Saç İçin Yumurta Maskesi Nasıl Yapılır? Etkili Tarifler

Saç İçin Yumurta Maskesi Nasıl Yapılır? Etkili Tarifler

Saç için yumurta maskesi saçlarınız için oldukça faydalı ve sağlıklı bir maske tarifidir. Özellikle yıpranmış ve onarılması güç olan saçlarınıza uygulayacağınız yumurta maskesi ile saçlarınız çok daha sağlıklı ve bakımlı gözükecek.

Saç İçin Yumurta Maskesi

Bildiğiniz gibi hemen hemen her gün işe giderken veya özel bir davete giderken kullandığımız fön makinesi , kötü hava şartları , güneş gibi dış etkenler saçlarımızı mahvediyor. Saçlarımız yıpranırken aynı zamanda da bakımsız görünüyor.

Bu gibi durumlar için evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz ve her zaman uygulayabileceğiniz saç maskesi olan yumurta maskesi yıpranmış ve bakımsız olan saçlara bire bir bir saç maskesidir.

Saç için yumurta maskesi içerisinde kullanacağımız yumurta sarısı , saçlarınızı onaracak ve aynı zamanda doğal bir parlaklık sağlayacaktır. Yumurta aynı zamanda saçlarınızın dökülmesini de azaltmaktadır.

Yumurtalı ile Saç Maskesi Tarifi

Yumurta ile saç maskesini hazırlamaya başlamadan önce bazı malzemeleri evimizde hazır tutmamız gerekiyor. Ardından doğal ve bitkisel olan bu saç maskesini uygulamaya geçebiliriz.

Malzemeler

  • 4 yumurta ( yumurta sarısı )
  • Badem yağı ( 3 çorba kaşığı ) veya sızma zeytinyağı

Saç İçin Yumurta Maskesi Nasıl Yapılır?

Cam bir kase içerisinde dört adet yumurtanın sadece sarısı alın ve içerisine badem yağı yada sızma zeytinyağı dökerek iyice karıştırın. Artık karışım hazır. Bundan sonra yapılması gerekenler uygulama işlemidir.

İlk olarak saçlarınızı herhangi bir saç şampuanı ile yıkayın ve çok fazla kurutmayın. Saçlarınız ıslak kalmalıdır. Ancak su damlayacak şekilde değil. Kısacası nemli saçlar olmalıdır.

Daha sonra saçlarınızı tutam tutam ayırın ve her tutama cam kavanozda hazırladığınız yumurta maskesinden alın ve her tutama sürün.

Tüm saçlarınıza bu şekilde uyguladıktan sonra cam kasede kalan yumurta sarısı maskesini saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Burada önemli olan masaj yaparken saçlarınızın diplerine kan toplanmasıdır.

Ardından bir havlu ile kafanızı sarın ve yaklaşık olarak 30 dakika kadar bekleyin. Süre bitiminde maskeyi önce soğuk su ile durulayın ve ardından bir şampuan ile yıkayın.

Saç için yumurta maskesi , saçlarınızda zamanla oluşan saç kırıklarını , saç dökülmesini giderir. Aynı zamanda saçlarınıza doğal bir parlaklık kazandırır.

Böylece saçlarınıza yüzlerce lira verecek bakım yapmak yerine evinizde rahatça saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Hemde bu saç maskesi oldukça ucuz olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.