İdeal Kilo Hesaplama Formülü

İdeal Kilo Hesaplama Formülü

İdeal kilo hesaplama sayfasına hoş geldiniz. Aslında her bireyin bilmesi gereken ve hayatı boyunca ideal kilosunu koruması gerekmektedir. İdeal kilonuzda kalmanız hem sizi sağlıklı ve fit gösterecektir.

İdeal Kilo Hesaplama

Öncelikle size ideal kilo nedir ? bundan bahsedelim. İdeal kilo , bir insanın olması gerektiği kilo anlamına gelir. Gerçekten de her insan olması gerektiği kiloda olmalıdır.

ideal Kilo Hesaplama Nasıl Yapılır?

 

İdeal kilonuzu doğru hesaplamak için cinsiyet , kilo ve boy önemlidir. Bu etkenleri biliyorsanız, ideal kilonuzu hesaplayabilirsiniz.

Aşağıda gördüğünüz ideal kilo hesaplama cetveline gireceğiniz cinsiyet , kilonuz ve boyunuzun değeri sonucunda hesapla butonuna tıklayın. Hesaplama sonrasında size ideal kilonuzun olması gereken değerleri verecektir.

İdeal Kilo Förmülü Nasıl Hesaplanır?

İdeal kilonuzu isterseniz eski yöntem olan kalem ve kağıt ile de yapabilirsiniz. İdeal kilo hesaplama şu şekilde olmaktadır;

  • Boyunuzu ölçün ve boyunuzdan 150 çıkartın. Örneğin ( 185cm – 150cm = 35cm ) gibi
  • Elde ettiğiniz sonucu 4’e bölün ve çıkan sonuca 100 ekleyin. Örneğin ( [35 / 4] + 100  = 108,75)
  • Son olarak çıkan sonucu da boyunuzdan çıkartın. ( 185-108,75 = 76,25 gibi)
  • Kadınlarda hesaplama yaparken çıkan sonucun bir miktar altı olmaktadır.

İdeal Kilo Size Ne Sağlar?

Ideal kilonuz size bir ömür boyu sağlıklı yaşam sağlar. Çünkü aşırı zayıflık ve aşırı kilolar bazı hastalıkların davetini çıkartır. İdeal kilonuzu korumak için spor ve diyet yapmanız gerekebilir. Bu nedenle sitemizin diyet kategorisini incelemenizde fayda var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.