Kaş Uzatma ve Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri

Kaş Uzatma ve Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri

Kaşlar alına alına artık yenileri çok seyrek çıkmaya başlar ve sonunda kaş iyicene seyrekleşir , incelir. Bu duruma özellikle kalın kaş seven bayanların kabusu haline gelir. Bu gibi durumlar için sizlere hazırladığımız kaş uzatma ve kaş kalınlaştırma yöntemleri kısa süre içerisinde kaşlarınızı uzatacak ve daha kalınlaşmış hale getirecek.

Kaş Uzatma ve Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri

Kaş kalınlaştırma yöntemleri ile ince kaşlara sahip olan bayanlar daha kalın ve uzun kaşlara sahip olabilirler. Özellikle size tarifini vereceğimiz kaş çıkarma kürü sayesinde daha gür kaşlara sahip olabilirsiniz.

Kaş Kalınlaştırma

Kaşların kalın olması aslında büyük bir avantajdır. Çünkü kaşlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Seyrek kaşlarda ise kaşlara şekil vermek oldukça zordur. Kaş kalınlaştırma tarifleri sizlere kısa süre içerisinde istediğiniz şekle sokacak uzunlukta ve gürlükte fayda sağlayacaktır. kaş nasıl kalınlaştırılır? veya kaşlar nasıl kalınlaştırılır? diye soracak olursanız tüm cevapları aşağıda bulabilirsiniz.

Kaş Kalınlaştırma Önerileri

  • İçerisinde lif yapısı fazla bulunan ve lif yapıcı sebzeler tüketmeye özen gösterin.
  • Su içmek kaşların çıkması için son derece önemlidir. Günde en az 2 litre su tüketmelisiniz.
  • E vitamini öncelikli A , B3 ve C vitaminlerini düzenli olarak almalısınız.
  • Sıcak ağdalar kaşların seyrek çıkmasını sağlar. Bu nedenle sıcak ağda kullanmamanızda fayda var.

Kaş Kalınlaştırma Maskesi

  • Zeytinyağı (Saf zeytinyağı olursa harika olur)
  • Sarımsak yağı (Aktardan satın alabilirsiniz.)

Bilgi : Sarımsak kaşların kalınlaştırılmasında kullanıldığın daha önce duymuşsunuzdur. Ancak kokusundan dolayı direk olarak sarımsağı kaşa uygularsanız koku yapabilir. Bu nedenle zeytinyağını ve sarımsak yağını karıştırıp , bir pamuğa dökerek uygularsanız kokudan da rahatsız olmazsınız.

Doğal Yöntemler ile Kaş Uzatma

Kaşlarınızı doğal yöntemleri ile uzatmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  • Mutlaka yatmadan önce kaşlarınıza badem yağı sürün. Badem yağı kaşlarınızın kısa sürede uzamasına yardımcı olacaktır. Bir pamuğa badem yağını dökün ve kaşlarınızın üzerinde gezdirin.
  • Kaşları diğer uzatan doğal yöntemler arasında zeytinyağı ,e vitamini , hint yağı ve vazelin gibi şeyler de uzatır. Dilerseniz tüm bu malzemeleri karıştırıp kaşlarınızın uzaması için kullanabilirsiniz.
  • Kaş diplerinize masaj yaparak oradaki kan dolaşımını hızlandırabilir ve bir diş fırçası ile tarayarak daha kısa sürede uzamasını sağlayabilirsiniz.

Kaşlarınıza Nemlendirici Kullanın

Kaşlarınıza her akşam yatmadan önce herhangi bir nemlendirici sürerek bakımını kolayca yapabilirsiniz. Nemlendirici kremler kaşlarınızı uzatan diğer faktörlerden birisidir.

Kalıcı Kaş Nedir? Kimlere Uygulanır?

Kalıcı kaş aynı saçı olmayanlar gibi kaş ekimi yöntemidir. Hiç kaşı olmayan kişilere uygulanan ve çok sağlıklı olmayan tamamen yapay bir yöntemdir. Eğer kaşlarınıza uygun bitkisel çözüm önerileri işe yaramıyorsa , kullanılacak olan son yöntemdir.

Makyaj ile Kaş Kalınlaştırma

Kaşlarınızın daha kalın gözükmesini istiyorsanız kaşlarınıza kaş kalemi uygulayabilirsiniz. Siyah bir kaş kalemi yerine kahverengi bir kaş kalemi kullanmanız daha doğru olacaktır. Siyah kaş kalemleri kaşlara yapay bir görüntü verir.

Kaş Kalınlaştırma da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitkisel yağların bir kısmı kaşlara yararlı olurken bazılarının aksine zarar oluyor. Bu nedenle her bitkisel yağ kaşlara iyi gelmez. Hatta kaş çıkartayım derken kaşlarınızı dökersiniz. Bu nedenle dikkat etmeniz gerekir. Kaş kökleri ölmüş kişiler kaş çıkartmak için bakım yapsa da sonuç alamazlar. Bu nedenle doktora başvurmaları gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.