Evde Cilt Lekesine Kesin Çözüm Önerileri

Evde Cilt Lekesine Kesin Çözüm Önerileri

Cilt lekesi bir kadının özellikle yüzünde görmek istemediği en önemli cilt sorunlarından bir tanesidir. Yüzünde cilt lekesi bulunan bir kadın günün her anında rahatsızlık duyar ve cilt lekelerinin gitmesi için her yönteme başvurur. Ancak korkmanıza gerek yok sizlere cilt lekesine kesin çözüm önerisini sunmak için harika cilt lekesi maskeleri tarifi vereceğiz.

Cilt Lekesine Kesin Çözüm

Cilt lekeleri yaz aylarından daha fazla ortaya çıkar. Ancak soğuk havalarda da yaz kadar olmasa da ciltte oluşur. Eğer yaz aylarına giriş yapmada sizlere aşağıda vereceğimiz tarifleri uygularsanız yaza girmeden cilt lekelerine karşı kalkan oluşturmuş olursunuz.

Cilt Lekeleri Neden Olur?

 1. Cilt lekeleri ağırlıklı olarak güneşin zararlı ışınlarından dolayı ciltte lekeler bırakır. Güneşten gelen ultraviyole ışınları ile ciltteki melanin salgısı artar ve bu salgı zamanla ciltte lekeler oluşturur. Eğer cilt tipiniz hassas ise durum daha da kötüdür. Çünkü hassas ciltlerde oluşan cilt lekeleri daha zor geçer.
 2. Cilt lekeleri yaşın ilerlemesi ile oluşan kırışık nedeniyle de olur. Eğer böyle bir probleme maruz kalmak istemiyorsanız sık sık cildinize bakım yapmalı ve cilt lekelerini önleyen doğal maske tariflerinden yararlanabilirsiniz.
 3. Ciltte oluşan diğer bir leke ise doğum lekeleridir. Doğum lekeleri anne karnında iken bulaşır ve maalesef estetik dışında başka bir çözümü bulunmamaktadır.

Cilt Lekelerinden Korunma Yolları

Yaz aylarında özellikle havaların sıcak olduğu günlerde ve 11:00 – 15:00 saatleri arasında zorunda olmadıkça dışarı çıkmayın. Eğer dışarı çıkacaksanız mutlaka ten renginize uyumlu bir güneş koruyucu sürmelisiniz. Açık tenli ve hassas cilde sahipseniz yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalı , buğday tenli veya esmer tenliler ise düşük faktörlü güneş kremleri kullanmalıdır.

Kış aylarında cilt bakımı ihmal edilmemesi gereken en önemli hususlardan bir tanesidir. Cilt bakımı yapılan ciltlerde genetik bir sorun yoksa hiç bir sorunla karşılaşmazsınız. Ancak kış aylarında cilt lekelerinden korunmak için aşağıdaki cilt lekelerine kesin çözüm tariflerinizi uygulayabilirsiniz.

Cilt Lekesine Kesin Çözüm

Cilt Lekesine Kesin Çözüm

Cilt Lekelerine Buğday Maskesi

Buğday maskesi ile cilt lekelerine son verebilirsiniz. Buğday maskesi çok kolay hazırlanabilen evde kolaylıkla yapılabilen ve cilt lekelerine kesin çözüm sağlayan bir cilt maskesidir.

Malzemeler

 • Badem yağı ( 1 yemek kaşığı )
 • Gül suyu ( 1 yemek kaşığı )
 • Yumurta sarısı ( 2 adet )
 • Buğday ( 1 avuç )
 • Su ( 2 bardak )

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir kase içerisine 2 bardak suyu ile beraber pirinçleri koyun ve 2 saat boyunca dinlendirin. Bu süre sonunda kase içerisinde pirinçlerin şiştiğini göreceksiniz. Su ile beraber pirinçleri ezin. Ardından diğer malzemeleri bu kaseye dahil edin ve iyicene çırpın.

Hazırlamış olduğunuz karışım cilt lekelerine ve cilt lekelerinin bulunduğu bölgeye masaj yaparak uygulayın. Cildinizde 1 saat kadar bekletin ve ardından ılık su ile durulayın.

Buğday Maskesi Ne Zaman Yapılmalı?

 • Buğday maskesi 6 ay kadar düzenli bir şekilde yapıldıktan sonra 1 ay kadar ara verilmelidir.
 • Cilt lekesi geçtikten sonra tekrar nüfuz ederse belirginleşmeye başlamadan önce tekrar uygulanmaya başlanmalıdır.
 • Cilt lekelerine kesin çözüm sağlayan buğday maskesi 1 hafta süreyle her gün yapıldığı durumda bir haftanın sonunda gözle görülür iyileşmeler görülmektedir.
YORUMLAR

 1. blank Zeliha dedi ki:

  Buğday maskasi diyosunuz pirinç yazıyo anlamadım.lütfen aydınlatırmısınız?

 2. blank Serap dedi ki:

  Evet bende anlamadım

 3. blank serap dedi ki:

  bence pirinç maskesi ama buğdayda fena fikir değil teşekkürler

 4. blank Gamze Ay dedi ki:

  Domatesi rendeleyin ve iki tatlı kaşığı buğday ununu domates suyuyla ozlestirin yani karıştırın domates suyu iki yemek kaşığı olacak 4 damla limon suyu 4 damla zeytinyağı karıştırdıktan sonra temiz olan yüzünüze uygulayın kuruduktan sonra ılık suyla yikayin tonikleyin cildinizi sonrada nemlendirin