Kuru Saçlar için Doğal Maske

Kuru Saçlar için Doğal Maske

Kuru saçlar için doğal maskekimyasal saç bakım ürünlerin uzak duranlara ve doğanın sağladığı doğal ürünlerle saç bakımı yapmayı sevenler için hazırlanmıştır. Eğer Kuru saçlara sahipseniz ve doğal yollardan saçlarınıza bakım yapmak istiyorsanız mutlaka denemelisiniz.

Kuru Saçlar için Doğal Maske

Gün içinde yaşanan stres, maruz kalınan kirli hava nedeni ile insanların saçları birçok sorun ile karşılaşmaktadır. Bu sorunlardan birisi de kuru saçlardır. Kuru saçı olan insanlar saçlarının kırıldığından ve dökülmeden dert yanmaktadır. Bu durumdan kurtulmak için kuru saçlar için doğal maske yöntemini kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile saçınızı kimyasal maddelerden koruyabilirsiniz.

Bu maske için farklı maddeler kullanabilirsiniz. Saçınızı ve saç derisini nemlendirmek için mutfağınızda bulunan doğal ürünleri kullanarak bir maske hazırlayabilirsiniz. Kuru saçlar için doğal maske hazırlamak yumurta akı, badem yağı ve zeytinyağı iyi etkili ve kolay bir şekilde maske hazırlayabilirsiniz.

Kuru Saçlar için Doğal Maske Nasıl Hazırlanır?

Kuru saçlar için doğal maske hazırlamak çok kolaydır. Yukarıda saydığımız maddelerin birisini kullanarak istediğiniz maskeyi hazırlayabilirsiniz. Saçınız çok kuru ise en çok tercih edilen bakım ürünü olan zeytinyağını kullanabilirsiniz. Doğallığı sayesinde etkisini çok kısa sürede gösterecektir. Bu uygulamayı zeytinyağını ısıtarak ya da soğuk şekilde uygulayarak yapabilirsiniz.

Sıcak olarak uygulamak istiyorsanız, zeytinyağını biraz ısıttıktan sonra çeyrek saat boyunca saçınızı iyice yedirmelisiniz. Bu işlemden sonra saça nüfuz etmesi için yarım saat ile 1 saat arasında saçınızda bekletmeli ve son olarak da saçınızı ılık ya da sıcak suyla iyice durulamalısınız. Bu yöntemler arasında en çok bilinen ve tercih edilendir.

Yumurta akı maskesi

Çok kuru saçlar için yumurta akı maskesini de uygulayabilirsiniz. Kuru saçlar için doğal maske yöntemleri arasında tam bir protein deposu olan bu ürünün uygulanması çok kolaydır. 1 ve ya 2 yumurta akını, yağsız yoğurt ile karıştırmalısınız. Daha sonra saç diplerinize iyice etki edecek şekilde sürmelisiniz. Bir süre bekledikten sonra gerekli şekilde durulamalısınız.

Maskeden sonuç almak için ne kadar süre devam etmeliyim?

Kuru saçlar için doğal maske yöntemini belirli aralıklarla sürekli olarak yapmanızda fayda vardır. Örneğin sirke kullanılarak hazırlanan maskeyi sürekli olarak kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Saçlara uzun süre kullanıldığı takdirde zarar verebilen bir üründür.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım