En İyi Göğüs Sıkılaştırma Hareketleri

En İyi Göğüs Sıkılaştırma Hareketleri

Evet yanlış duymadınız sizlere en iyi göğüs sıkılaştırma hareketleri hakkında detaylı olarak bilgi vereceğiz. Peki göğüs nasıl sıkılaşır? Bu Hareketleri spor salonlarında uzman eğiticiler öneriyor ve 1 ayda sıkı göğüslere kavuşabiliyorsunuz. Bayanların korkulu rüyası olan göğüs sarkmalarına karşı en iyi hareketleri anlatmaya başlayalım.

En İyi Göğüs Sıkılaştırma Hareketleri

En iyi göğüs sıkıştırma hareketleri olan üç ana hareketten bahsetmek istiyorum. Bu söyleyeceğim hareketlere uyguladığınız sürece göğüsleriniz çok kısa zamanda sıkılaşmaya başlayacaktır. İlk olarak 3 itme hareketinden bahsedelim.

Düz şınav çekme : En iyi göğüs sıkılaştırma hareketi olan düz şınav çekmedir. Ancak şınav çekmeyi şu taktikle yapmanızı öneririm. İlk önce 5 tane çok yavaş ve dinlenmeden hemen 10 tane hızlı şınav çekin. Belki ilk zamanlar zor gelecektir ancak yavaş yavaş sayı arttırın veya azaltın. Ellerinizi omuz hizasında açıp yere koyun ve ayaklarınızdan destek alarak yapın.

Askeri tarz şınav çekme : Diğer bir göğüs sıkıştırma hareketi olan askeri şınav ile eller omuz hizasında açılır. Parmaklar 45 derecelik bir açı ile şınav çekilir. 5 yavaş 10 hızlı tekrar yapabilirsiniz.

Triseps Şınav : Parmaklarınızın uçları birbirine bakacak şekilde şınav çekin. 5 yavaş 10 hızlı şınav çekmeniz yeterli olacaktır.

Not: Bu yapacağınız hareketleri göğsünüzde hissetmeye çalışın. Eğer hissederek yaparsanız daha kısa sürede göğüsleriniz sıkılaşacaktır.

Dumbell ile Kelebek açışı yapın. Bu hareket ile göğüsleriniz çok daha hızlı bir şekilde sıkılaşacaktır. Eğer bir sehpa veya bank gibi birşeyin üzerinde yaparsanız daha iyi olur. Bu hareketin amacı dumbellar ile kollarınızı sağa sola açıp, ardından en yukarıda birleştirmektir. Dirseklerinizi bükerek yapabilirsiniz. Ağırlıkları kendinize göre ayarlayabilirsiniz. 5 kere yavaş 10 kere hızlı yaptığınızda 3 set tekrarlamanız yeterli olacaktır.

En iyi göğüs sıkılaştırma hareketlerinden bir taneside süpürge hareketidir. Bu harekette te dirseğinizi yere koyun ve gövdeniz ile başınızı dik tutmaya çalışın. Aynı yukarıdaki resimde gözüktüğü gibi durun. Bu hareketi 10 tekrar 2 set tekrarlamaya çalışın. Durmanız yeterli olacaktır. Duracağınız dakikayı kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.