Evde Cilt Temizleme Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Temizleme Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde cilt temizleme maskesi yapmak hem ekonomik açıdan ucuz hemde doğal malzemelerin sağladığı yararlar bakımından sağlıklıdır. Evde cilt temizleme maskesi yapabilmek için aşağıdaki talimatları okumanız yeterli olacaktır.

Evde Cilt Temizleme Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt temizliği kadınların en büyük problemlerinden biri haline gelmiştir. Çünkü düzenli olarak makyaj ve cilt temizlenmediğinde ciltte uzun vadede sivilceler ve siyah noktalar oluşmaktadır. Sivilceler bir süre sonra geçse de siyah noktalar temizlenene kadar ciltte kalmaktadır. Cildin düzenli olarak temizleme jelleri ve tonikleri ile temizlenmeleri ve bakımlarının yapılması gerekir. Fakat bu maskeleri evde kendinizde hazırlayabilirsiniz.

Cilt Maskesi Neden Evde Yapılmalı?

Dışardan aldığımız bütün temizleme malzemeleri yüzümüzü kısa vadede çok iyi temizliyor olabilir. Fakat içerisinde kullanılan kimyasal maddeler uzun vadede yüzümüze zarar verir. Bu nedenle evde yapılan cilt temizleme maskeleri her zaman daha sağlıklıdır. En azından yüzünüze ne sürdüğünüzü bilebilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Evde Yapılan Cilt Temizleme Maskeleri Hangi Sıklıkta Kullanılmalı?

Hazır aldığımız cilt temizleme maskelerini içeriklerinden dolayı belli aralıklar ile kullanmamız gerekir. Çünkü fazla kullanım yüzümüze zarar verecektir. Fakat evde yapılan maskeler doğal olduğu için ve içeriğini bildiğiniz için istediğiniz her zaman uygulayabilirsiniz.

Cilt Temizleme Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Evde cilt temizleme maskesi nasıl hazırlanır için birkaç tarif bulunmaktadır.

1 . Tarif: Gerekli olan malzemeler Türk kahvesi ve birkaç damla zeytinyağıdır. İlk olarak Türk kahvesi normal olarak pişirilir ve suyu dökülerek sadece telvesi kalır. Telve soğuduktan sonra içerisine birkaç damla zeytinyağı ilave edilerek yüzün bütün bölgelerine sürülür. Yüzde yaklaşık 10 – 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yapılır. Bu maske hem cildi temizleyeceği hem de nemlendireceği için hemen hemen her gün yapılabilir. Fakat cildi yağlı olan kişiler zeytinyağı eklemeyerek sadece kahve telvesi ile yapmalıdır.

2. Tarif: Gerekli olan malzemeler; yarım salatalık, bir yemek kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı baldır. Bir kap çıkararak içerisine yarım salatalık rendelenir. Daha sonra üzerine bir yemek kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı bal eklenerek karıştırılır. Yüze sürülerek ortalama 15 dakika sonra yıkanır.

3.Tarif: Gerekli malzemeler bir adet yaş maya ve süttür. Yaş maya süt ile ezilerek maske kıvamına gelene dek karıştırılır ve daha sonra yüze sürülür. Ortalama 15 dakika bekletildikten sonra yıkanır.

Cilt bakımı ile ilgili tüm yazılarımıza ulaşabileceğiniz cilt bakımı kategorimiz sizlere cilt bakımı hakkında tüm bilgileri yansıtmaktadır. Eğer vaktiniz varsa mutlaka kategorimizi gezmeniz de fayda var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.