Süt ile Saç Düzleştirme

Süt ile Saç Düzleştirme

Tabiatın güzelliğimiz için bize sunduğu ürünlerden bir tanesi de süttür. Saçları düzleştirmek için birbirinden farklı yöntemler var. Ancak biz sizlere genel olarak doğal ürünleri tavsiye ediyoruz. Bu nedenle sizlere bugün süt ile saç düzleştirme uygulamasından bahsetmek istiyoruz.

Süt ile Saç Düzleştirme

Hemen hemen her buzdolabında bulunan süt ile saçlarınızı düzleştirmeye ne dersiniz? Isı ile saçlarınıza zarar vermek yerine saçlarınızı tamamen doğal ürünler ile düzleştirebilirsiniz. Bu site hem zamandan tasarruf sağlarken hemde sağlıklı bir yöntem olur.

Süt ile Saç Nasıl Düzleştirilir?

Bir sprey şişesine 3’te 1’i kadar süt doldurun. İçerisine ilave olarak daha da kuvvetlendirmek için Hindistan cevizi sütü ilave edebilirsiniz.

  • Eğer Hindistan cevizi sütü kullanıyorsanız , yarım limon suyu ile birleştirebilirsiniz. Ardından koyu kıvama gelmesi için buzdolabına koyun ve bir saat bekletin.
  • Dilerseniz aynı karışıma bal , çiçek , muzda ekleyebilirsiniz. Bu meyveler kokulu olduğu için daha hoş kokar ve saçlarınızı nemlendirir.
  • Süt yerine de süt tozu kullanabilirsiniz. Ancak bu süt bulunamadığı durumlarda kullanılırsa daha iyi olur.

 

Saçlarınızı açın ve süt spreyini tüm saçınıza sıkın ve bir yandan elinizle de saçlarınızı kaldırarak saçlarınızın diplerine doğru sıkışmasına yardımcı olun. Saçlarınız tamamen süt ile nemlendirmeyi unutmayın. Saç diplerinden saç uçlarına kadar nemlendirin.

 

Saçlarınızın tümünü süt ile nemlendirdikten sonra kalın dişli bir tarak ile tarayın ve saçlarınızı tamamen açın.

 

Son olarak duşa girin ve saçlarınızı bol köpüklü ve saç düzleştirmeye yardımcı bir şampuan ile yıkayın. Saçlarınızı yıkayıp kendi kendine kurumaya bıraktığınızda tamamen düzleşmiş saçlara sahip olacaksınız. Zaman içerisinde düzenli ve devamlı uygulamanız halinde dalgalı saçları düz sanki saç düzleştirici ile düzeltilmiş kadar düzeltir.

 

YORUMLAR

  1. blank berfin dedi ki:

    bayat sütle olurmu

  2. blank elanur dedi ki:

    Çok kötü kokuyor kokmaması için ne yapmalıyız?