Diri Göğüsler için Öneriler

Diri Göğüsler için Öneriler

Sıcak ve Soğuk Duş

blank

Sıcak ve soğuk suyu değişimli olarak kullanıp vücudun herhangi bir bölgesine uygulamak Kneipp Terapi olarak bilinen çok eski bir yöntemdir. Ağrılara iyi geldiğini söylenen bu yöntem tüm vücut içinde kullanıldığında genel olarak bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Göğüslere uygulanması ise duşun el başlığını alın ve göğüs üzerinde dayanabildiğiniz kadar soğuk su tutun. Ardından ise 2 dakika ılık suyu tutmalısınız. Yaklaşık 10 dakika boyunca bu işlemi tekrarlayın. Son olarak soğuk su ile işlemi bitirin. Göğüs bölgesinde oluşan kan dolaşımı hızlanacak ve bu durumda cildinizi uyarıp daha gergin hale gelmesine yardımcı olacaktır.

Basit Ama Etkili Egzersizler

blank

Göğüslerinizin kısa zamanda forma girmesini istiyor iseniz egzersizlerin gücünden yararlanmalısınız. Eğer düzenli bir şekilde uygularsanız sadece bir ay içerisinde istediğinizden çok daha fazlasını elde edebileceksiniz. Önereceğimiz egzersizlerin uygulanması oldukça basit, her gün tekrar yaparsanız da bir o kadar da etkili olacaktır.

İki avucunuzu göğsünüzün tam önünde birbirinden mümkün olduğunca güçlü bir şekilde bastırın. Egzersiz günde 3 defa 15 dakika yapmanız yeterlidir. Fakat gene de aklınıza her geldiğinde de tekrar edebilirsiniz.

Bir duvarın önüne geçin. Ellerinizi duvara dayayın ve tüm ağırlığınızı ellerinize verin. Ardından kollarınızı gerin kendinizi duvardan uzaklaştırın. Bu hareketi günde 30 defa tekrarlayın.

Sırt üstü yere uzanan ve her iki elinize 2 şer kiloluk ağırlık alın. Kollarınızı yukarı doğru gergin bir şekilde uzatıp indirin. 3 set halinde 15’lik tekrarlar yapmanız göğüs kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olacaktır.

Doğru Sutyeni Seçin

blank

Yanlış beden sutyen seçimi göğüsleri deforme ettiği bilinen bir gerçektir. Sizin için en doğru bedeni büyük mağazalardaki satış elemanlarının yardımı ile öğrenebilirsiniz. Fakat beden kadar yapılan aktiviteye uygun bir sutyen seçimi de önemlidir. Örneğin sporunuzu yaparken mutlaka spora uygun bir sutyen tercih edilmelidir. Elastikiyetini kaybeden sutyenleri kullanmamalısınız. Ayrıca doğru sutyen ile sadece saniyeler içinde bile göğüslerinin formda görünmesini sağlayabilirsiniz.

Teknoloji Yardımı

blank

Göğüslerini toparlayabilmek için estitülerde yapılan bakımlardan yararlanabilirsiniz. Bu uygulamalardan en yeni ise 6 farklı teknolojiyi bir araya getiren Breast Fit sistem’dir. Bu teknolojiler sayesinde doku yenilenmesi, gelişimi, cilt elastikiyetinde iyileşmeler yaşanmaktadır. Düşük miktarlarda verilen elektrik akımıyla kas güçlenmesi sağlanmaktadır. Uzmanlar, göğüs geliştirme, şekillendirme ve çatlaklara özel 10 ayrı programa sahip sistemle yaklaşık 10 ila 12 seans arasında sonuç alınmaya başladığını ifade etmektedir.

Kozmetik Ürünler

blank

Göğüslerinin güzelliğine katkı da bulunabilmek için kozmetiklerden de yararlanabilirsiniz. Cildi sıkılaştırma özelliğine sahip olan bu ürünler, diğer uygulamalarla beraber iyi sonuçlar verebilmektedir. Guinot liftenseur buste, la colline cellular bust DR cream, thalgo bust shaping serum, sothys radiance tightening bust serum, shiseido aromotic bust firming complex, sampar lift me up bust cream bu kremler ile göğüslerinize katkı da bulunabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.