Cilde İyi Gelen Türk Kahvesi Maskesi Tarifi

Cilde İyi Gelen Türk Kahvesi Maskesi Tarifi

Türk kahvesi , toplumuzda çok tüketilen içeceklerden bir tanesidir. Bazen yorgunluğu atmak , keyif , bazende bir fal baktırmak için tükettiğimiz Türk kahvesi , aslında cildimizde bulunan siyah noktaları gidermek için kullanılan cilt maskesi içinde kullanılıyor.

Türk Kahvesi Maskesi

Ülkemizde bu kadar çok tüketilen ve kimi zaman keyif ,  kimi zamanda fal baktırmak için yaptığımız geleneksel içeceğimiz olan kahvenin 40 yıl hatırından daha önemli ve cildimize çok faydalı işlevler kazandırıyor.

 

Türk Kahvesi Maskesinin Yararları

  • Cildin kendini yenilmesini sağlar.
  • Siyah noktaların giderilmesinde önemli rol oynar.
  • Hücre yenilemesi cildi yenilerken , pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt yapısı oluşturur.

Türk Kahvesi Maskesi Nasıl Yapılır?

 

Türk Kahvesi Maskesi Malzemeleri

  • Türk kahvesi ( 2 yemek kaşığı )
  • Süt ( 1 çay bardağı )
  • Bal ( 2 yemek kaşığı )
  • Limon ( yarım limon suyu )

Türk Kahvesi Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı : Cam bir kase içerisine yukarıdaki malzemeleri koyun ve iyicene karıştırın. Hazırladığınız Türk kahvesi maskesini cildinize masaj yaparak ve küçük küçük daireler çizerek uygulayın. Maskeyi sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Türk kahvesi maskesi cildinizde kurudu ise soğuk su ile cildinizi temizleyin. Türk kahvesi maskesini hassas ciltlere 10 günde 1 uygulanırken , diğer cilt türlerine haftada 2 kere uygulanabilir.

Türk Kahvesi Maskesi Tarifi

 

Cildinizde bulunan siyah noktalar için diğer bir Türk Kahvesi maskesi daha paylaşmak istiyorum. Bu maske özellikle siyah noktaların giderilmesi için yapıldığında çok iyi sonuçlar yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Türk Kahvesi ( 1 tatlı kaşığı )
  • Sızma Zeytin yağı ( 1 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Türk kahvesini ve sızma zeytin yağını bir fincan içerisinde karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize masaj yaparak sürün ve cildinizde 5-10 dakika arasında bekletin. Bu arada maske cildinizde kuruyacaktır. Kuruyan maskeyi soğuk su ile temizleyebilirsiniz. Türk kahvesi maskesini hassas ciltlere 10 günde 1 uygulanırken , diğer cilt türlerine haftada 2 kere uygulanabilir.

Siyah Noktalara Türk Kahvesi Maskesi

Bildiğiniz gibi cildinde siyah nokta , sivilce , yara , kabuk gibi cilt problemleri yaşayanlar peeling yapamaz. Peeling yapamadığı için de bu cilt problemlerinden bir an önce kurtulamazlar. İşte bu durumda özellikle cildinde siyah noktalar bulunan kişiler Türk Kahvesi Maskesi uygulayabilir.

Türk kahvesinin yapısı çok ince ve cilde sürüldüğünde zarar vermeyecek kadar incedir. Aynı zamanda Türk kahvesi ile süzme zeytin yağı karıştırıldığında ve cilde uygulandığında , yüzünüzde çizilme bile olmaz. Cildindeki siyah noktalardan ve sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız mutlaka Türk Kahvesi Maskesini uygulamayı unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.