Cilt Bakımı

Şok Diyet Tarifi

Şok Diyet Tarifi

Hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin başvurdukları yöntem şok diyetlerdir. Şok zayıflama olarak geçen şok diyetlerden oldukça zorlayıcıdır. Mesela 2 gün içinde 2 kg ila 3 kg arası verebileceğiniz bir şok diyet listesi aşağıdadır.

1.gün

sabah: 1 adet meyve ya da bir bardak meyve suyu içilecek

Öğlen: 1 porsiyon sebze yemeğinin yanında 1 kâse salata ve 1 kâse de yoğurt

İkindi: 1 adet meyve

Akşam: 1 porsiyon olacak şekilde et yemeği, bol yeşil salata ama az yağlı olacak ve yanında 1 dilim ekmek

Gecede yatmadan önce 1 meyve yenilecek


2.gün

Sabah:1 adet meyve ya da 1 bardak meyve suyu içilecek

Öğlen: 1 porsiyon sebze yemeği yanında 1 kâse salata ve 1 kase de yoğurt

İkindi: 1 adet meyve

Akşam: bir porsiyon et yemeği yanında bol yeşil salata az yağlı olacak ve ince bir dilim ekmek

Gece yatmadan önce 1 meyve yenilecek

Bu diyeti bire bir olacak şekilde uygulamanız gerekir. Değişiklik yapamazsınız. Bire bir uyguladığınız takdir de bu diyet ile bünyenize göre olacak şekilde 2 kg ya da 3 kg vereceksiniz. Bu diyet bittikten sonra bu diyeti tekrarlamak için en az olarak bir ay süre geçmesi gerekir. Başka normal bir diyeti bu diyet bittikten sonra uygulayabilirsiniz. Zorlayıcı bir diyet olduğu için zorlandığınız zaman bırakmanız gerekir. Ayrıca da bu şekil de diyetler ile verilen kilolar dikkat edilmediği takdir de kısa zaman içerisin de tekrar alınacağı için diyet bittikten sonra yemenize dikkat etmeniz gerekir ve bu diyeti yaparken bol su içmeyi ihmal etmeyin. Normalde de vücudun suya ihtiyacı olduğu gibi diyet yapılan zamanlar da vücudun su ihtiyacı da artar. Bir gün zarfında bu diyeti yaparken en az üç kg su içmeye özen gösterin.

Formumuzu korumak adına uygulayacağımız diyetleri düzenli ve sürekliliği olacak şekilde gerçekleştirmeliyiz. Düzensiz bir şekilde yapılan diyetler sonucunda vücut dengemiz bozulur ve diyet uygulaması bizler için verimli bir sonuca ulaştırmaz.

Şok diyetler ile ilgili bir çoğumuz hiç de hoş olmayan sonuçlara sebep olduğunu gözlemlemekteyiz. Lakin bu durum bünyesi bu tarz diyet içeriğine uygun olmayan kişilerin bu diyet tariflerini uygulamaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bilinmelidir ki tek tip içerikte olan diyetleri sürekli olarak uygulamamalı ve bünyemize uygun içerikli diyetleri uygulamalıyız. Şok diyetler en fazla 1 hafta uygulanabilen ve çoğu kilolu kişilerde de detoks etkisi yaratan diyetlerdir. Etkili bir sonuç elde etmek adına şok diyet uygulaması örneğin 5 gün yapılacak ise 5 gün diyet belirlendiği içerikte yapılır ve 5. gün sonunda kişi yine aynı diyet uygulamasına devam etmektedir. Yani şok diyet uygulamasına devam ettirmemesi gerekir. Aksi takdirde ciddi sağlık problemleri ile karşılaşmamız kaçınılmaz.

***Uygulamakta olduğunuz diyet şok diyet de olsa bilmeniz gereken en önemli ayrıntı diyet uygulamalarında yeşilliği ve meyveyi eksik etmemek olacaktır. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ