Saç Canlandırıcı Maskeler

Saç Canlandırıcı Maskeler

Saç canlandırıcı maskeler ile saçlarınızın daha sağlıklı ve canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Hemde bu maskeleri evinizde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Saçlarınızın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri barındıran saç canlandırıcı maskeler sayesinde saç tellerinizi güçlendirecek ve saö köklerinizin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Saç Canlandırıcı Maskeler

Saçlarınızın daha canlı ve sağlıklı gözükmesini istiyorsanız , saçlarınızın ihtiyacı olan bazı vitamin ve minerallere doyurmanız gerekmektedir. Bu nedenle evde basit malzemeler ile hazırlayarak saçlarınıza uygulayabileceğiniz saç maske tarifleri sayesinde canlı ve sağlıklı saçlara kavuşacaksınız.

Saç Canlandırıcı Maske Tarifleri

Isırgan Otu ile Saç Canlandırıcı Maske Tarifi

  • Su ( 3 su bardağı )
  • Isırgan otu ( 1 tutam )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir tencere içerisine 3 bardak suyu koyup içerisine bir tutam ısırgan otunu atın ve kaynatın. Yaklaşık 5 dakika kaynattıktan sonra ocağın altını kapatın ve ılınması bekleyin. Ilınması sonrasında karışımı süzün ve saçlarınıza dökün. Saçlarınıza karışımı yedirdikten sonra saçlarınızı tepeden toplayın ve en az 60 dakika bekleyin. Haftada 2 veya 3 kere uygulayacağınız bu maske saçlarınıza kaybettiği nemi geri kazandıracak ve canlılık katacak. Ayrıca ısırgan otu maskesi saç dökülmesini de önler.

Zeytinyağı ile Saç Canlandırma Maskesi

  • Zeytinyağı ( 2 çay bardağı )

Uygulanışı : Zeytinyağını saçlarınızın kökünden uçlarına kadar sürün. Sonrasında bir havlu yardımı ile saçlarınızı toplayıp sarın. Yaklaşık 120 dakika kadar bekleyin ve saçlarınızı durulayın. Zeytinyağı saç tellerinizi güçlendirir ve saçlarınızın daha canlı olmasını sağlar. Haftada 2 veya 3 kere tekrarlayabilirsiniz.

Aspirinli Saç Maskesi

  • Lavanta yağı ( yarım çay kaşığı )
  • Bira mayası ( 2 çay kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 2 çorba kaşığı )
  • Susam yağı ( 2 çorba kaşığı )
  • Kekik yağı ( yarım çay kaşığı )
  • Aspirin ( 5 adet )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Aspirinleri ezip toz haline getirin. Sonrasında uygun bir kase içerisine bira mayası , aspirinleri ve tüm yağları katarak karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınızın diplerinden uçlarına kadar sürün ve maskeyi en az 1 saat kadar saçlarınızda bekletin.

Haftada 1 kere uygulayabileceğiniz aspirinli saç maskesi sayesinde saçlarınız canlanacak ve göze çarpacaktır. Ayrıca bu karışım saçlarınızın diplerine inanılmaz şekilde etki eder ve saç diplerini canlandırır. Özellikle kuru saçlara sahip olan kişiler için inanılmaz iyi bir saç maskesidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.