Yağ Yakmanıza Yardımcı Besinler

Yağ Yakmanıza Yardımcı Besinler

Yağ Yakmanıza Yardımcı Besinler Kilo vermek istiyorsanız güz boyunca yediğiniz ve içtiğiniz içeceklerden aldığınız kalorinin toplamından daha fazla kalori yakmanız gerekmektedir. Günlük aldığınız kalori ile yaptığınız işlerle harcadığınız kalori arasına 500 ile 700 arasında bir fark korkasınız bir hafta içerisinde en fazla bir kilo verebilirsiniz. Fakat yağ yakmanıza yardımcı besinlerde bu değeri biraz daha yükseltebilirsiniz. Tabi bu rakamlar hızlı kilo vermek isteyenler için hiç hoş olmadı ancak sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız buna uymalısınız. Kilo almak kolaydır ancak vermek çaba ister. Yağ yakmak kilo vermede çok önemlidir. Yavaş bir şekilde kilo vermek hem sağlığınız açısından hem de sizin için daha iyi olacaktır.

 Hızlı kilo vermek istiyorsanız yediğiniz yiyecekleri azaltıp daha az kalori alarak değil daha fazla egzersiz yakıp bu harcadığınız kalorileri artırmalısınız. Yağ yakmanıza yardımcı besinlerin aslında görevi sizin metabolizmanızı hızlandırarak daha fazla kalori harcamanıza yardımcı olur. Bu metabolizmanın hızlanması demek siz dinlenirken yaktığınız kalorilerin bile artması demektir bu da zaten hep dinlenen bir yapınız var sizin için çok büyük avantajdır. Metabolizmanız hızlı ise günlük yetiğiniz yemekler ve yaptığınız egzersiz arasına ek olarak 100 ile 200 kalori arasında bir ekleme yaparsınız demek oluyor.  Sizi daha avantajlı bir duruma getiriyor.

Yağ yakmanıza yardımcı olan yiyecekler sizin için bir mucize niteliği taşımaktadır. Spora vaktim yok diyorsanız bu yağ yakmanıza yardımcı yiyecekleri kullanarak haftalık olarak fazlan 1000 ile 1200 arasında bir kalori farkı çok iyi bir nokta sayılabilir. Omega-3 barındıran yiyecekler yağın daha hızlı çözünmesini sağlayarak vücuttan atılımını yapar buda sizin için bir artı sayılabilir. Şimdi ise sırada bu mucizevi yağ yakmanıza yardımcı besinler var.

Yağ Nasıl Yakılır? Yağ Yakıcı Besinler

  • Kırmızıbiber metabolizmanın hızlanmasında iyi bir rol sergiler. Bir diğer adı olarakta Arnavut biberi olarak bilinen bu besin metabolizmanın hızlanmasını sağlayan “capsaicin” adıyla bilinen bileşiği içerir. Bundan farklı olarak kalbe de faydalıdır ve damarlarda oluşan yağın temizlenmesiniz sağlar.
  • Zencefilin hem cilt sağlığı hem de metabolizmayı hızlandıran bir etkisi bulunmaktadır. Zencefil damarların genişlemesini sağlar bu genişleme ile kan akışının artmasına neden olur buda metabolizmanın hızlanmasında etkili bir rol oynar.
  • Süt kalsiyum açısından zengin bir besindir. Sütün az yağlısı ya da yağsızını içmeniz metabolizmanızı tetikler. Günlük olarak alınmasının gerekli olduğunu düşünülen kalsiyum miktarı 1200 ile 1300 mg arasında olarak belirlenmiştir.
  • Zeytinyağına yağ dediğimize bakmayın yağlar arasındaki en faydalı besindir. Zeytinyağı yağların yakılmasına yardımcı olur ve kolesterol seviyenizin düşmesinde etkili bir rol oynar.
  • Portakal c vitamini açısından en besleyici besinler arasında yer almaktadır. C vitamini ise yağın kolayca çözünmesini ve vücuttan rahatlıkla atılmasını sağlamaktadır. C vitamini bulunan bütün besinler bu etkiyi göstermektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.