En Etkili Sivilce Kremleri

En Etkili Sivilce Kremleri

En Etkili Sivilce Kremleri.. Akne sorunu yaşayanlara özel, piyasada bulunan yüksek etkili sivilce kremleri ve kremlerin kullanışları, içerikleri ve bileşenleri ile ilgili derlediğimiz yazımızda, sivilcelerinizin oluşum sebebine bağlı olarak hangi sivilce kremini kullanarak daha sağlıklı ve başarılı sonuç elde edinebileceğinize de değindik.

Sivilce kremlerinin düzenli kullanımı sayesinde yıllardan beri süre gelen akne sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Doğru krem seçimi tedavinin başarısında anahtardır

Ciltte kullanılan ve sivilceleri tedavi eden bileşenler içeren kremler, jeller, losyonlar ve yıkamalar olarak gruplandırılır. Bazıları hafif sivilceler için kullanılır, bazıları da reçeteli ilaçlar olarak şiddetli sivilcelerin tedavisi için kullanılır.

Topikal sivilce kremlerinin bazılarına deriyi nazikçe temizlemek için bileşenler içeren antiseptik yıkamalar da dahildir ve bunlar ciltteki döküntüyü gideren, bakteriyel büyümeyi engelleyen, cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandıran veya komedon oluşumunu azaltan kremler, losyonlar veya jellerdir.

Sık Tercih Edilen Sivilce Kremleri

Kadın ve erkeklerin bilhassa ergenlik çağından itibaren başlayarak yetişkinlik dönemleri boyunca dahi kurtulamadıkları bir cilt sorunu olan sivilce problemi, aynı zamanda dermokozmetik piyasasında oldukça büyük bir pazar işgal etmekte ve her geçen gün piyasaya onlarca yeni sivilce kremi çıkmaktadır.

Biz; sizler için bu yüzlerce marka arasından en çok işe yarayan ve sivilcelere kesin çözüm olan kremleri, merhemleri ve jelleri derledik. Başlıcaları da şunlardır;

 • Benzamycin Jel
 • Acnex Krem
 • Avita
 • Benzefoam
 • Descuamq
 • Duafilm
 • Eripeds
 • Oxyon(Oxy 10)
 • Clindamycin
 • Panoxil
 • BP Wash
 • Azelex
 • DuoPlant
 • Benzaclin
 • Oneston..
 • diğer tüm sivilce ilaçları ve ilgili ayrıntılar aşağıda mevcut;

Acnex

Salisilik asit, preparatın dozaj formuna ve kuvvetine bağlı olarak sivilce başta olmak üzere, kepek, sedef hastalığı, cilt ve kafa derisinde seboreik dermatit, yaygın siğiller ve plantar siğiller gibi birçok deri rahatsızlığını tedavi etmek için kullanılır.

Avita

Avitasivilce tedavisinde, cildi pürüzsüzleştirmek, ince kırışıklıkların ve lekeli cildin renk değişikliği görünümünü azaltmak için kullanılır. Bu ilaç kılavuzunda listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

BenzEFoam

Benzoylperoxidetopikal sivilceleri tedavi etmek için kullanılır ve doktorunuz tarafından belirlenen diğer cilt koşulları için kullanılabilir. Bu ilaç reçetesiz kullanılabilir. Cilt ürünlerinden bazıları sadece doktorunuzun reçetesiyle birlikte verilir.Bu ilaca veya başka ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmişseniz doktorunuza bildirin. Gıdalara, boyalara, koruyuculara veya hayvanlara alerjiniz varsa belirtin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Desquam-X

Benzoil peroksit, antibakteriyel bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda aşırı yağ ve kirin deriden kolayca alınmasını sağlayan hafif bir kurutma etkisi vardır. Desquam-X cilt yıkama ıkamave sivilce tedavisinde kullanılır. Pek çok marka altındabenzoil peroksit formları mevcuttur. Desquam-X, bu ilaç rehberinde listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Duofilm

Bu ilaç sadece cilde uygulanır. Gözlerinize, burnunuza ya da ağıza temasından kaçının. Bu alanlara girerse suyla hemen durulayın. Duofilm’i ilk kez kullanmadan önce, cildin bir veya iki küçük etkilenen alanına 3 gün boyunca az miktarda uygulayın. Herhangi bir rahatsızlık olmazsa, ürünün ilaç bilgileri etiketindeki talimatları izleyin.Doktorunuz, bu ilaca uygulanacak oklüzif bir pansuman örneği (mutfak plastik sargısı gibi hava geçirmez örtü) reçete ettiyse, uygulamasını bildiğinizden emin olun. Kapalı bir pansuman, cildiniz tarafından absorbe edilen ilaç miktarını ve salisilik asit zehirlenmesi ihtimalini artıracağından, yalnızca talimatlara uyarak gibi kullanın. Bu konuda herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza danışın.

EryPads

EryPedlertopikal dermatolojik kullanım için eritromisin içerir. Eritromisinbir makrolid antibiyotiktir. Eritromisin’in akne vulgaris lezyonlarını azalttığı kesin mekanizma tam olarak bilinmemektedir; Bununla birlikte, etki kısmen ilacın antibakteriyel aktivitesinden kaynaklanmaktadır.

Oxy-10

Benzoil peroksit, antibakteriyel bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda aşırı yağ ve kirin deriden kolayca alınmasını sağlayan hafif bir kurutma etkisi vardır. Oksi-10 sivilce tedavisinde kullanılır. Oksi-10, bu ilaç rehberinde listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.Benzoil peroksit nadiren ancak ciddi bir alerjik reaksiyona veya ciddi cilt iritasyonuna neden olabilir.

Clindamycin

Clindamycin, bakterileri savuşturan bir antibiyotiktir. Clindagelyetişkinlerde ve en az 12 yaşında olan çocuklarda şiddetli sivilceleri tedavi etmek için kullanılır. Clindagel, bu ilaç rehberinde listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.Ülseratif kolitiniz varsa veya bağırsak iltihaplanmasına sahipseniz veya antibiyotik ilacının neden olduğu şiddetli ishalleriniz varsa Clindagel’i kullanmamalısınız.

Panoxyl

Panoxyl krem aktif bileşen olarakbenzoylperoxide içerir. Benzoil peroksit, keratolitik olarak bilinen bir ilaç türüdür. Bu, cildin yapısını oluşturan bir protein olan keratinikırarak çalıştığı anlamına gelir.

Benzoil peroksit cilde uyguladığınızda cildin üst katmanının parçalanmasına ve dökülmesine neden olur. Bu, komedonların (siyah beyaz ve beyaz tonların) parçalanmasına yardımcı olur ve yağ bezlerinin blokajını kaldırır. Ayrıca yeni komedonların oluşumunu önlemeye de yardımcı olur.

Azelex

Azelaik asit doğal olarak oluşan bir asittir. Cildin kendisini daha hızlı yenilemesine yardımcı olur ve bu nedenle sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltır. Aynı zamanda sivilceye ve döküntüye neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olur. Bu ilaç hafif ila orta akne tedavisinde kullanılır. Akneye neden olan bakteri miktarını azaltarak ve gözeneklerinizi açık tutmaya ve engellemeye yardım ederek, sivilcelerinin sayısını azaltmaya yönelik çalışır. Azelaik asit dikarboksilik asitler olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir.

BP Wash

Bu ilaç hafif ila orta akne tedavisinde kullanılır. Diğer sivilcelerle kombinasyon halinde kullanılabilir. Cilde uygulandığında, benzoil peroksit sivilceye neden olan bakterilerin miktarını azaltarak, cildin kurumasını ve soyulmasını önleyerek çalışır.

Daha önce ürünü kullanmış olsanız bile, etiketteki bileşenleri kontrol edin. Üretici, malzemeleri değiştirmiş olabilir. Ayrıca, benzer isimler içeren ürünler farklı amaçlar için farklı bileşenler içerebilir. Yanlış ürünü kullanmak cildinize zarar verebilir.

Duoplant

Bu ilaç, deri üzerindeki yaygın sivilcelerde kullanılır. Salisilik asit, siğilin giderek soyulmasına yardımcı olur. Bu ilaç aynı zamanda nasır ve kalozların çıkarılmasına yardımcı olur. Doğum lekelerinde, siğillerde veya genital / anal siğillerde kullanılmamalıdır.

Salisilik asit bir keratolitiktir. Aspirinle (salisilatlar) aynı ilaç sınıfına aittir. Cildin nem oranını arttırarak ve cilt hücrelerinin birbirine yapışmasına neden olan maddeyi eriterek çalışır. Bu, cilt hücrelerinin hareketini kolaylaştırır. Siğiller bir virüsten kaynaklanır. Salisilik asit virüsü etkilemez.

Retin A Micro

Bu ilaç akne ve sivilce tedavisinde kullanılır. Sivilcelerin sayısını ve şiddetini azaltabilir ve gelişen sivilcelerin hızla iyileşmesini sağlayabilir. Tretinoinretinoid adı verilen ilaç sınıflandırmasına dahildir. Cilt hücrelerinin büyümesini etkileyerek çalışır.

Retin-A Mikro Jel Nasıl Kullanılır

HastaBilgilendirme Broşürünü mutlaka okuyun. Sorularınız varsa doktorunuza veya eczacınıza danışın.

 • Bu ilacı kullanmadan önce ellerinizi antibakteriyel bir sabun ile yıkayın.
 • Sivilceli bölgeyi yumuşak bir bez veya pamuk yardımıyla hafifçe temizleyin ve kuru bir şekilde kalmasını sağlayın.
 • Az miktarda ilaç (bezelye büyüklüğünde) ince bir tabaka halinde, genellikle yatmadan veya doktorunuzun talimatına uyarak günde bir kez parmak uçlarınızla bölgeye uygulayabilirsiniz. Veya bir gazlı bez veya pamuklu temizleyici kullanılabilir.
 • Bazı bileşenler için, bu ilacı uygulamadan önce yüzünüzü güzelce temizleyip duruladıktan sonra 20-30 dakika kadar beklemelisiniz. Sorularınız olası durumunda varsa etiket talimatlarına bakabilir veyaeczacınıza danışabilirsiniz.
 • Bu ilacı sadece sivilceli bölgede kullanın.
 • Burun ya da ağız içine kesinlikle uygulama yapmayın.
 • Kesik, kazınmış, güneş yanığı veya egzamadan etkilenen ciltlere uygulama yapmayın.

Benzaclin

Bu kombinasyon ilaçları belirli bir akne tipini (inflamatuvar akne vulgaris) tedavi etmek için kullanılır. Akne sivilcelerinin sayısını azaltmaya yardımcı olur. Clindamycin, sivilceye neden olan bakterilerin gelişimini durduran bir antibiyotiktir. Benzoil peroksit aynı zamanda bakteri oluşumunu durdurabilir, ayrıca cildin yağ üretimini azaltarak gözeneklerinizi açık tutmaya yardımcı olabilir.

Benzaclin Jeli nasıl kullanılır?

Clindamycin / benzoil peroksit kullanmaya başlamadan önce ve her dolum aldığınızda varsa Hasta Bilgilendirme talimatlarına göz atın. Sorularınızı mutlaka doktorunuza veya eczacınıza sorun.

 • Bu ilacı kullanmadan önce, etkilenen cildi, ilaçsız temizleyici ile yıkayın, ılık suyla durulayın ve kuru olarak bırakın. Doktorunuz tarafından yönlendirilen şekilde, bu ilacın ince bir tabakasını derinin etkilenen bölgelerine uygulayın. Gözlerinizin, ağızlarınızın, burnunuzun içinde ve kırık cildin herhangi bir bölgesinde kullanmamaya dikkat edin. Her kullanımdan sonra ellerinizi yıkayın.
 • En iyi sonucu almak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Etki süresinin beklentiyikarşılaması için her gün aynı saatte kullanmanız gerekir.
 • Dozunuzu arttırmayın veya bu ilacı daha sık kullanmayın, reçete edilen sürede ilaç kullanımını gerçekleştirip, reçete süreniz bittiğinde ilaç kullanımını kesin.Aksi halde durumunuz daha hızlı gelişmeyecek ve yan etkileriniz artacaktır.

Onexton

Bu kombinasyon ilaçları belirli bir akne tipini (inflamatuvar akne vulgaris) tedavi etmek için kullanılır. Akne ve sivilcelerin sayısını azaltmaya yardımcı olur. Clindamycin, sivilceye neden olan bakterilerin gelişimini durduran bir antibiyotiktir. Benzoil peroksit aynı zamanda bakteri oluşumunu durdurabilir, ayrıca cildin yağ üretimini azaltarak gözeneklerinizi açık tutmaya yardımcı olabilir.

Onexton Krem Nasıl Kullanılır

Clindamycin / benzoil peroksit kullanmaya başlamadan önce ve her dolum aldığınızda varsa Hasta Bilgilendirme Broşürünü dikkatlice okumanız tavsiye olunur. Sorularınızı veya varsa endişelerinizi eczacınıza ya da doktorunuza danışabilirsiniz.

 • Bu ilacı kullanmadan önce, etkilenen cildi hafif, ilaçsız temizleyici ile hafifçe yıkayın, ılık suyla durulayın ve kuru olarak yedirin.
 • Doktorunuz tarafından yönlendirilen şekilde, bu ilacın ince bir tabakasını derinin etkilenen bölgelerine uygulayın.
 • Gözlerinizin, ağızlarınızın, burnunuzun içinde ve hassas cildin herhangi bir bölgesini sakınmaya dikkat edin. Her kullanımdan sonra ellerinizi yıkayın.
 • En iyi sonucu alabilmek adına bu ilacı düzenli olarak kullanın.

Atralin

Tretinoin (Retin-A, Atralin, Avita) topikal olarak uygulandığında sivilce ve diğer kusurlarının durumlarının tedavisinde kullanılan orta fiyatlı bir ilaçtır. Oral form, döküntüleri de tedavi edebilir. Karşılaştırılabilir sivilce ilaçlarından daha popülerdir. Birden fazla jenerik ve marka sürümünde mevcuttur.Tretinoin, cildin güneşten korumaya yönelik bir cilt bakım hedefiyle kullanıldığında en iyi sonucu verebilmektedir.

Bu ilacı sadece yönlendirildiği şekilde kullanmanız çok önemlidir. Daha fazlasını kullanmayın, daha sık kullanmayın ve doktorunuzun belirttiğinden daha uzun süre kullanmayın. Bunun yapılması cildin tahrişe neden olabilir.

Finacea

Finacea kremi aktif madde olarak azelaik asit içerir. Azelaik asit gözenekleri bloke edebilen keratin yüzeyinde cilt hücrelerinin büyümesini azaltır. Bu gözenekleri ve sebasöz bezleri (sebumu salgılayan bezleri) engellemeye yardımcı olur ve sonuç olarak sebumdengelenir. Bu, siyah nokta ve lekelerin oluşumunu azaltır.

Azelaik asit akne Propionebacteriumile ilişkili bakterileri öldürür. Bu, sebase bezlerin deride ürettiği besleyici, yaygın bir bakteri türüdür. Yağ bezlerini tahriş eden atık ürünler ve yağ asitleri üretir ve iltihaplanarak lekelere neden olur.

Azelaik asit, gıda kaynaklarını (sebum) azaltarak ve büyümelerini engelleyerek bu bakteri sayısını azaltır. Bakteriyel sayıları kontrol ederek, sebase bezlerin iltihabı kontrol altına alınır ve cildin iyileşmesi sağlanır.

Benzefoam

Bu ilaç hafif ila orta akne tedavisinde kullanılır. Diğer sivilcelerle kombinasyon halinde kullanılabilir. Cilde uygulandığında, benzoil peroksit akneye neden olan bakterilerin miktarını azaltıp cildin kurumasını ve soyulmasını sağlayarak çalışır.

Daha önce ürünü kullanmış olsanız bile, etiketteki bileşenleri kontrol edin. Üretici, malzemeleri değiştirmiş olabilir. Ayrıca, benzer isimler içeren ürünler farklı amaçlar için farklı bileşenler içerebilir. Yanlış ürünü kullanmak cildinize zarar verebilir.

Benzefoam Nasıl Kullanılır

 • Bu ürünü kullanmaya başlamadan önce ve tekrar doldurduğunuzda eczacınız varsa Hasta Bilgilendirme Broşürüne göz atınız. Aklınıza takılanları eczacınıza veya doktorunuza danışarak giderebilirsiniz.
 • Etkisini ve alerjik durumu kontrol etmek için, aknenin bir veya iki küçük alanına üç gün boyunca az miktarda koyun.
 • Alerjik bir reaksiyonunuz varsa, bu ürünü kullanmayı bırakın ve hemen tıbbi yardım alın (Yan Etkiler bölümünde alerjik reaksiyon semptomlarına bakın). Alerjik bir reaksiyonunuz yoksa ürünü kullanabilirsiniz.

Benzamycin

Bu ürün ılımlı sivilceleri tedavi etmek için kullanılır. Sivilce sayısını azaltmaya yardımcı olur. Bu ilaç iki ilaç kombinasyonudur. Eritromisin, sivilceye neden bakterilerin büyümesini durdurarak çalışır. Makrolid antibiyotikleri olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Benzoil peroksit aynı zamanda sivilceye neden olan bakterileri öldürür ve üst cilt tabakasının kurumasına ve soyulmasına neden olur, böylece yeni cilt oluşabilir. Bu üründe ayrıca cildin aşırı yağlanmasına yardımcı olan alkol bulunur.

Benzamisin Jeli Nasıl Kullanılır

Bu ürünle birlikte gelen kullanım talimatlarını okuyun.

 • Bu ilaç sadece deride kullanılır.
 • Uygulamadan önce, etkilenen alanları iyice yıkayın, ılık su ile durulayın, sonra nazikçe kurutun. Bu ilacı sivilceli bölgeye doğrudan günde iki kez (sabah ve akşam) ince bir tabaka halinde uygulayın.
 • İlacı kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın.
 • Bu ilaçları gözlerinize, burun, ağız veya diğer müközalanlarınatemas ettirmekten kaçının.
 • Bu gerçekleşirse, su ile iyice yıkayın.

Duac

Bu kombinasyon ilaçları belirli bir akne tipini (inflamatuvar akne vulgaris) tedavi etmek için kullanılır. Sivilcelerinin sayısını azaltmaya yardımcı olur. Clindamycin, sivilceye neden olan bakterilerin gelişimini durduran bir antibiyotiktir. Benzoil peroksit aynı zamanda bakteri oluşumunu durdurabilir, ayrıca cildin yağ üretimini azaltarak gözeneklerinizi açık tutmaya yardımcı olabilir.

Differin

Bu ilaç akne tedavisinde kullanılır. Sivilcelerin sayısını ve şiddetini azaltabilir ve gelişen sivilcelerin hızla iyileşmesini sağlayabilir. Adapaleneretinoid adı verilen bir ilaç sınıfına aittir. Hücrelerin büyümesini etkileyerek ve şişme ve iltihaplanmayı azaltarak çalışır.

Differin nasıl kullanılır?

Kendiniz tedavi etmek için tezgâhta satılan bir ürünü kullanacaksanız, bu ilacı kullanmadan önce ürün ambalajındaki tüm talimatları okuyun ve uygulayın. Herhangi bir sorunuz varsa eczacınıza danışın. Doktorunuz bu ilacı reçete ettiyse, doktorun ve eczacının talimatlarının dışına çıkmadan ilacı uygulayın.

 • Bu ilacı uygulamadan önce ellerinizi yıkayın.
 • Sivilceli bölgeyikatkısız bir temizleyici ile hafifçe temizleyin ve kuru bir şekilde bırakın.
 • İnce bir tabaka olarak, gece uyumadan önce günde bir kez veya doktorunuz tarafından tarif edilen dozda, küçük miktarda ilacı parmak uçlarınızla bölgeye uygulayın.
 • Bu ilacı sadece ciltte kullanın.
 • Dudaklarınızın iç kısmına ya da ağız içine kesinlikle uygulama yapmayın.
 • Yaralı, güneş yanığı veya egzamadan etkilenen ciltlerde kesinlikle kullanmayın.

Acanya

Sivilceniz varsa, sağlık uzmanınız Acanya’yı reçete edebilir. Bu ilaç, özellikle 12 yaşındaki genç erişkinlerde ve ergenlerde hafif, orta dereceli veya şiddetli sivilceleri tedavi etmek için kullanılır.Acanya (klindamisin / benzoil peroksit) akne tedavisi için ruhsat verilen reçeteli bir ilaçtır. İki aktif ilaç bileşimidir: Klindamisin ve benzoil peroksit.

Epiduo

Epiduo Forte (adaptalen ve benzoil peroksit) zor sivilceleri tedavi eden ve gözenekleri tıkamamak ve bakteri öldürmek suretiyle tekrarlanan akne oluşumunu önlemeye yardımcı olan iki güçlü ilaç ile birleştirilen reçeteli bir ilaçtır.

Orta dereceden şiddetli akne ile ilişkili iltihabı azaltmak için retinoidadaptalenin en yüksek konsantrasyonunuiçerir. Tedavi edilmediği takdirde, iltihaplı sivilce kalıcı iz oluşmasına neden olabilir.

Antibiyotiksizdir ve kullanışlı, kullanımı kolay bir pompa ile birlikte verilir. Klinik çalışmalarda, tedavi edilmesi zor sivilce hastalarının çoğunun sivilcelerinin gözle görülür şekilde iyileştiğini ve düzenli tedaviyle daha iyi hale geldiği görülmüştür.

Aczone

Aczone akne tedavisinde topikal olarak nispeten yeni bir reçetedir. Enflamatuar sivilce lezyonlarını tedavi etmek için kullanılandapsone jelidir. Aczone, büyük, kırmızı ve enfeksiyonlu sivilcelerin tedavisinde etklidir. Antibakteriyel, antienfektif ve anti-inflamatuar bir ilaçtır.

En etkili sivilce kremlerini derlediğimiz yazıya ek olarak eklemek istediğiniz kullandığınız ve sivilcelerinize kesin çözüm olan başka ilaç ve merhem isimleri varsa, bizlerle paylaşarak yazımıza eklememize vesile olabilirsiniz.

Sivilce Kremleri Sivilce Lekelerine İyi Gelir mi?

Sivilce kremleri, akneleri kurutmaya ve akne oluşumuna zemin hazırlayan cilt sorunlarını çözümlemeye yönelik olarak işleyiş gösteren merhemlerdir ve çoğu kez, sivilce lekelerinin giderilmesinde etkili değildir. Cilt üstünde kalan sivilce izleri, ten dokunusu yenileme işlevi göreven, farklı bileşenlere sahip kürler ve kremler ile giderilebilir.

Daha ayrıntılı bilgi için sivilce izleri yazımıza bakabilirsiniz

Hangi akne merhemini kullanacağınız konusunda kafanız karıştıysa, yorumlara tam olarak ne tip sivilcelere ve ne kadar zamandır sahip olduğunuzu yazarak, sorununuzdan detaylı bir şekilde bahsederseniz, size özel bir sivilce kremi önerisinde bulunabiliriz

YORUMLAR

 1. blank Tuğba dedi ki:

  Yaklaşık 5 6 yıldır sivilce problemim var bi çok kez doktora gitmeme rağmen bi işe yaramadı ilk kullandığım krem aknilokstu ve hiç faydası olmamıştı sonra clindoxyl ve Eritretin kullandım sonuç vermedi sonra başka bi doktora gittim bana 1. Yıl tetradox kullan dedi kullandım ve kullanmayı bıraktığım gibi yine yüzüm sivilcelendi ve çok büyük ağrılı sivilceler çıkıyor bu da benim kendime olan özgüvenimi çok sarıyor. Ne yapmalıyım hangi ilacı kullanmalıyım

  1. blank Yaprak dedi ki:

   doktorunuz sivilce probleminizin kaynağı olarak ne gösteriyor? Sebepleri kesin olarak anlaşılacak olursa ona göre bir çözüm üretilebilir. Sivilce kremlerinin içerikleri ve etken maddeleri dolayısıyla etki mekanizmaları da farklı. Bazıları cilt altında biriken bakterileri öldüren antibiyotik içerikliyken, bir diğerleri cildin nem dengesini sağlamaktan sorumlu olabiliyor. Herhangi bir akne kremi önermek ve en etkili krem budur diyebilmek için kişiye özel bir değerlendirme şart. Geçmiş olsun

 2. blank Nurcan dedi ki:

  Benim sivilcelerim çok yanaklarim da delikler oluştu krem kullandim ama hala var tekrar sivilcelr çıkıyor 5 senedr cekiyorum hangibi kremi onerirsiniz

  1. blank ABDULLAH dedi ki:

   Ispartada Doğal Çam Özlü krem var. Onu bulabilirseniz kullanın derim. Çok etkili gerçekten de. Faceye “Doğal Çam Özlü Krem” yazınca çıkar diye düşünüyorum

 3. blank Berna dedi ki:

  Avita kremini eczanelere sordum haberleri bile yok nerden temin edebilirim

Yardım Başvurusu Maddi Yardım