Et Beni Kopartılırsa Ne Olur?

Et Beni Kopartılırsa Ne Olur?

Et beni bazı kişilerde doğuştan bazı kişilerde ise sonradan oluşabilir. Vücudunuzun herhangi bir yerinde çıkabilir. Et benlerinin bazıları zararsız olduğu gibi bazıları ise oldukça tehlikelidir. Bu nedenle et beni kopartılırsa ne olur? Hakkında bir yazı yazarak sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Et Beni Kopartılırsa Ne Olur?

Yukarıda söylediğimiz gibi et benlerinin zararlı olanları ve zararsız olanları olduğunu belirtmiştik. Ancak bunun tespiti dışarıdan yapılamıyor. Et beninin zararlı olup olmadığını öğrenebilmek için bazı testler gerekiyor.

Bu nedenle zararlı et benleri koparıldığında ciddi sorunlara ulaşabileceğini tıp doktorları belirtiyor. Peki et beni kopartılırsa ne olur?

Et Beni Kopartılırsa Ne Olur?

  • Siyah , kahverengi ve kırmızı halde bulunan et benleri vücudun herhangi bir yerinde olabilir. Siyah renkte olan et beninin kopartılması sonucunda kanser hastalığına yol açabildiğini ancak diğer renkteki et benlerinin kopartılması durumunda kanser riskinin doğmadığı belirtilmiştir.
  • Et benleri herhangi bir yöntem ile kopartılığında insan vücuduna herhangi bir zararı olmamaktadır. Et benleri genel olarak bilinçli veya yanlışlıkla kopartılabilmektedir.
  • Et benleri kesinlikle tahliller sonucu doktor tarafından alınmalıdır. Bu nedenle sizi rahatsız eden bir et beni varsa mutlaka doktora görünmeli ve danışmalısınız.
  • Sadece güzellik ve estetik açıdan daha iyi görünmek için et benini kendiniz kopartmayın.
  • Eğer yanlışlıkla kopan bir et beni sorununuz varsa büyük ihtimalle bir kaç gün içerisinde yara , kaşıntı gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda mutlaka doktora başvurmalısınız.
  • Eğer 15 yaşından sonra çıkan bir et beni varsa mutlaka doktor kontrolü ile alınmalıdır.

Et Beni Tedavisi için Et Beni Maskesi

  • El kremi ( 1 yemek kaşığı )
  • Kil ( 1 yemek kaşığı )
  • Mısır unu ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Yukarıdaki malzemeleri bir kase içerisinde belirtilen ölçülerde dökün ve karıştırın. Et beni olan bölgeye uygulayıp 10 dakika boyunca bekletin. Sonrasında maskeyi cildinizden ovarak çıkartın.

Et Beni Neden Oluşur?

Et beni neden oluşur? hakkında herhangi bir bilgi yoktur. Et benleri genel olarak doğuştan veya sonrasında oluşmakla beraber kırmızı et beni , siyah et beni , kahverengi et beni olmak üzere üçe ayrılırlar. Et benlerinin en tehlikeli olanı ise siyah et benidir. Koparıldığı taktirde kanser riskini arttırır.

Et Beni İlacı

Et beni ilacı olarak sizlere tavsiye edeceğimiz et beni damlası olan Super Chistotel isimli damla olacaktır. Çok etkili bir et beni ilacı olan bu damla sertleşmiş cilt dokusunu kurutur ve döker. Deri üzerine bir damla kadar damlatılır ve kuruması beklenir. Bir hafta içerisinde kuruyan et benini rahatlıkla alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.