Hassas Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Hassas Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Hassas Cilt Temizliği Nasıl Yapılır? Hassas cilde sahip olanlar çok iyi bilir ki, hassas cilt temizliği çok daha özenli, dikkatli ve düzenli yapılmalıdır. En ufak kimyasal karışmış bir cilt bakım kremine hatta bazı bitkilere bile alerji yapabilir. Hassas cilt temizliği doğru yapılmadığı taktirde cildinizde alerji, kaşıntı, dökülmeler meydana gelebilir.

Hassas Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Cilt bütün gün dışarı ile temas halinde olan bir bölge olduğu için vücudumuzda en çok orası kirlenir. Elbette bu kirleri bazen görebilsek de bazen göremeyeceğimiz boyutta olur. Sadece kir değil, yüzümüzdeki yağ ve makyaj atıkları da cildimize hasar vereceği için bu temizliğin düzenli olarak yapılması gerekir.

 

Özellikle de cildi hassas olan kişilerin hassas cilt temizliği yapması gerekir. Hassas bir cilde sahip olan kişilerin diğerlerinden daha dikkatli olması gerekir. Bakımlarını hiç aksatmamaları ve temizlik yaparken bilindik markalar kullanmaları gerekir.

Hassas Cilt Temizliği

Cilt temizliği yapılmadan önce yüz bol su ve sabunla yıkanır. Çoğu insan yüzün sadece su ve sabunla yıkandığında temizlendiğini düşünür. Fakat gözeneklerin arasına giren kirler bu şekilde temizlenmez. İyi bir markanın temizleme toniği alınarak pamuğa damlatılır ve öncelikle alın bölgesi temizlenir. Sadece alın bölgesinden sonra pamuğa baktığınızda simsiyah olduğunu görebilirsiniz. Daha önceden yıkanmış olmasından dolayı şaşırabilirsiniz. Fakat temizleme tonikleri en dipteki kirleri bile çıkartırlar. Temizleme tonikleri ile yüzünüzü temizlerken 4 eşit parçaya ayırıp her bölge için farklı bir pamuk kullanırsanız daha temiz olacaktır.

Hassas Cilt Temizliklerinde Neler Kullanılmalı?

En çok önerilen markaların tonikleri temizleme konusunda çok iyidir. Fakat doğal yöntemler ile temizlemek istiyorum diyorsanız gül suyu hem iyi bir temizleyici hem de iyi bir nemlendiricidir. Yüzünüzü su ve sabun ile yıkadıktan sonra pamuğa gül suyu damlatarak büyün yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Bazı insanlar bebe yağı ve vazelinin de makyaj çıkarttığı için iyi bir temizleyici olduğunu düşünür. Bu cilt temizliği için oldukça sıkıntılıdır. Çünkü yağ ciltten kolay kolay gitmez. Hele ki vazelin gözeneklerin içerisinde kalır. Bunu düzenli hale getirdiğinizde gözeneklerin daha belirgin ve hatta çoğu bölgede sivilce çıktığını görebilirsiniz.

 

Hassas cilt temizliği yapımında kişi kendi alerjisini ya da problemi bildiği için temizleyici ya da farklı bir makyaj eşyası alırken ona yönelik almalıdır. Bu nedenle bir şey alırken ilk kutusundan içeriğinde neler olduğunun incelemesi gerekir. Dikkat ederek aldığı zaman sadece cilt temizliği değil, makyajlarında da bir problem yaşamayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.