Beyaz Kil Maskesi

Beyaz Kil Maskesi

Güzellik unsuru hemen hemen her bayan için en önemli ayrıntılardan bir tanesidir. Güzelliğimizi cilt bakım alanında yer alan tüm unsurlar etkileyebilir. Öyle ki beslenme alışkanlığından olumsuz hava şartlarına kadar hemen hemen her unsurun cildimizi etkilediğini söyleyebiliriz. Cildimiz bir çok nedene bağlı olarak siyah nokta çıkma, sivilce ve yağlanma gibi durumları oluşturur. Her zaman için cilt yapımızı tazeleyecek ve canlandıracak bakım ürünleri kullanmalıyız. Doğal güzellik ürünleri arasında yer alan ürünlerden bir tanesi de beyaz kildir. Kil içeriğinde bulundurduğu maddeler açısından oldukça faydalıdır. Aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz cilt bakım malzemesi kil oldukça uygun fiyatlıdır.

Losyonların ve kremlerin içerisinde yer alan kil bir çok cilt temizleyici ürünle bir arada kullanılır. Kil içerikli losyon ve kremlere boşa masraf etmek yerine evde kendiniz yaparak hem doğal hem de sağlıklı bir cilt maskesi oluşturabilirsiniz.

Beyaz kil her açıdan cilt yapınızın dengesini koruyarak onarılmasını sağlamaktadır. Maske uygulaması sonrasında cilt yapısı canlılık kazanarak pürüzsüzleştirir. Yağ üretiminin azalması sonucunda ise siyah noktalar ve sivilceler azalacaktır. Beyaz kil maskesi kişinin cilt yapısını pürüzsüz bir güzellik katar.

blank

Beyaz Kil Maskesi

  • 2 çorba kaşığı beyaz kil
  • 2 çorba kaşığı su

Yapımı

Malzemelerimizi bir kabın içerisine aktararak karıştıralım. Temiz bir fırça edinip cilt yapımıza göz kısmına gelmeyecek şekilde sürelim. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar bekletip ardından ıslak bir bezle silerek bol su ile yüzümüzü durulayalım. Son olarak da cildimizi iyice kurulayıp üzerine nemlendirici sürelim.

Bu beyaz kil maskemiz her cilt için uygun yapılı olup herhangi bir cilt problemi oluşturmamaktadır.

blank

Kayısı Çekirdeği Yağlı Maske

  • 2 yk beyaz kil
  • 10 damla kayısı çekirdeği yağı
  • Gül suyu

Yapımı

Kayısı çekirdeği yağımızı ve beyaz kili bir kabın içine koyarak bir güzel karıştıralım. Karışımımızın kıvamına göre olacak şekilde gül suyunu karışıma ekleyelim. Doğru kıvamı tutturuncaya denk işlemimizi sürdürelim. Kıvamımız krem gibi sürülebilir olduğunda yaklaşık karışımımızı yüzümüze sürerek ortalama 15 dakika kadar bekleyelim. Süre zarfı sonrasında kuruyan maskemizi ılık su ile durulayarak cildimizi kurulayalım.

***Her bireyin cilt yapısını bir olmadığını göz önünde bulundurmamız cilt sağlığımızın bozulmaması için önemlidir. Öyle ki bir çok kişide test edilen ve uygulanan doğal maskelerin reaksiyon oluşturmadığı gözlemlenmiştir. Lakin kimi zaman çok hassas cilt yapısı olan kişiler için aynı tabiri kullanmak imkansız. Bazen her ne kadar maskeler doğal ürünler ile hazırlanıyor olsa da cilt üzerinde reaksiyon oluşmasına sebep olmaktadır. Maskeyi denemeden önce cildiniz üzerinde belirli bir alanda deneyip ardından yüzünüze uygulayınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.