye yardımcı bir şampuan ile yıkayın. Saçlarınızı yıkayıp kendi kendine kurumaya bıraktığınızda tamamen düzleşmiş saçlara sahip olacaksınız. Zaman içerisinde düzenli ve devamlı uygulamanız halinde dalgalı saçları düz sanki saç düzleştirici ile düzeltilmiş kadar düzeltir.

SONUÇ

Doğal-Saç-Düzleştirme

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Yazın

Yazı Hakkında Yapılan Yorumlar

 • elanur

  Cevapla

  25 Şubat 2017 - 11:29

  Çok kötü kokuyor kokmaması için ne yapmalıyız?

 • berfin

  Cevapla

  19 Kasım 2016 - 16:57

  bayat sütle olurmu

Sitede yayınlanan tüm içerikler 1ciltbakimi.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz.