Göz Altı Morlukları için 9 Etkili Çözüm

Göz Altı Morlukları için 9 Etkili Çözüm

Göz altı morlukları bayanların korkulu kabusudur. Çünkü görüntü olarak bir insanı rahatsız eder. Özellikle göz altı morluklarını kapatmak için çaba sarf etmek veya makyaj malzemeleri ile savaş vermek zorunda kalırsınız. Bu nedenle göz altı morlukları için araştırıp bulduğum 9 etkili çözüm yöntemini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Göz Altı Morlukları için 9 Etkili Çözüm

Göz altı morlukları zamanla koyu halkalar şekline bürünür. Morluklar zaman içerisinde daha da koyulaşmaya ve kişiyi solgun yorgun bir görünüme sokar.

Göz altı morluğunun bir çok nedeni vardır. Bu nedenler arasında uykusuzluk, kötü yaşam tarzı, kötü beslenme, anemi, yorgunluk, ilaçlar, karaciğer sorunları ve pigment bozuklukları nedeniyle olur. Göz altı morlukları için 9 etkili çözüm sayesinde evde deneyebileceğiniz harika yöntemler sayesinde göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz.

Evde Göz Altı Morlukları için Mükemmel 9 Çözüm

Göz altı morlukları için kullanacağınız bir çok kimyasal krem, ilaç ve benzeri tedavi şekilleri mevcut. Ancak her şeyden önce bitkisel tedavi yöntemlerini denemek en doğrusu. Sizlere bahsedeceğim tedavi yöntemleri hem evde uygulanabilir tedavi yöntemleri olmakla beraber aynı zamanda çok kolay bir şekilde uygulanan yöntemlerdir.

Göz Altı Morlukları için Salatalık Suyu

Salatalık suyu, cilt için hem doğal bir tonik hemde gerginleştirici olarak kabul edilir. Halk arasında göz altı morlukları için en yaygın kullanılan şey salatalık suyudur.

Nasıl Kullanılır?

Salatalığı rendeleyebilir veya mutfak robotu ile suyunu çıkarabilirsiniz. Salatalık suyunu bir kenara alın ve içerisine bir parça pamuğu daldırarak, salatalık suyu olan pamuğu, göz altı morluklarına uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika kadar göz altı morlukların da gezdirdiğiniz pamuğu atın. Salatalık suyu, koyu göz altı morluklarını ve gözleri rahatlatır.

Bu çözümün dışında salatalık suyu, limon suyu ve lanolin krem karışımı ile de harika bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı göz altı morluğu bulunan bölgeye sürün ve 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın. Zamanla göz altı morluklarının kaybolduğunu göreceksiniz.

Göz Altı Morlukları için Su Tüketimi

Göz altı morlukları için en doğal tedavi yöntemi su tüketmektir. Su tüketimi hem göz altı morluklarını iyileştirir hemde göz altı morluklarını tedavi eder.

Bununla beraber günde 10-15 bardak su içen birisi zaten göz altı morluğunu tedavi etmiş olur. Tabi ki, yediğiniz gıdalarda önemlidir.

Göz Altı Morlukları için Badem Yağı Tedavisi

Badem yağı doğal bir nemlendiricidir. Yatmadan önce göz altı morluklarına badem yağı uygulayın. Tüm gece gözlerde beklettiğiniz badem yağı çok iyi sonuçlar verecek ve göz altı morluklarını geçirecektir.

Göz altı morluklarına badem yağı sürmeden önce yüzünüzü temiz bir şekilde yıkayın ve havlu ile kurutun. Sonrasında badem yağını yavaş yavaş ve masaj yaparak göz altı morluklarına uygulayın. Badem yağı ile göz altlarına masaj yapmak hem bölgedeki kan dolaşımını hızlandıracak hemde kırışıklıkları alacaktır.

Bunun dışında 2 çay kaşığı badem yağı ve bal karışımı hazırlayabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı hamur kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve uyumadan önce göz altı morluklarına uygulayın. Bu şekilde yatıp, sabah kalktığınızda su ile durulayın.

Ayrıca badem yağı ve süt tozu karışımı da göz altı morluklarına iyi gelir. Macun kıvamına getirdiğiniz karışımı yüzünüze sürün ve 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Göz altı morluklarının azalmasında çok etkili olacaktır.

Göz Altı Morlukları için Patates

Çiğ patatesi ince ince dilimleyin. Her iki gözün altına 1’er dilim yerleştirin ve 30 dakika boyunca uzanın. Her gün iki defa bu uygulamayı yaparsanız, göz altı morlukları ve şişkinliğin azaldığını göreceksiniz.

Ayrıca patates suyu ve salatalık suyu karışımı ile göz altı morluklarına çare bulabilirsiniz. Bir parça pamuğu karışımın içerisine daldırın ve göz altı morluklarına uygulayın.

Bunun dışında çiğ patatesi püre kıvamına getirerek, göz altı morlukları tedavisinde kullanabilirsiniz. Çiğ patates püresini, göz altı morluklarına sürün ve 25-30 dakika bekletin. Özellikle buz dolabında soğutmayı da unutmayın. Ardından su ile temizleyin.

Göz Altı Morlukları için Diyet ve Vitaminler

Göz altı morlukları için bol vitaminli bir diyette yapabilirsiniz. Özellikle C vitamini bakımından zengin gıdalar tüketmek, göz altı morlukları için son derece önemlidir. Mesela domates, kavun, çilek, yeşil yapraklı sebze, papaya, turunçgiller başta olmak üzere bu gıdaları tüketebilirsiniz.

Bunun dışında göz altı morluklarını geçiren diğer bomba vitamin ise E vitaminidir. E vitamini en çok ıspanak, havuç, ayçiçeği tohumu, elma, avokado, kepekli tahıllar, kereviz, kuşkonmaz ve sığır etinde bulunur.

Göz Altı Morlukları için Zerdeçal

Zerdeçal, göz altı morluğu tedavisinde oldukça sık kullanılır. Yarım tatlı kaşığı zerdeçal tozu, yoğurt ve 4-5 damla limon suyunu karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı göz altınıza sürün ve 10-15 dakika boyunca beklettikten sonra su ile cildinizi temizleyin. En iyi sonucu almak için haftada en az iki defa tekrarlayın.

Ayrıca ananas suyu ve zerdeçal karışımından oluşan bir macun yapabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı 10-15 dakika göz altında bekletip, yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları için Gül Suyu

Gül suyu, koyu halkaları tedavi etmekle beraber gözleri dinlendirir. Göz altında bulunan koyu halkaların en yaygın ev çözümü, gül suyudur.

Gül suyu içerisine bir kaç parça pamuk damlatıp, göz altlarına uygulayabilir veya gül suyu pedleri kullanabilirsiniz. Düzenli bir şekilde göz altlarına uygulanan gül suyu, sonunda göz altı morluklarını geçirecektir.

Domates Suyu ile Göz Altı Morluğu Tedavisi

Göz altı morluklarını tedavi etmek için kullanabileceğiniz diğer bitkisel ev ilacı ise domates suyudur. Ale vera ile domates suyunu karıştırarak uygulayabilirsiniz. Bu karışımı göz altlarına sürdükten sonra 10-15 dakika kadar bekletin ve sonrasında yıkayın. Göz altındaki karanlığı kısa sürede alacaktır.

Bunun dışında domates suyu ve zerdeçal karışımından bir macun yağın. Gözlerin altına uygulayın. Bu karışımda 10-15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Günde iki defa uygulamanızda fayda var. Göz altı morluklarının yok olduğunu göreceksiniz.

Sizlerle daha öncede paylaştığımız göz bakımı kategorimiz sizlere göz altı morlukları için oldukça faydalı yazılar sunacaktır.

YORUMLAR

  1. blank Selin kiraz dedi ki:

    Kesinlikle işe yarayan yöntemlerden bahsetmişsiniz. Ben de bi yerde okumuştum ve faydasını görmüştüm.

Yardım Başvurusu Yardım Başvurusu