Lazerle Alerji Tedavisi

Lazerle Alerji Tedavisi

 

Lazerle alerji tedavisinde devrim niteliğinde çözümler sunan Rinolight UV ışık ve fototerapi uygulaması, uzman kulak burun boğaz doktorları tarafından uygulandığında, allerjik rinit denilen , alerjenlere bağlı oluşan geniz akıntılarının kesin olarak giderilmesinde üstün etkili bir tedavi yöntemi.

Alerji, vücudun kendine zarar verebileceğini düşündüğü bir maddeyle karşılaştığında ona karşı geliştirdiği savunma yöntemi sonucunda bazı değişik reaksiyonlar gösterme durumudur ve sadece dış etkenlere karşı meydana gelmeyen alerjiler,kişinin vücudunda eksik mineral veya vitamin yüzünden de kendiliğinden oluşabilmektedir.

Fototerapi yani lazerle kesin çözüm bulunabilen alerjinin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Fındık alerjisi, koku alerjisi, toz alerjisi, vb gibi alerjilerin ortaya çıkma sebepleri de farklıdır. Fındık alerjisinde bayılmakla beraber nefes alamamaya kadar giden bir rahatsızlık ortaya çıkabilmekte, koku alerjisinde ise sadece bulunan ortamdan uzaklaşma ve kusma etkisi gösterir. Toz alerjisi hapşırık yaparken, besin allerjileri deride kızarıklık yanma v.b. semptomlara neden olabilirler. Alerji belirtileri ortaya çıkış biçimlerinin farklı olmasının yanı sıra dereceleriyle de farklılık göstermektedirler. ve bazıları sadece rahatsızlık vererek basit antihistaminik kremler sayesinde tedavi edilebilirken, bir diğerleri alerji ilaçlarından fayda görmeyen ve lazerle alerji alternatifi gibi daha agresif tedavi yöntemlerine ihtiyaç duyan tipte olabilirler.

Alerjik Rinit Tedavisi olarak Fototerapi Nedir, Nasıl Uygulanır?

blank

Uzmanlar alerjilerin genetik olabileceği yönünde güçlü kanıtlar bulduklarını öne sürerler. Özellikle alerjik nezlenin burunda bir yapısal bozukluktan kaynaklanacağını da belirtmişler ve yapısal sorunun ailesel olduğuna dikkat çekmektedirler. Tam olarak alerjilerin genetik olduğunu söyleyemeseler de alerjenlerden etkilenme ve uyarılma konularında, ailenin geçmişi bir etken olarak kabul edilmektedir. Yapılan araştırmalarda, kesin olmamak ile beraber, kişinin ailesinde alerjik reaksiyon sık rastlanan bir durum ise kişi de bu şekilde bir alerjik reaksiyon gösterme konusun da daha yatkındır.

Alerjide Lazer Tedavisi Uygulaması

blank

 

Alerjide lazer tedavisi genel olarak burun alerjisinde kullanılmaktadır. Sürekli kendini devam ettiren alerjik nezle, alerjenlerden uzak durulması ile önlenebilmektedir. Burun alerjisinde alerjenler yoğun bir şekilde toz etrafında toplandığından uzak durmak neredeyse imkansızdır. Bu aşama da ise lazer tedavisi devreye girmektedir.

Lazer ile alerji tedavisi göze, buruna, kulağa yapılabilmektedir. Yaygın olarak saman nezlesi denilen rint tedavisinde uygulanan işlem ise göze ve kulakta da kullanılmıştır.

Lazer ile Rinit Tedavisi

Lazerle yapılan tedavi burun içi alerjik ışın uygulanmaktadır. Bu ışınla beraber burunun bağışıklık sistemi normal orana yakın olacak bir şekilde tepki vermeye başlar. Lazer tedavisi rinit operasyonlarında bu şekilde uygulanır ve çok olumlu geri dönüşler ile uygulamaya evam edilmektedir. Alerji tamamen yok edilebilen bir rahatsızlık olmamıştır. Lazer tedavisi ile bile alerjik reaksiyonun verilmesi önlenememektedir. Bunun yerine ise verilen tepki azaltılır ve normale yakın seviyelere getirilir. Her yaş grubuna uygulanabilen tedavi 14 yaş altına yalnızca koruma amaçlı ve kontrollü uygulanması sağlanır. Lazerle yapılan rinit tedavilerinde etki bir anda ortaya çıkar ve uzun soluk ile devam eder. Hasta tekrar günlük hayatını etkileyecek kadar sıkıntı yaşar ise tedavi yeniden tekrarlanmalıdır.

Lazer ile yapılan her türlü tedavide ciddi bir özen gerektirmektedir. Her bünyeye verilen ışın asla aynı sayılamaz. Bunu sadece uzmanlar ayarlamalıdır. Bu tarz organ içi uygulamalarda kesinlikle bir hastane veya tam teşekkülü bir kliniği tercih etmelisiniz. Aksi takdirde ise ışının ayarlanamaması sonucu yaralanma, tahriş ve yanmalar meydana gelebilmektedir. Hassas noktalar da bu durumlar yaşandığı takdir de geri dönüşü olmayan bir soruna neden olabilir. Alerjiden kurtulamadığınız gibi de yanına bir sağlık sorunu daha ekleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.