Zayıflatıcı Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır?

Zayıflatıcı Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok kadının dert ettiği, sürekli şikayetçi olduğu konu tabii ki kilodur. Kadınlar fazla kilolarını çok kafaya takar, bu fazla kilolarından sürekli kurtulmak isterler. Her kadının kendine göre ideal bir kilosu, kendini beğendiği bir vücut yapısı vardır. Bu yüzden kilolu sayılabilecek, fazla kilolu kadınlar; bu fazlalıklarından kurtulmak için birçok yönteme başvururlar. Bu yöntemlerden birincisi spor aktiviteleri yaparak kilo vermektir. Bu yöntemlerden diğeri ise belli programlar dahilinde diyet yaparak, bazı doğal bitki ve karışımların düzenli olarak tüketilmesi ile kilo vermektir.

Bu yazımızda sizlere doğanın bitmek bilmeyen harikalarından birinden bahsedeceğiz. Kilo vermenizi çok kolaylaştıracak, hem fiyatı ile hem de çok kolay hazırlanışıyla kilolarınızdan kurtaracak müthiş kür ile birlikteyiz; Maydanoz Kürü.

Her insan sağlıklı fit ve kaliteli bir yaşam ister ve hak eder. Bunun için düzeli spor yapmak başta gelir. Sporun yanında bir de diyet adı altında sağlıklı beslenirse hedefine oldukça rahat şekilde ulaşır. Çoğu diyet beraberinde ödem söktürücü bir kür getirir. Bu kürlerden bir tanesi de maydanoz kürüdür. Maydanoz kürü özellikle günümüzde oldukça yaygın ve çok bilinmektedir. Neredeyse artık diyete giren her kadının elinde maydanoz kürü var. Biz de bugün sizlere evde kolaylık hazırlayabileceğiniz ve ödem sökerek vücuttaki fazla suyu idrar ve ter yoluyla dışarıya daha çabuk atan zayıflamaya yardımcı maydanoz kürünü anlatacağız. Yani yapılışını. İşte maydanozun pek bilinmeyen faydaları ve maydanoz kürünün tarifi.

Maydanoz içerisinde aşırı çok derecede A vitamini barındırır. A vitaminin yanı sıra K ve C vitamini de içine alan bu harika besin kaynağı sinir sistemine en çok yardım eden besin kaynaklarından biridir. Maydanoz idrar söktürücü özelliği gibi böbrek taşı düşürmekte, bağırsak iltihabına, idrar yolu enfeksiyonuna çok iyi gelir. Bunca özelliğe sahip olduğu gibi bir de solunum yolu enfeksiyonları, bronşit, astım gibi hastalıklara da tedavi olmaktadır. Ayrıca içerisinde yoktan biraz az derecede yağ bulundurur ve kalori açısından zengindir. Düzenli olarak kullanıldığında bir insanın günlük alması gereken demir ve kalsiyum ihtiyacını karşılar. Maydanoz kalp hastalıklarına, kansere, astıma iyi gelir. Bunların yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirir. Damarları korur, ışıl ışıl genç ve dinamik cilt sağlar. Fakat bugün en güzel özelliği olan ödem atma özelliğini ele alacağız. İşte çok duyulan zayıflatan maydanoz kürü.

5 dakika kadar az bir sürede hazırlayabileceğiniz ve metabolizmanızı hızlandırarak hızlı kilo vermenizi sağlayacak bu harika kürü gelin hep birlikte hazırlayalım!

Zayıflatıcı Maydonoz Kürü Yapımı İçin Malzemeler

  • Bir adet limon.
  • 400 Ml’ik bir su ve su bardağı.
  • 60 Gram maydanoz.

Zayıflatıcı Maydonoz Kürü Nasıl Yapılır?

Yapmanız gerek ise çok basit bir limonu iyice sıkın ardından küçük küçük kestiğiniz maydanozları bir kaseye doldurun ardından ise yavaş yavaş su ekleyin. Karıştırın ve için. Özelikle aç karna içilmesi gerekiyor. Bu kürü beş gün boyunca aç karna için ve ardından on günlük bir süre dinlenin. Daha sonra ki 5 gün daha devam edinin. Bu yapmamızın sebebi ise metabolizmayı şaşırtarak hızlandırmak.

Bu hazırladığınız içecek sayesinde vücuttan gereksiz suyu atacaksınız. Ayrıca metabolizmanızı da hızlandıracaksınız. Ayrıca güzel bir vitamin kaynağı depo yapacaksınız. Yani her haliyle harika bir kür. Ancak unutmadan eklememizi yapalım, maydonoza karşı alerjisi olan ve sağlık problemi oluşturacak derecede bir rahatsızlığınız varsa bu kürü denememenizi öneriyoruz. Ayrıca kürü kullandıktan sonra herhangi bir ktöü etkiyle karşılaşırsanız kesinlikle devam etmeyin. Yorumda dönüşlerinizi bekliyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.