Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır?

Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır?

Sizlere bugün mezuniyet makyajı nasıl yapılır? mezuniyet makyajı için gerekli malzemeler neledir? hepsini uzun uzun ve resimlerle anlatacağım.

Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır?

Hayatınızda kaç kere mezuniyet törenine katılabilirsiniz ki? Bir veya bir kaç kez. Bu nedenle güzel ve çekici olmalısınız. Mezuniyet makyajınızı daha güzel ve çekici yapabilmek için sizlere harika bir makale yazacağım.

Mezuniyet makyajı nasıl yapılır? yazımızı okurken her maddeye dikkat etmeniz sizin açınızdan yararlı olacaktır. Hiç bir konuyu ve maddeyi kaçırmamaya dikkat edin.

Pratik Mezuniyet Makyajı

Mezuniyet makyajı uygulamasına geçmeden önce sizlere bir kaç uyarıdan bahsetmek istiyorum. Bu uyarıları sıralayacak olursak;

 • Mezuniyet makyajı tarifi sırasında sizlere belirteceğim ürünlerin hepsini almanıza ve kullanmanıza gerek yoktur. Biz tam olarak anlatmak istediğimizden sizlerle bu marka ve ürünleri paylaşmak amacıyla yazdık.
 • Eğer illaki bende bu makyaj malzemelerini alacağım derseniz mezuniyet makyajınızı yapmadan 1 – 1,5 ay önce ufak ufak testlerları alarak işe koyulabilirsiniz.
 • Mezuniyete kısa bir süre kesinlikle bir değişiklik yapacağım diye saç kesimi , kaş alımı , saç rengi gibi şeylerde ciddi değişiklikler yada yeni bir imaj oluşturmaya çalışmayın.

Mezuniyet Makyajı Tarifi

 • İlk olarak cildinizi tamamen temizleyin temizlerken kullanacağınız marka malzeme tamamen size kalmış. İsterseniz tonik , gül suyu gibi doğal malzemeler ile de temizleyebilirsiniz.
 • İkinci işlem olarak cildinize bir nemlendirici sürün. Dilerseniz nemlendirici olarak bephantene kullanabilirsiniz.
 • Artık kozmetik ürünlere geçebiliriz. Kozmetik ürünlerde ilk kullanacağımız şeylerden bir tanesi de bütün gece makyajın sabit yüzünüzde kalması ev akmaması için baz kullanabilirsiniz. Bunun için make up forever veya benefit proffesional gibi markalar olabilir.
 • Sürdüğünüz bazı suratınıza yayın ve bir fırça veya elinizi kullanarak yüzünüze yedirin.
 • Bazınızı yaydıktan sonra bir sonraki adımda fondöten kullanacağız. Eğer cildinizde aşırı sivilce veya kızarıklık yoksa çok az olmak üzere fondöten sürün. Burada kullanacağınız fondötenin markası önemlidir. Temel fondötenle atılacağından yine make up forever hd markasından yararlanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken cildinize en yakın tonu kullanmaya özen gösterin. Eğer cildiniz ile aynı ton renk fondöten bulamazsanız , daha açık değil , mutlaka 1 üst ton renk kullanın. Yüzünüze uyguladığını fondöteni boynunuza uygulamayı da unutmayın.
 • Göz makyajına başlamadan önce yapacağımız son işleme geldik. Bu işlemde gözlerimiz için de bir baz kullanacağız.
 • Sıra geldi gözlere far sürmeye. Farın rengini şeftali rengi tercih edilebilir. Fotoğraflarda daha güzel çıkmanızı sağlayacaktır. Farın üzerinden eyeliner ve ince kuyruklu bir çizgi geçebilirsiniz.
 • Mezuniyet makyajını yapmadan bir gün önce iyi dinlenmiş olmanız sizin göz altı torbalarınızın şişmemesi için bir önlemdir. Ancak yinede göz altlarınıza concealer uygulayabilirsiniz. Böylece göz altındaki morlukları ve yorgunluğunuzu alacaktır.
 • Göz pınarlarınıza uygulayacağınız beyaz aydınlatıcılar da şık duracaktır.
 • Dilerseniz takma kirpik ve rimel uygulayabilirsiniz. Ancak herkes takma kirpikten hoşlanmayabilir. Bu seçim tamamen size kalmış. Eğer uygulamıyorsanız sadece rimel kullanmanız yeterli olacaktır.
 • Dudaklarınıza uçuk tenli ruj sürmeniz daha hoş olacaktır. Bunun nedeni makyajın abartısız durması gerekmektedir.

Artık mezuniyet makyajınız bitti. Makyajınızda çok koyu ve abartılı renklerden kaçınmaya daha çok cildinize yakın tonlarda renkler tercih etmenizi tavsiye ederim. Bunun nedeni yaşınız gereği genç olduğunuzdan daha doğal ve sade güzelliğinizi konuşturmanız gerekecek ve herkesten daha sade olmanız gerekmesidir.

Sizlere bu yazımızda Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır? ve Mezuniyet makyajı hakkında detaylı bilgiler vermiş olduk. Umarım bu yazımız sizlere yararlı olmuştur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.