Göbek Eriten Yağlar

Göbek Eriten Yağlar

Karnın içindeki yağlanma estetik bir açıdan kötü durmasının dışında da kalp hastalığı, inme, bazı kanser ve diyabet hastalıklarına yakalanma riskini de arttırmaktadır. Amerika da meşhur olan Fitness dergisindeki karın yağlarını eritebilmek için günlük kalori alım miktarıyla %25-30 oranlarında, badem, kaju, kanola yağı, yer fıstığı, zeytinyağları, fıstık, zeytin, susam, avokado gibi özellikle tekli doymamış yağlardan oluşanları tavsiye etmektedir.

Aspir Yağı

blank

Aspir yağı, aspirinin bitkisinden elde edilen tohumlardır. Bu yağımız kalori açısından zengin olmasıyla beraber yapılan araştırmalar ve alışmalarda orta bir derecede aspir yağı tüketiminde karın yağlarını azaltmak ile alakalı olduğunu açıklanmıştır.

Ohio Eyalet Üniversitesinde yapılan araştırmalarda bilim adamları tip iki diyabet tanısıyla obez bayanlar üstünde iki farklı yağ türünden etkileri test edilmiş. Bir grup günde 8 gram konjuge linoleik asit ya da CLA başka bir gruba da 8 gram aspir yağı tüketmelerinde talimat vermişlerdir. 16 haftayı sürecek olan 8 gram aspir yağını tüketen kişiler bel bölgelerinde belirgin bir incelme yapmış ve ayrıca da 1 ila 2 kilo verdikleri de görülmüştür.

Balık Yağı

blank

Karın bölgenizdeki yağlanmalardan sıkıntılıysanız balık yağı alımını arttırmalısınız. Balık yağları omega 3 adı verilmiş olan vücut tarafından da üretilmeyen yağla alakalı asitleri içermektedir. Yediğimiz gıdalar mutlaka alınması gerekir. Omega-3 yağ asitlerinde vücudumuza bir çok faydası bulunur. İnflamasyon, koroner ile kalp hastalığı ve kanserle savaşmaktadır. Göbek bölgenizdeki yağların yakımına da yardımcı olmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı

blank

1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı 117 koları ve 13.6 gram yağ içermektedir. Herhangi yüksek kalorili bir gıdada olduğu gibi de çok fazla bu yağlardan tükettiğinizde kilo almanıza neden olur. Düşük kalorili bir diyetle kullandığınızda karın yağlarınızdan da kurtulursunuz. Zamanında yapılan bir araştırma da dergide yayınlanması ile beraber 4 hafta olacak şekilde her gün araştırma yapan bilim adamları bildirilen miktarlarda katı Hindistan cevizi yağı tüketip erkeklerin ve göbek yağlarında %1 azalma tespiti yapılmıştır.

Tekli Doymamış Yağlar ve Göbek Eritmeler

Zeytinyağı, kanola yağı, ceviz yağı, fındık yağı, fıstık yağı, avokado yağı, badem yağı gibi olan yağlar tekli doymamış yağlardan oluşmakta ve bitkisel yağlar grubuna girmektedir.

2007 senesinde bir dergide yayınlanmış bir çalışmada bir grup insanı bir araya toplayıp tekli doymamış yağ tüketiminde diyetler uygulamışlar. Bunların dışında da herhangi bir egzersiz yapılmadı ve herhangi bir kalori de kısıtlanmamıştır.

Araştırmaların sonundaysa tekli doymamış yağlar ile yapılan bu diyeti yapanlar göbek erimelerinin olduğunu da söylemişlerdir.

Yüksek bir şekilde olan tekli doymamış yağlar ile elde edilmiş olan diyetle yarım bardak avokado,  1 çorba kaşığı sıvı yağ, 2 çorba kaşığı fındık yağları, 10 zeytin ve yarım bardak siyah çikolatadan oluşmaktadır. Tüm bu yiyeceklerle tekli doymamış yağ asidi olan bitkisel yağ içerikli yiyecekler grubuna girmektedir. Göbek y yağlarınızı bu şekilde eritebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.