Evde Kolay Nail Art Yapımı

Evde Kolay Nail Art Yapımı

Evde kolay nail art yapımı yazımızda vereceğimiz tüyolar sayesinde isteyen her bayan tırnaklarını rahatlıkla süsleyebilir. Nail art yapımı için kullanılan özel ürünler olsa da herkesin bunlardan almaya imkanı olmayabilir. Böyle bir durumda kolay bir şekilde yapılabilecek nail art uygulamalarına ihtiyaç vardır. Tırnaklarınıza desen çizmekte zorlanıyorsanız, size bahsedeceğimiz yöntemleri kullanarak evde kolay bir şekilde tırnaklarınızı süsleyebilirsiniz.

En Kolay Yapılan Nail Art Modelleri

En kolay yapılan nail art modellerinin başında tırnak uçlarını farklı renkte boyamak gelir. Bunun için iki farklı renkte oje gerekli. Önce ojenin biri ile tırnaklarınızın tamamını boyayın. Biraz kuruması için bekledikten sonra diğer oje ile tırnakların ucunu boyayın. Bunu yaparken tüm tırnakların uçlarına aynı kalınlıkta çizgi yapmaya dikkat etmelisiniz. Bu kolay nail art uygulamasını herkes yapabilir.

En Pratik ve Kolay 5 Nail Art

Bir başka pratik uygulama ise tırnakların üzerine ince çizgi çekilerek yapılmaktadır. İki farklı renkte oje ile yapacağınız bu uygulamada önce tırnaklarınızı taban rengine boyayın. Kuruduktan sonra üzerine diğer oje ile ince çizgiler çekerek uygulamayı tamamlayın. Bu çizgileri çekmek için ince uçlu fırça kullanmalısınız. Bu şekilde çok kısa sürede ve hiç zorlanmadan tırnaklarınızı süsleyebilirsiniz.

Nail Art Yapımı

Bir başka pratik yöntem de puantiyeli nail art yapmaktır. Puantiye yapmak kolay olduğu ve tırnaklar çok güzel göründüğü için birçok bayan bu yöntemi kullanmaktadır. Bunun için iki farklı renkte oje ve kürdan gerekli. İlk olarak tüm tırnaklarınızı istediğiniz renge boyayın. Daha sonra puantiye rengi olarak seçtiğiniz ojeden bir kabın içine çok az miktarda alın. Kürdanı buna batırın ve tüm tırnaklarınıza minik puantiyeler kondurun.

Tırnak Süsleme Sanatı – Kolay Puantiyeli Oje Deseni (Nail art with polka dots)

Biraz daha modern ve dikkat çekici bir süsleme yapmak istiyorsanız şimdi size önereceğimiz tekniği uygulayabilirsiniz. İki farklı renkte oje alın. Bunlardan bir tanesini tırnaklarınıza sürün ve biraz kurumasını bekleyin. Sonrasında diğer oje ile tırnaklarınızın kenarını ince bir çizgi şeklinde boyayın. Bu uygulamayı yaparken şekli bozma riski olmadığı için oldukça avantajlıdır.

Puantiyeli Retro Nail Art (Ojemrujumrimelim)

Kolay nail art uygulamaları arasında son dönemlerde bayanların en sık kullandığı bir başka yöntemi daha paylaşmak istiyoruz. İki farklı renkte oje ile yapacağınız bu uygulamada her tırnağı farklı bir renkte boyuyorsunuz. Bu kolay nail art yapımını tırnaklarınızı süslemek için fazla vaktiniz olmadığı zamanlarda uygulayabilirsiniz.

Kolay Nail Art Yapımı

Bu yazımızda evde nail art yapımı ile ilgili en kolay örnekleri paylaştık. Siz de bunlardan istediğinizi yaparak kısa sürede görünümü ile dikkat çeken tırnaklara sahip olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.