Acnelyse Krem Ne İçin Kullanılır? Cilde Faydaları ve Yan Etkileri

Acnelyse Krem Ne İçin Kullanılır? Cilde Faydaları ve Yan Etkileri

Acnelyse krem Cildinizin her zaman yenilenmesini sağlayacak içeriklere sahip olan, cildinizin zaman içerisinde oluşan tahrişlerden ve özellikle sivilce lekelerinden kurtulmanızı sağlaması için gerekli olan A vitamininin, krem şeklinde yüzünüze sürülecek hali de diyebiliriz.

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar? Niçin Kullanılır?

Derinin en üst tabakasında bulunan epidermisin hücrelerinin hızlıca iyileşmesini ve yenilenmesini sağlayan etkiye de sahiptir.  Acnelyse krem ciltte oluşacak olan aşırı keratinin önüne geçerek, cildin kendini yenilemesine imkan tanıyan bir etkiye de sahip olması sayesinde, özellikle sivilce tedavilerinde her zaman tercih edilen ilk krem olma özelliğini taşımaktadır. İnsan cildinde yağ ve kirle birlikte ortaya çıkmakta olan siyah noktaların giderilmesi, aynı zamanda içinde iltihap dolu olan sivilcelerin sebep olduğu izlerinde giderilmesi konusunda güvenebileceğiniz en iyi ilaç ve krem konumunda olmaya devam etmektedir.

Tretinoin maddesi içeren Acnelyse krem sivilcelerin giderilmesi konusunda etken olarak kullanılmaktadır.

Genellikle cildinizde meydana gelecek sivilcelerin ve deri problemlerinin çözümünde kullanılan Acnelyse Krem 20 gram boyutundaki tüplerle satılmaktadır. Derinin direkt olarak üst tabakasının ve etkili yollardan alt tabakasının iyi bir şekilde uyarılmasını sağlayıp, yenilenmesi konusunda da büyük bir etki sunmaktadır.

Özellikle sivilce tedavisinde kullanılıyor olsa da,

– Sivilce ve akne tedavisinin en fazla kullanıldığı krem,

– Sedef hastalığı sonucunda deri sorunlarının çözümünde,

– Balık pulu rahatsızlığı tedavisinde,

– Deri tabakasında kalınlaşma ortaya çıktığı zamanlarda da, etken bir ilaç olarak kullanılabilmektedir.

Diğer sivilce kremleri için “En Etkili Sivilce Kremleri” ilgili makaleyi incelebilirsiniz.

Acnelyse Krem Kullanımı

İlk olarak kullanıma başlamadan önce, oldukça az miktarda Acnelyse krem kullanımı yüzünüze sürerek, tepkimelerini kontrol etmenizde yarar var. Eğer alışılmadık ve beklenmedik reaksiyonlar gösteriyorsa, doktorunuzla görüşmeniz gerekecektir. Bunun yanı sıra tedaviye başladığınız an itibariyle, cildinizde bulunana epidermis tabakasının direkt olarak uyarılmasını sağlayacağı için, yüzünüzde yer alan sivilcelerin kurutulmasını sağlayıp, sorunlu bölgelerin yenilenmesini ve siyah noktalarda dahil olmak üzere, her alanın sorunsuzca yenilenmesini sağlayacak etkiye sahiptir.

  • İlk defa kullanacaklar da cilt üzerinde yanma ve batma hissi ortaya çıkabilir.

Bu gibi durumlarla karşılaştığınız zamanlarda, uygun dozu ayarlayıp ayarlayamamak konusunda dikkat etmelisiniz. Acnelyse Krem sayesinde ortaya çıkacak tepkimeleri kontrol etmekte oldukça önemlidir. Ancak tedaviye başladığınız ilk hafta itibariyle iltihap dolu sivilcelerin yüzünüzde artması da, genelde alışılmış bir durumdur. Sürekli kullanımda etki sağlayacak, tamamen yok edecektir.

  • İlacın kullanımıyla ortaya çıkacak bir etki olan sivilce artımına takılmamanız gerekmektedir.

Daha sonraki dönemde, Acnelyse Krem sayesinde, sonradan çıkan ve mevcutta olan tüm sivilceleriniz yok olacaktır. Ara vermeden ve sivilcelerin normal olarak geçmesini beklemeden, kullanıma devam etmeniz gerekmektedir.

  • İlk başladığınız günden itibaren gözle görünür bir etki yakalayabilmeniz için, 2 3 haftalık gibi bir sürenin geçmesi gerekir.

Tam etki ve kesin çözüm için en az 6 hafta sürekli kullanmanız gerekecektir. Ağız, burun ve göz çevresine sürerken çok dikkat etmeli, temas halinde bol suyla direkt olarak temizlemelisiniz.

Acnelyse Krem Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Genel olarak insanların kullanımı aksi belirtilmediği veya doktorlar tarafından önerilmediği sürece 6 haftadır. 6 haftada en net sonucu alabilirsiniz. Ancak doktor tavsiyesiyle birlikte bu süre azalabilir, artabilir. İlk 2 hafta cildinizde farklı değişimler görebilir, sivilce artmasına kadar büyüyen olumsuz gibi görünen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak 3’üncü haftadan sonra bu olumsuzluklar yerini temizlenmeye bırakacaktır.

Acnelyse Krem Kullanılmaması Gereken Durumlar

Uygulamaya başladığınız an itibariyle, yoğun güneş ışınlarından ve UV ışınlarından cildinizi korumanız gerekecektir. Bu nedenle, genelde “Eylül ayından sonra kullanılması” daha mantıklı olacaktır. Acnelyse krem kullanımınızla birlikte, cildinizin hassaslaştığını hissedebilirsiniz. Bu hassaslık döneminde de, güneş ışınlarına çok fazla maruz kaldığınız zamanlarda zarar görmesi muhtemeldir.

Özel olarak tedavi süresince cildinize zarar verecek her türlü sabun, şampuan, alkollü cilt temizleme malzemesi, makyaj malzemeleri ve parfüm gibi ürünlerden uzak durmanız da önemlidir.

Cildinizde oluşmuş olan rüzgar yanığı, güneş yanığı veya egzama gibi rahatsızlıklarınızda kesinlikle Acnelyse krem kullanmamalısınız.

Bu gibi rahatsızlıklarınızın olduğu dönemlerde kullanmanız, daha kötüye gitmenize ihtimal verecektir.

12 yaşından küçük olanların kesinlikle kullanmaması, hamile olan veya hamilelik riski olan kadınlarında doktor kontrolünde kullanması uygundur.

blank

Acnelyse Krem Faydaları Nelerdir?

Gerçek anlamda doktorların da sürekli olarak sivilce tedavilerinde tavsiyelerinin ilk sırasında yer alan Acnelyse krem, faydaları konusunda da tartışmasız en iyi kremler arasındadır. Cildinize sürdüğünüz ilk andan itibaren kızarıklık ve soyulmaların meydana geldiği bilinmektedir. Ancak bu kötü bir şey değil, aksine etki ettiğinin belirtisidir. Acnelyse krem’in faydalarını ise;

– Cilt üzerinde bulunan ölü tabakanın yenilenmesini sağlar,

– Ciltte bakteri oluşumunu %100’e yakın durdurur,

– Cilt ve deri üzerinde bulunan hastalıklı tabakanın yenilenmesini ve kurtulmayı sağlar,

– Cildinizde bulunan sivilcelerin ve sivilce izlerinin yok edilmesini sağlar,

– Özellikle yüzünüzde bulunan büyük ve iltihaplı sivilceleri yok eder,

– Yüzünüze ve cildinize canlılık ve yenileme hissi vermektedir diye sıralayabiliriz.

Acnelyse Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Her zaman olumlu sonuçları ve hızlı çözüm şansını insanlara sunmasıyla ön plana çıkan Acnelyse krem yan etkileri de beraberinde getirmektedir. Bunlar;

– Aralıklarla veya yoğun olarak karın ağrısına neden olma,

– Nefes almakta güçlük çekilmesine neden olma,

– Kurdeşen,

– Yüzünüzde veya vücudun belli bir bölgesinde şişlik ortaya çıkması,

– Işığa karşı aşırı hassasiyet kazanma,

– Kremin uygulandığı alanda yanma ve batma hissinin ortaya çıkması gösterilebilir.

Her şeye rağmen, oluşacak yan etkilere sahip olmadığınız zamanlarda, 6 hafta gibi kısa bir sürede pürüzsüz bir cilde ulaşmanızı sağlayan Acnelyse krem, etkili ve etkin kullanımda mükemmel sonuçlar sunacak deneyim sağlayacaktır.

Acnelyse Sivilce Kremi Fiyatı

Acnelyse krem fiyatı, eczanelerde 26,8 TL olarak satılmaktadır. Reçete ile satılmasından dolayı değişiklik olmayacaktır.

İlgili makaleler;

Sivilce Neden Oluşur, Detaylı Anlatım İle Sivilcelere Kesin Çözüm

Sivilcelere Karşı Üstün Etkili Benzamycin Krem ve Topikal Jel

Sivilce izleri ve sivilceler nasıl geçer?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.