Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Yaşla paralel ilerleyen kırışıklıklar belli bir süre sonra sarkmaya da uğrayabilir. Evde yapabileceğiniz birkaç yüz egzersizlerinin yanı sıra artık ameliyatsız daha kısa yollardan gergin daha genç gözüken cilde sahip olabilirsiniz. Bu işleme ‘Ultra Matrix’ ile uygulanan yüz germe işlemi adı verilir.

Ultra Matrix ise PDO yüz estetiği iplerinin sarkmış derinin altında bir tabaka oluşturacak şekilde doktor tarafından ince ince işlenerek sarkmış olan bölgenin kolojen üretimini artırarak cildin eski haline kavuşmasıdır. Yaklaşık yarım saat ile 1 saat arasında süren bu işlemde lokal anestezi kullanılır. Yani işlemi yaptıracak olan kişinin bilincinin açık olması halinde acıyı ve ağrıyı azaltmaktır. Hasta işlemden hemen hemen yaklaşık 10 dakika sonra taburcu olmaktadır. Ayrıca bu işlem sadece yüzde bulunan sarkmaları değil boyun, gıdı da bulunan kırışıklıkları ve sarkmalara da çözüm olmaktadır. Ameliyatsız bir işlem olması, birçok kırışıklığı gidermesi ve avantajları ile ameliyatsız yüz germe işlemi son zamanlarda çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisi haline gelmiştir. Ultra Matrix yöntemini özetleyecek olursak şöyledir; Ultra Matrix, cildin tüm katmanlarında esneklik kazanımına ve cildin gençleşmesine yaramaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Kalıcı mıdır?

Öncelikle bir insan vücudunda herhangi bir yerin değişmesi için kişinin ameliyat olması tabii ki şarttır. Bu yüzden ameliyatsız yüz germe işlemi kesinlikle kalıcı değildir. Peki, ameliyatsız yüz germe işleminin kalıcılığı ne kadar süre alır? Ameliyatsız yüz germe işleminin kalıcılığı kişiden kişiye değişmektedir. Ortama 2 ile 5 yıl arasında farklılıklar gösterir. Bu süre sonunda cilt eski formuna geri dönecektir. Bu yüzden bu ameliyatsız yüz görme işlemini tamamen kalıcı bir işlem olarak görmek kesinlikle yanlıştır. Ancak ameliyat olmaktan çekiniyor, istemiyorsanız ameliyatsız yüz germe işlemi sizin için en uygun tedavi yöntemi olacaktır.

Ameliyatsız Yüz Germe İşleminin Yan Etkisi Var mıdır?

Bu soruya kesin bir yanıt vermek aslında imkansızdır, çünkü birçok kişinin vücudunun, cildinin nasıl bir tepki vereceğini tam olarak bilemeyiz. Ancak genel olarak bakıldığında ameliyatsız yüz germe işleminin herhangi bir yan etkisi yoktur. Elbette iyi bir doktor tarafından yapılması ve sağlıklı bir yerde yapılmış ise. İşlem sonunda oluşan ağrılar ise anestezinin geçtiği yönde bilgiler uyandırmaktadır. Yani çektiğiniz ağrıların herhangi bir kötü etkisi yoktur. Bu ağrılar ise işlemi yapan doktor tarafından önerilen bir ağrı kesici hapla bitecektir.

Ameliyatsız Yüz Germe İşleminin Ücretleri

Ultra Matrix yöntemi ile yüz germe yani ameliyatsız yüz germe işleminin net olarak ücreti maalesef bilinmemektedir. Çünkü kişinin cildindeki kırışıklıkların durumuna bağlı olarak PDO iplerinin ne kadar kullanılacağı gibi etmenlerden dolayı işlem ücreti kişiden kişiye değişmektedir. Tek 1 seansla başarı ile tamamlanan Ultra Matrix yüz germe işleminin maliyeti uzman doktorun hastanın cildini detaylı olarak incelemesinden sonra belirlenmektedir. Bu yüzden Ultra Matrix işleminin net olarak bir fiyatını belirtmemiz maalesef mümkün değildir.

Ultra Matrix işleminin genel olarak ne demek olduğundan, yararlarından bahsedecek olursak şöyledir; son yıllarda ülkemizde birçok kişinin başvurduğu bu tedavi yöntemi sayesinde yüzünüzde bulunan kırışıklıklardan, boyun bölgenizde ve gıdınızdaki kırışıklardan ameliyatsız bir yöntem sayesinde kolayca kurtulabileceksiniz. Ultra Matrix yönteminin ciltteki kalıcılık süresi 2-5 yıl arasındadır. Ultra Matrix işleminin etkisini işlemden 4 hafta sonra çok daha net bir şekilde görebilirsiniz. Acısız, yan etkisiz ve kolay bir yöntem olarak bilinen Ultra Matrix yöntemi ile yüz germe işlemi Türkiye’de oldukça rağbet görmüş durumdadır.

İlginizi çekebilir: Yüz Parlatıcı Maske

YORUMLAR

  1. blank Üzeyir yurtsever dedi ki:

    Göz altı torbalanması nasıl tedavi edilir kırışıklık kıremi iyi gelir mi