Koltuk Altı Terleme Önleyici Çözümler

Koltuk Altı Terleme Önleyici Çözümler

Kişilerde en çok görülen terleme çok normal bir durumdur. Koltuk altı terlemelerine bitkisel çözümler için 7 doğal tarifle koltuk altı terlemelerine, ayak, ense, el ve boyun gibi aşırı terlemelerde muzdarip olan kişilere deva olan yöntemlere çözümler sunuyoruz.

Terle beraber vücutta oluşmuş olan toksinler zehirli atıklarla beraber dışarı atılır. Ter sorununuz bulunuyorsa ilk olarak doktora başvurarak altında yatan nedeni bilmelisiniz. Nedenini öğrendiğiniz terleme herhangi bir sorundan değilde vücudun doğal fizyolojisinden kaynaklanıyor ise koltuk altı terlemesini önlemek için bitkisel ürünlerden yararlanmanız sağlık açısından oldukça önemlidir.

Koltuk Altı Terlemesi ve Nedenleri?

 • Genetik
 • Obezite
 • Hamilelik
 • İlaç kullanan kişilerde yan etkiler
 • Diyabet
 • Kalp ya da Akciğer Hastalıkları
 • Alkol Bağımlılığı
 • Parkinson Hastalığı
 • Solunum Kaynaklı Sorunlar
 • Omurilikte olan Sakatlık
 • Menopoz

Her ne kadar kozmetik ürünler ile terleme giderilmeye yada ter kokusu bastırılmaya çalışılsa da bazen sonuç vermemek de veya daha az sonuç alınmaktadır. Kimyasal yönü ile çoğu zaman sağlık açısından farklı sorunlar meydana getirdiği bilinmekte olan sprey, krem, losyon gibi ürünlerin yerine evde koltuk altı terlemeye çözüm için kendiniz yapabileceğiniz bir çok tarif bulunmaktadır. Bunlardan başlıcalarını sizlerle aşağı da paylaştık.

 • Limon Çözümü

Limon terlemeniz den kurtulabilmek için en iyi uygulamadır. Bunun asıl sebebiyse sitrik asit içermektedir. Terlemeden dolayı da deride kalan bakterileri ortadan kaldırmaktadır. Limon sadece terinizi azaltmakla yetinmeyecek ayrıca da koltuk altı veya diğer bölgelerinizi beyazlatıcı etkisi bulunmaktadır. 1 limon suyuyla karbonatı güzelce karıştırıp macun kıvamına getirin. Koltuk altı bölgelerine ya da terleme sorunu yaşanılan diğer yerlerinize uygulayın.  Yarım saat bekletip soğuk suyla yıkamalısınız.

 • Elma Sirkesi

koltuk altı terlemesi için elma sirkesi

Mutfağınızda terlemeye yarayan en iyi malzemelerden biri elma sirkesidir. Vücudunuzdaki pH dengesini düzenler ve normalden daha fazla terleyecek olan bölgedeki terlemeyi de durdurur. Biraz suyla karıştırdıktan sonra malzemeyi koltuk altı bölgenize ya da diğer terleyen yerlerinize uygulayabilirsiniz. Geceleri yatmadan önce uygulamanız daha etkili olacaktır. Saba suyla iyice durulayın.

 • Patates

koltuk altı terlemesi için patates

Ter bezlerinizin ürettiği ter miktarlarını vücut pH seviyenizi dengeleyip kontrol etmektedir. Kullanacağınız patatesin temiz olması gerekmektedir. Dilimler halinde keserek aşırı terleme yapan bölgenize dilimleri yerleştirmelisiniz. Sürdükten sonra hafif bir şekilde ovun.

 • Hindistan Cevizi

koltuk altı terlemesi için hindistan cevizi

Vücudunuzda bulunan çok terleme olan bölgenize Hindistan cevizi uygulayın. İyice emilmesi açısından masaj yapmayı ihmal etmeyin. Deodorant şeklinde kullanmak istiyorsanız Hindistan cevizi yağı ve kabartma tozunu karıştırın.

 • Buğday Çimi

koltuk altı terlemesi için buğday çimi

Buğday çimi vücudunuzun ihtiyacı olan besinlerin büyük bir kısmını içermektedir. B6, C vitamini, protein, folik asit ve hatta b12 vitamininden çok zengindir. Bunlar vücudunuzu nötr hale gelmesine yarar ve terlemeden kurtulursunuz. Yemeklerden önce mutlaka buğday çimi suyunu için.

 • Siyah Çay

koltuk altı terlemesi için siyah çay

Tanik asit içeren aşırı terlemelere karşı etkili bir biçimdedir. Tanik asit çok terleme olan alanları nötralize etmektedir. Tanik asidin sıkılaştırıcı özelliği ile ter bezlerini daraltıp daha az ter üretir. Ilık suyunuza çay poşetini koyup birkaç dakika boyunca ıslatın. Eğer elleriniz ve ayaklarınıza uygulayacaksanız siyah çayı ıslatabilmeniz için kullandığın suyu uygulamanız daha iyi olacaktır. Koltuk altı içince iyice ıslattığınız siyah çay poşetini koltuk altınızda tutun.

 • Domates Suyu

koltuk altı terlemesi için domates suyu

Domates suyu da aşırı terlemeyi önlemektedir. Doğal olması için kendiniz hazır edebilirsiniz. Ayrıca da ezilen buzla karıştırıp domates suyunu hazır bir hale getirmeniz mümkün. Yahut hazır olan domates suyunu da kullanabilirsiniz.

 • Koltuk Altı Terlemesi İçin Ped

Günümüzde yine kimyasal ürünlerin yerine kullanılabilecek, ter emme konusunda oldukça iyi olan koltuk altı pedleri bulunmaktadır. Genelde kişiyi rahatsız etmeyecek kadar ince olmaktadırlar. Ayrıca kokuyu hapsetme özelliği ile oldukça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

koltuk altı terlemesi için ped

 • Koltuk Altı Terlemesine Karbonat

Koltuk altı terlemesine doğal çözümlerden bir tanesi de karbonattır. Karbonat ile ter kokusu ve terlemeyi önlemek için doğal karışımların başlıcaları aşağıdaki gibidir.

1.Tarif

1’er yemek kaşığı limon suyu ile karbonatı bir kase içerisinde iyice karıştırdıktan sonra koltuk altınıza sürün. Bir müddet bekledikten sonra durulama işlemine geçebilirsiniz.

2. Tarif

Yine karbonat ile bir miktar mısır nişastasına karıştırıp koltuk altına sürebilirsiniz. Bir müddet sonra tekrardan o bölgenizi yıkayabilirsiniz.

3. Tarif

Karbonatı sade olarak da kullanabilirsiniz. Duş aldıktan sonra ıslak koltuk altınıza bir miktar karbonat sürebilirsiniz.

Güncelleme: 18.10.2019

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.