Cilt Bakımı

Mucize Sonuçlar Ortaya Çıkaran Kahve Maskeleri

Mucize Sonuçlar Ortaya Çıkaran Kahve Maskeleri

Kahve, cilt bakımı için en çok kullanılan seçeneklerden biridir. Kahvenin faydaları arasında, cilt güzelliği için gerekli olan her şey bulunur. Cildin daha hızlı sıkılaşmasına olanak sağlayan kahve, uzun zamandan beri hayal edilen pürüzsüz bir cilt görüntüsünün oluşmasına da imkan tanıyacaktır. Bunun yanında bayanların sıklıkla dile getirdiği canlı bir cilt yapısı, kahve kullanılarak elde edilebilir. Ölü derilerinde üstesinden gelen kahve, aynı zamanda sivilce oluşumunun da engellenmesine yarayacaktır.

Yorgunluğu Gidermek İçin Yumurtalı Kahve Maskesi

Cilt yorgunluğunu gidermek için mutlaka uygulamanız gereken bu maske çeşidi, daha canlı bir cilt yapısına kısa sürede sahip olmanızı sağlıyor. Tabi maskenin mutlaka haftalık olarak bir kez uygulanması gerektiğini unutmamalısınız.

 • 2 çay kaşığı Türk kahvesi telvesi
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 yumurta
 • 1 çay kaşığı esmer şeker
 • 1 çay kaşığı bal

Bir kabı alarak yukarıdaki malzemeleri doğru bir şekilde uygulayın. Daha sonra hepsini iyi bir kıvam haline getirerek, dudak ve göz harici yüze uygulayın. Dairesel şekilde uygulamanız gereken bu maske, bu şekilde daha iyi sonuçlar ortaya çıkarır. Tabi uygulama sırasında saçınıza bulaşmaması için saç bandı kullanmanız gerekecektir. 10 dakika boyunca yüzünüzde bekletmeniz gereken bu uygulama, daha sonrasında ılık su yardımıyla temizlenmelidir. Tamamen cildinizin temizlendiğinden emin olduktan sonra, soğuk su kullanarak gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Cildi Canlandırmak İçin Yoğurtlu Kahve Maskesi

Yoğurt cildin nemlendirilmesini sağlarken, kuru ciltlerin mutlaka yönelmesi gereken şifalardan biridir. Kahve ile birleşince etkilerinin açık bir şekilde görülmesi mümkün olabilir.

 • Yarım kaşık yoğurt
 • 1 çay kaşığı Türk kahvesinin telvesi
 • 1 çay kaşığı yulaf ezmesi
 • 1 çay kaşığı bal

Bu malzemeleri bir kabın içine dökerek iyi bir karışım haline getirmeli, hemen ardından yüzünüze uygulamalısınız. İnce bir tabaka ile uyguladığınız yoğurtlu kahve maskesi, en az 15 dakika boyunca yüzünüzde bekletilmelidir. Bu sürenin ardından ılık suyu kullanarak cildinizden arınmasını sağlayabilirsiniz. Çok kuru bir cilt yapısına sahipseniz, o zaman maskenin haftada en az iki kez boyunca uygulanması gerekecektir.

Ciltteki Yağı Bitirmek İçin Limonlu Kahve Maskesi

Yağlı ciltler, diğer cilt türlerine nazaran biraz daha şanssızdır. Çünkü bu cilt türlerinde siyah noktalar, sivilceler ve gözenekler daha bol bir şekilde görülebilir. Tabi kahveli cilt maskeleri bu soruna çözüm bulurken, cildin istediğiniz gibi görünmesine katkıda bulunabilirsiniz.

 • 2 çay kaşığı limon
 • 2 çay kaşığı Türk kahvesi
 • Çeyrek çay bardağı yoğurt

Malzemeleri bir kabın içinde iyice karıştırarak, parmak uçlarınızla yüzünüze masaj yapar gibi uygulayın. Göz çevresine hariç olarak yapmanız gereken bu uygulamayı 20 dakika boyunca yüzünüzde bekletmeye özen göstermelisiniz. Malzemeleri doğru şekilde kullanmayı özen gösterin. Özellikle limonda yapacağınız ilave eklemeler, cildin daha fazla kurumasına neden olabilir.

Cildi Sıkılaştırmak İçin Ballı Kahve Maskesi

Kahvenin sıkılaştırıcı etkisini bu maske sayesinde açık bir şekilde görebilirsiniz. Bu maskeyi yapabilmek için ihtiyacınız olan şey iki çay kaşığı bal ve aynı miktardaki kahve telvesidir. Öncelikle balı bir tavaya alarak bu şekilde 3 dakika boyunca ısınmasını sağlayın. Balın ılık yapıdayken ocaktan alınması gerektiğini unutmamalısınız. Ocaktan aldıktan sonra içine biraz kahve ekleyerek, bunu macun haline getirin. İnce bir şekilde yüze uygulamanız gereken maske, en az 15 dakika boyunca yüzünüzde beklemelidir. 15 dakikalık sürenin sonunda ılık su yardımıyla ciltten arındırmaya özen göstermelisiniz. Haftada iki kez boyunca uygulamanız yeterli olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ