Cilt Bakımı

Kalça Kaldırma Hareketleri

Kalça Kaldırma Hareketleri

21 günde yani tam 3 hafta da düzenli olarak yapacağınız basit popo kaldırma hareketleriyle muhteşem bir popoya sahip olmanız mümkün.

Vücudumuzun sıkılaşmasında, forma girmesinde, kendimi daha esnek ve daha güçlü hissedebilmemiz için pilates hareketleri tam bir cankurtaran gibi görünmektedir. Vücudunuzun neresinden memnun değilseniz doğru hareketler ve düzenli bir program ile istediğiniz güne kadar ideal bir görünüme kavuşabileceğinizi unutmayın. Her şey iradeniz e ve ne kadar konsantrasyonunuza bağlı olarak değişir.

3 Haftalık Program

  1. Hafta 12 ila 3 Set
  2. Hafta 18 ila 3 Set
  3. Hafta 24 ila 3 set

Squat Çömelme

Çömelme dediğim hareket spor salonlarında, pilates derslerinde de squat olarak bilinmekte ve hareket aynı anda vücudumuzdaki en fazla sayıda kası çalıştırdığından mucizevi bir harekettir. Bacak, kalça, karın ve belinizin başta olmakla beraber sırt kaslarını bile çalıştırmaktadır. Özel günlerinizden önce forma girmeniz ve kalçalarınızı şekle sokabilmek için ideal olan bir ev egzersizidir.

Hareketi yaparken mutlaka dizlerinizi ve belinizi sakatlamamak adına bazı önemli noktalar dikkat etmeniz gerekiyor. Bacaklarınız omuz hizasında açık bir şekle durmalıdır. Kafanız yukarıda olmalı ve aşağıya doğru ileri bir şekilde bakılmalıdır. Çömelirken kalçanızı oldukça geriye itmelisiniz. Çömeldiğiniz sırada dizleriniz arak parmaklarınızın önüne geçmemelidir.

One Leg Squat – Tek Bacak ile Çömelme

Tek bacak ile çömelme normal squata göre biraz daha zor bir işlemdir. Burada tüm ağırlığınızı tek bacağınızla taşımanız gerekmektedir. Bundan dolayı da iyi bir ısınma ve kondüsyon yapmanız gerekir.

Elleriniz birbirine paralel ve ileri doğru uzandığında eğilip kalkarken size güç verecek. İsterseniz eğilip kalkarken boşta olan bacağınızı öne doğru uzatabilir ya da boştaki bacağınızı bağdaş kurar gibi kıvırarak diğerinin üstüne koymanız mümkün.

Geri Tekme

Kalça eritme hareketlerinin içerisinde en etkili yöntemlerden biridir. Geri tekmede kilit noktamız ise vücudunuzu olabildiğince sabit tutarak hareket ettirmeden sadece bacağınızı geri ve yukarı kaldırıp ayak tabanınız ile sanki gökyüzüne tekme atıyormuş gibi yapmanızdır. Omuzlarınız, beliniz ve sırtınızın sabit kalmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Tek Ayak Ters Plank Köprüsü

Pilates hareketlerini vücudunuzu forma sokarak şekil verdiğinden zayıflama egzersizlerinin içerisinde en kalıcı olan ve sağlıklı bir şekilde sonu verdiren hareketlerden sayılmaktadır. Zayıflamanız kilo kaybınız tek başına vücudunuzun formunu bozmaktadır. Bundan dolayı şekillendiriciler ve güçlendirici hareketler ile uzun vadelerde çok iyi sonuçlar almanıza yarayacaktır.

Eğer evlenecekseniz ve düğün tarihinizde yaklaştıysa endişelenmeyin. Düğünden önceki gelinlikler vücutta hoş durmadığında ya da gelinlik modelleri sizi zorunlu tuttuğu bölgede rahatsız ediyorsa bölgesel zayıflama hareketleri yapıp forma girmeniz mümkün. Elbette bu durumda özel bir program hazırlamanız gerekir kendinize. Bu önerdiğimiz hareketleri yaparsanız düğün ya da özel gününüzde mükemmel bir popoya sahip olarak geçirebileceğinize eminiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ