Soda ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Soda ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu hafta sonu soda ile cilt bakımı yaptım. İnanın cildi bu kadar iyi temizleyen bir şey görmedim. Buna istinaden sizlerle bu harika cilt bakımı paylaşmak istedim.

Soda İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Sodanın antioksidan özelliği sayesinde aslında cildin tamamen dipten uca temizler ve oluşabilecek sorunların tamamen önüne geçer. Lakin bu uygulamadan zararlı çıkmamak için sürekli yapmak yerine belli aralıklar ile yapmanız en sağlıklı yol olacaktır.

Soda ile Cilt Bakımı

Soda ile Cilt Bakımı yaparken ilk dikkat etmeniz gereken sodayı nasıl uygulamanız gerektiği  ve bu bakımı gerçekleştirirken neye dikkat etmeniz gerektiğidir. Öncelik ile cildinizi iyice durulamanız gerekmektedir. Bu durulamanın ardından iyice kurulamanız gerekiyor. Sonrasında bir pamuğun üzerine soda dökerek bu pamuğu ortalama 10 dakika kadar cildinize masaj yaparak uygulayınız.

Bu aşamayı da gerçekleştirdikten sonra temiz ve kuru bir havlu ile yüzünüzü iyice kurulamanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirirken istikrarlı olmak çok önemli. Soda ile Cilt Bakımı yaparken haftanın 5 günü belli bir düzen içinde gece yatmadan uygulamanız gerekiyor. Bu şekilde temiz ve disiplinli bir şekilde sizi yormadan cildinize bakım yapabilme imkanını bulabilirsiniz.

Maden Suyu ile Yüz Temizleme

Tabi bilindiği üzere maden suyu fazlasıyla mineral yönünden oldukça zengin olan bir maddedir. Bunun yanı sıra serinletici özelliği ile de karşımıza çıkmaktadır. Ancak bunlardan farklı olarak kesinlik ile Soda ile cilt bakımı yapmak çok keyifli ve sağlıklıdır. İlk olarak zaten halk arasında soda doğal tonik olarak bilinir ve bu amaçla da kullanılır. Bu anlam çerçevesi içinde yüzünüzü her gece yatmadan makyajınızı sildikten sonra bir pamuk aracılığı ile fondöten sürer gibi sürdüğünüz zaman yüzünüz gece boyunca dinleniyor ve sabaha farklı başlamanıza neden oluyor.

Soda ile Cilt bakımı ile sabahları da artık bambaşka olacaksınız. Direk olarak ferahlatacağı için kendinizi fazlasıyla sade hissedeceksiniz. Ancak dikkat ederek belli kurallara uyarak bu işlemi uyguladığınız zaman direk olarak sonucunu alabilirsiniz. Yüzünüz fazlası ile rahatlayacaktır ve son derece ferahlayacaktır. Bu açıdan yüzünüzde kalan makyajları temizleme ihtiyacı içine girdiğiniz zaman bile doğal tonik olarak kullanabileceksiniz. Bu durumda ise işe yaraması için ve cildinize zarar vermemesi için uygun kullanım şartları altında düzenli olarak ne aksatarak ne de abartıya kaçırarak yapmak gerekir.

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir

Bilindiği üzere maden suyu fazlasıyla yararlı bir içecek olmasına karşın dozunda kullanıldığı zaman  tam etkisini gösterir ve çoğu zaman kadınlar için bir kurtarıcı rolü oynama hakkını kazanır. Soda ile Cilt Bakımı yapıldığı zaman cildinize ya da yüzünüze başka bir kimyasal temas etmediği için son derece doğal ve faydalı bir yöntemdir.

Bu bakımı düzenli olarak gerçekleştirmek için başka herhangi bir ürün kullanmanıza da gerek yoktur. Galiba bunun için bir adet havlumuzun ve sıcak suyunuzun olması yeterli bir durum olacaktır. Çünkü sodayı kullanmadan önce ve kullanıldıktan sonra cildinizi kuru bir havlu eşliğinde dinlendirmeniz ve kurulamanız gerekmektedir.  Bu şekilde maden suyunun etki ve faydalarını da belirtmek geliyor. Maden suyu, cildi güçlendiriyor ve cildinizde bulunan gözenekleri sık hale getirir.

Bunun dışında cildinizin püsürsüz olması ile birlikte cildinizin kir ve tozdan uzak kalmasını bu sayede de zarar görme ihtimali hemen hemen sıfıra kadar iniyor. Bunun dışında, cildi derinleyerek sıkı bir şekilde temizler ve özellikle yüzde yer alan kırışmaların ve kıvrımları da minimuma indiriyor. Tabi bu faydaların yanı sıra soda ciltte bulunan nem düzeyini çok iyi bir şekilde düzenleyerek stabilize bir durum haline getirmeye başlıyor. Artık diğer kimyasallara para vererek kendi cildinize zarar vermeyi bırakın ve cildinize hak ettiği değeri verin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.