Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri

Göbek eritme hareketleri ile bir haftada 4 kilo verdim. Yurt dışından gelen spor eğitmeni arkadaşımın gösterdiği göbek eritme hareketleri sayesinde göbek bölgesindeki yağlar yok oldu ve istediğim fit görünümü kazandım.

Göbek Eritme Hareketleri

Kuzenim ABD’de spor eğitmeni olarak çalışıyor. Tatil için yanımıza geldi ve göbek bölgemdeki yağlar için bana bir program yazdı. Göbek bölgesinde yağları eritmek için özel olan bu hareketleri haftada 4 gün tekrarladım ve hem 4 kilo verdim hemde göbeğimde ki fazla yağları yok ettim.

Göbek bölgesindeki yağları eritmek için her gün 5 saat vakit ayırmanıza gerek yok. Günde sadece 10 dakika sizlere göstereceğim hareketleri yapın. Göbekteki yağların çok kısa süre içerisinde yok olacağını sizde göreceksiniz. Bu hareketler aynı zamanda pilates hareketleri olarakta bilinir.

Göbek Eriten Ayak Çekme Hareketi

Üzerine yattığınızda sizi rahatsız etmeyecek bir sünger veya bez serin. Sırt üstü uzanıp, aynı aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bacaklarınızı midenize kadar çekin. Burada dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise ellerinizin yere resimde görüldüğü gibi olmasıdır. Yani avuç içlerinin yere bakması gerekiyor.

 

Yukarıdaki resimde gördüğünüz pozisyonu aldıktan sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi sol bacağınızı indirip tekrar eski pozisyona dönüyorsunuz. Ardından sağ bacağınızı uzatıp, tekrar eski pozisyona dönüyorsunuz. Bu şekilde toplam 12 defa sağ bacak 12 defa sol bacak hareketi ile bitiriyoruz. Hareket anında bacağı indirirken nefes vermeyi ve çekerken nefes almayı sakın unutmayın.

 

Göbek Eritmek için Bacak Kaldırma

İlk hareketi bitirdikten sonra 20-30 saniye ara verin ve sırt üstü uzanın. Göbek eritmek için ikinci hareketimiz aşağıdaki resimde görülmektedir. Toplamda 6 defa sol 6 defa sağ ayağımızı kaldırıp indiriyoruz. Dilerseniz bu hareketi ayağınızla çember çizerek de yapabilirsiniz. Bu  harekette ayağı yukarı kaldırırken nefes alınacak indirilirken nefes verilecektir.

 

Göbek Eritme Çapraz Hareketi

Bu hareketin başlama duruşu aşağıda gördüğünüz resim gibidir. Eller başın arkasında birleşir ve Ayaklar ileriyi gösterir.Diğer dikkat etmeniz gereken şey ise başınızın yerden yukarıda olması gerekmektedir.

 

Hemen aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sol bacağı çapraz yapıp arkasından sağ bacağı çapraz hale getirin. Hareketi hemen aşağıdaki resimde olduğu gibi yapmalısınız. Dikkat edilmesi gereken önemli bir noktada sol bacak çapraz vaziyetteyken baş sağa sağ bacak çapraz vaziyetteyken baş sola bakacak. Bu arada nefes egzersizini de unutmayalım.

Göbek Eriten Tekme Hareketi

Hareketin başlangıç pozisyonu aşağıdaki resimde görülmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta bacakların tamamen düz olması gerekmektedir. Ayrıca sol kolunuzun dirseği yerde sağ elinizin avuç içi de yere değmelidir. En önemlisi ile bacakların aralığı hafif açık olmalıdır. Tamamen kapatmak hareketi baltalar.

 

Başlangıç pozisyonundan sonra hemen aşağıda gördüğünüz gibi tekme atma hareketi yapılır. Bu hareketi 6 defa sağ bacak 6 defada sol bacak ile yaparak tekrarlayabilirsiniz. Bu arada nefes alıp verme egzersizini yapmayı unutmayın.

Göbek Eriten Uzanma Hareketi

Göbek eriten uzanma hareketinin başlangıç pozisyonunu aşağıdaki resimden görebilirsiniz. Ellerinizi alnınızın altında birleştirin ve bacaklarınızı birleştirin.

 

Başlangıç pozisyonu aldıktan sonra hemen aşağıdaki resimde görüldüğü gibi başınızı ve omuzu, göğüs hizasına kadar kaldırıp sağa ve sola dönün. 6 defa sağ yöne 6 defa da sol yöne döndükten sonra hareket bitirin. Nefes egzersizi yapmayı unutmayın.

Göbek Eritme Hareketi Yan Viraj

Göbek eriten hareketlerin sonuncusu olan viraj hareketi için başlangıç pozisyonuna aşağıdaki resimden bakabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gerekenler hareketin açılarıdır. Kol açısı ve bacakların doğru pozisyonda olması gerekir.

 

Başlangıç pozisyonundan sonra yapılması gereken hareket aşağıda gözükmektedir. Vücudunuzu tam bir viraj haline getirip tekrar ilk pozisyona gelmelisiniz. Bu hareketi 10 defa sağ 10 defa sol tarafa yapmanız gerekir. Nefes egzersizlerini lütfen unutmayın.

Göbek eritme hareketleri haftada 3 veya 4 kez yapıldığı taktirde dümdüz bir göbeğe sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu göbek eritme hareketleri ile birlikte diyet tarifleri kategorimize göz atarak kendinize mükemmel bir diyet programı bulabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.