Yüz bakımı doğal yöntemler

Yüz bakımı doğal yöntemler

Yüz bakımı doğal yöntemler ile cildinize hayat verebilirsiniz. Cilt bakım ürünleri her zaman ve herkes için iyi değildir. Bir çok cilt bakım ürünü kimyasal maddeler içerdiğinden dolayı cildinize zarar verebilir. Cildinize iyi bakmak istiyorsanız en güvenil yol doğal yöntemlerdir. Ayrıca sağlıklı bir diyet programı ve bol su içmenin cildinize çok yararı olacağını unutmayın.

Yüz bakımı doğal yöntemler

Buğday Unu ve Bal  Maskesi

Un ve Bal Maskesi

  • Buğday unu
  • Bal

Hazırlanışı : İki malzemeyi de eşit miktarda, krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Karışımı tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Hatta bu cilt bakım maskesini, dudaklara, cildinize, ayaklarınıza, ellerinize ve tırnaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Cildinize sürmek için bir fırça kullanabilir veya parmaklarınız yardımı ile dairesel hareketler çizerek masaj yapılabilir. Ardından cildinizi temizleyebilirsiniz. Cildinizi pürüzsüz yapacak bir yüz bakımı doğal yöntemler arasında tartışılmaz maskedir.

Banyoda Kabartma Tozu Kullanın

Kabartma Tozu ve Su

Banyo yaparken ayda bir kere cildinizi kabartma tozu ile keseleyin. Bunun için uygun bir kase içerisine kabartma tozu koyun ve içerisine su doldurup karıştırın. Sonrasında kesenizi veya elinizi bu karışıma daldırıp, toz sabun gibi cildinizi keseleyin. Cildinize çok bastırmayın.

Cildinize Bal ve Limon Suyu Maskesi

Cam bir kase içerisine biraz bal ve limon suyu eleyip, karıştırın. Bu karışımın içerisine bir bezi batırın ve yüzünüze sürün. Maskeyi cildinizde 15 dakika kadar bekletin ve sonrasında cildinizi temizleyin. Bu karışım yüz bakımı doğal yöntemler arasında en çok kullanılan yöntemlerdendir. Bu maske sayesinde cildinizin pul pul dökülmesi geçecek ve gözenekleriniz temizlenecektir.

Yoğurt ve Şeker Maskesi

Yüz bakımı doğal yöntemler arasında oldukça sık kullanılan maskelerden bir tanesi de yoğurt ve şeker maskesidir. Bir bardak içerisine yoğurt ve şekeri katıp karıştırın. Bu karışım ile cildinize masaj yapın.

Cildinize Zeytinyağı Masajı Yapın

Bir bardak içerisine saf zeytinyağı doldurun ve içine bir parça pamuğu daldırıp, yüzünüze masaj yapın. Zeytinyağı, cildin daha pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Cildinize Buhar Maskesi ve Buhar Banyosu Yapın

Cildinize buhar maskesi veya buhar banyosu yapın. Eğer nasıl yapıldığı hakkında bilginiz yoksa Buhar Maskesi Nasıl Yapılır? adlı konumuza Buhar banyosu nasıl yapılır? adlı konumuza göz atabilirsiniz.

Buhar Banyosu

Buhar banyosu yapabilmek için bir tencerenin içerisine su koyup çok sıcak olana kadar kaynatın. Su yeterince sıcak olduktan sonra tencereyi alın ve masaya koyun. Başınızı tencereye doğru yaklaştırın ve mümkünse başınızın üstüne bir havlu atın. Buradaki amaç suyun buharının yüzünüze gelmesidir. Böylece cildinizdeki siyah nokta ve sivilceler gevşeyerek sıkılabilir hale getirmektir. Buhar banyosu yılda 3 kereden fazla yapılması tavsiye edilmemektedir.

Diğer Yüz Bakımı Doğal Yöntemleri

Yukarıdaki doğal yöntemlerin dışında maddeler halinde yapabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz yöntemler ise şu şekildedir;

  • Her zaman sağlıklı beslenmeye özen gösterin.
  • Günde en az 2 litre su tüketin.
  • Bol bol meyve ve sebze tüketin.
  • Neredeyse %80 cilt bakım ürünü kimyasal madde içerir. Bu nedenle doğal cilt bakım ürünleri ve bitkisel cilt bakım yöntemlerini tercih edin.
  • Uygulayacağınız güzellik maskeleri, cilt tipinize uyumlu olmalıdır.
  • Kuru bir cilde sahipseniz kullanacağınız kremler veya nemlendiriciler kaliteli olmalıdır. Hatta kullandığınız sabuna kadar dikkat etmelisiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım