Yağlı Cilt Maskeleri

Yağlı Cilt Maskeleri

Yağlı cilt tiplerine sahip olan kişiler oldukça ciltlerinden şikayetçi olmaktadırlar. Daha geç yaşlanan bir cilt tipine sahip olmak, çizgi ve kırışıklıkların diğer cilt tiplerine göre de daha zor oluşmasında cilt tipinizi sevmeniz de geçerli nedenler arasında olabilmektedir. Cilt tipinizin dezavantajlarına da evde kolay bir şekilde düzenleyebileceğiniz doğal yollardan ve bitkisel maskeler ile geçirebilirsiniz. Bu yazımızda tam olarak bu maskelerin içeriklerini sizlerle paylaşacağız.

Maskeler yüzde bulunan aşırı yağ seviyesini dengeler ve buna dayalı olarak da güzel bir etki gösterir ve içeride malzemelere göre de kimi besleyici kimi de temizleyici özellikte olabilmektedirler.

Tıkalı Gözenekler ve Siyah Noktalara Kil Maskesi

blank

Yağlı cilde sahip olan kişilerin en sık karşılaşılan sorunların başında siyah noktalar gelmektedir. Bu maske siyah noktaları sökücü etki gösterip tıkalı gözeneklerinizi de açarak cildinizin de nefes almasını sağlamaktadır. Maskeyi uygulayıp daha sonra ferahlamış hissetmiş olacaksınız.

Malzemeler

  • 1 Çorba Kaşığı Salatalık Suyu
  • 1 Yumurtanın Beyazı
  • Bir kaç Damla Limon Suyu
  • Yarım Çorba Kaşığı Kil

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri yumuşak bir kıvam içerisinde oluşturana kadar güzel bir şekilde karıştırın. Göz bölgesine değdirmemeye dikkat edip yüzünüze eşit bir şekilde yedirip maskeyi sürüp. 20 dakika kurumasına izin vermektedir. 20 dakika ılık ve bol su ile yüzünüzü durulayın. Bu maskeyi daha çok gece uygulamanızı önermekteyiz. Çünkü maskede limon suyu bulunmasında cildinizin gün ışığına karşı hassaslaşmasını sağlamaktadır.

Sıkılaştırıcı Limon Maskesi

blank

Özellikle aşırı yağlı ve parlayan yüzlere mutlaka yağ dengesini düzenlemeye ihtiyaç vardır. Limon maskesi ile bunu sağlamanızla beraber cildinizi de sıkılaştırıcı etki göstereceği için de daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Limon maskesi yüzünüzde bulunan toksinlerin atılması içinde oldukça etkilidir.

Malzemeler

  • 2 Limon Kabuğu
  • 2 Yemek Kaşığı Su

Hazırlanışı

Limon kabuklarını suyun içinde üç dakika bekleterek yumuşatın. Yumuşattığınız limon kabuklarını robot yardımıyla püre şekline getirerek güzel bir şekilde ezin.Maskeyi uygulamadan ilk önce yüzünüzü yağlı cilt tipine uygun bir sabunla iyice temizledikten sonra kurutmalısınız. İçinde limon kabuğu olduğundan göz bölgenize dikkatli bir şekilde pamuk yardımıyla hazırladığınız maskeyi yüzünüze uygulayın. 15 dakika sonrasında ılık su ile yıkayıp durulayın. Dilerseniz de arkasından nemlendiricinizi kullanabilirsiniz.

Akne Önleyici Kayısı Maskesi

blank

Yağlı ciltlerinde en büyük sıkıntılarından biri sivilcedir. Bu maskeyle oluşmasını nasıl önleyeceksiniz. Yüzdeki yağlılık oranını dengeleyen maskeyle aynı zamanda da ciltte besleyici özellik taşımaktadır.

Malzemeler

  • 1 Kayısı
  • 1 Çorba Kaşığı Yoğurt
  • Yarım Yemek Kaşığı Kil

Hazırlanışı

Kabuğu soyulmuş ve çekirdeği alınan kayısıyı robotta güzel bir şekilde ezip püre haline getirin. Kil ve yoğurdu da ekleyip yumuşak bir kıvama kadar karıştırın. Göz bölgesine gelmemesine dikkat etmelisiniz. Güzel bir şekilde maskeyi yüzünüze yedirin. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada 2 defa bu maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.