Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Daha fazla özen ve ilgi isteyen ciltler için en iyi seçim olan Bepanthol Krem, cildinizin hem ihtiyaç duyduğu nem miktarını artıracak; hem de cildinizin korunmasını sağlayacak etkilere sahiptir. Cildinizle karşılaştığınız sıklıkla kuruma, çatlama ve tahriş olma etkilerinden kısa bir süre kurtulmak isterseniz, kesinlikle kullanmanız gerekecek kremlerin başında gelecektir. Bildiğiniz gibi sık kuruyan ve nemsiz kalan ciltlerde kırışıklığın artması da ön görülmektedir. Bu gibi sorunları ortadan kaldırabileceğiniz bu kremle, yaşlanma etkilerini ortadan kaldırabilir veya geciktirebilirsiniz.

Her zaman bakımlı bir görüntüye ulaşabilmeniz için ihtiyaç duyacağınız nem miktarını dengeleyecek olan krem, her zaman cildinizdeki kötü etkilerinde ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Gündelik yaşantınız içerisinde karşılaşabileceğiniz güneş ışınları, aşırı sıcak veya rüzgarla birlikte aşırı soğuk havalarda, cildinizin nem kaybetmesi normal olacaktır. Bu gibi durumlarda da, en iyi şekilde cildinizi nemlendirebilmek için Bepanthol Krem kullanabilir, nemlendirilmiş cildinizin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bepanthol Krem

1944 yılında Bayer tarafından üretilen Bepanthol Krem, cildi ekstra bakım isteyen ve nem konusunda problem yaşayan herkesin kullanabileceği bir kremdir. Hem yetişkinler için, hem de bebek cildi için uygun olan bu krem, ProVitamin B5 olarak daha sık kullanılan dekspantenol içermektedir. Cilt tarafından özellikle gerek duyulan bu etkiye sahip olan madde sayesinde, herhangi bir zararlı madde içermemesiyle de sıklıkla ve gönül rahatlığıyla kullanımınıza uygun olacaktır.

Bepanthol Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

İhtiyaç duyulan ekstra bakımı sağlamak için oldukça etkili olan Bepanthol Krem, sıklıkla kurumakta olan, tahriş olmuş veya çatlakların meydana geldiği cilt türlerinde yüksek etki sağlamaktadır. Kullandığınız ilk andan itibaren cildinizin nemlenmesini ve yumuşamasını sağlayacaktır.

Özellikle sert rüzgarların bulunduğu ve soğuktan dolayı çatlayacak olan ciltleriniz için en iyi fırsatı sunmaktadır.

Cildinizin eski haline dönmesini sağlamak ve nemlilik oranını artırabilmek için istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra;

– Pul pul dökülmekte olan,

– Cilt kızarıklıklarının meydana geldiği,

– Çatlakların ortaya çıktığı,

– Nem oranının düzenlenmesi gereken ciltlerde,

Bepanthol Krem Sivilce oluşumu sırasında veya sivilce izlerinin yok edilmesi gerektiği durumlarda,

– El ve ayak bakımı gereken durumlarda,

– Özel vücut bakımı sırasında,

– Tahriş ve kuruluk etkilerinin tamamında,

– Bebeklerde  Bepanthol Krem pişik oluşumunu engellemek ve pişiği tedavi etmede,

– Yanık tedavilerinde yanmış olan bölgenin hücrelerini yenilemede,

– Özellikle annelerin emzirme döneminde oluşan meme ucu çatlaklarında,

– Güneşe maruz kalıp, güneş yanığı oluşan bölgelerin tedavilerinde,

Bepanthol Krem egzama, kaşıntı gibi rahatsızlıklarda,

Bepanthol Krem dudak çatlaklarında onarıcı bir etkiye sahip olan ve kendini kanıtlamış bir krem olarak kullanılmaktadır.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi İçeriği

Bepanthol krem içeriğinde  Pro vitamin B5 ve Dekpanthenol maddelerini içeren bir krem olup, Pro vitamin B5, cilt üzerinde dış etkilerden gelen olumsuzlukları gidererek, Dekpanthenol sayesinde de yanık, çatlak ve kızarıklıkların kısa sürede iyileşme sürecine girmesine yardımcı olur.

Bepanthol Krem Kullanımı

Oldukça rahat bir kullanıma sahip olan, her türlü cilt üzerinde sorunsuz etkiler alabilmenize de olanak sunacak olan Bepanthol Krem, ihtiyaç olunan bölgeye çok fazla olmamak şartıyla temizlendikten sonra sürülür. Daha sonra masaj şeklinde ovarak yedirilir. İyice yedirildiğine emin olduktan sonra, herhangi bir yere temas etmeden o bölgede etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak banyo yaptıktan sonra kullanmanız 2 kat daha iyi etki sunacaktır. Çünkü gözeneklerin açılması sonucunda, daha iyi ve daha fazla nemlilik elde etmeniz mümkün hale gelecektir.

Bepanthol Krem Fiyatı

Bepanthol Krem Kullananlar

Büyük kullanıcı kitlesi olan Bepanthol kremini kullananların yorumlarından bazılarının sizler için faydalı olabileceğini düşündük ve uslusozluk.com kaynağıdan sizler için aşağıda derledik.

 • Güneş kremi ve güneşlenme sonrası nemlendirici şeklinde iki ürünü olan, güneşe hassas ciltlere önerilen ürün.
 • Lippencreme ismiyle sattığı, dudak çatlaklarına birebir olan üründür. Ürün iyidir ancak bu bir tavsiye değildir.
 • Tıraş sonrası için, kolonya veya benzeri alkollü ürünlerden çok daha rahatlatıcı ve cildi besleyici olan üründür. Bepanthol Krem  tıraş sonrası için kullanılan bir ürün değildir; ama tıraş sonrası için kullanılabilecek en iyi ve en efektif ürünlerden biridir. Faydaları saymakla bitmez.
  · Alkollü olmadığı için cildi yakmaz.
  · Yağlı olmadığı için cildi parlatmaz.
  · Kolayca emildiği için ıslaklık hissiyatı yaratmaz.
  · %2.5 oranında provitamin b5 içerdiği için ciddi anlamda cildi besler.
  ·Bepanthol Krem Muadili losyonlara göre kaliteli bir ürün olduğu için, uzun vadeli kullanımlarda tıraş olmanın ciltte yarattığı yıpranmayı azaltır.
 • İçerdiği dekspantenol nedeniyle, uzun süreli kullanımda uygulanan bölgede kılların daha güçlü çıkması hadisesini yaratabilen kremdir.
 • Yanıklar ve tahriş olmuş ciltler için mucizevi bir ilaçtır. Tatile gideceklerin çantasında bulundurması akıl karı olacaktır.
 • Her derde deva krem, yağlı değildir ve çabucak emilir. Banyodan sonra nemlendirici yerine kullanırım. Bazen makyaj altına sürerim. Sivilce yapmaz. ki benim cildim her şeye tepki gösterir. Tüylenme yaptığına dair rivayetler vardır ama bende öyle bir şey olmadı. Mutlaka elimin altına bulunur.
 • Bende el kremi olarak kullanıyorum. Ellerimde egzamaya dönmüş deri çatlaması olabiliyor kış aylarında ve bazen yazın sabunlar da oluşturabiliyor aynı etkiyi. Çok iyi geliyor bu iki duruma da. Su bazlı olanını tavsiye ederim efendim 🙂
 • Dudak çatlağı için birebir olduğunu an itibariyle deneyimlemiş bulunuyorum.
 • B vitamini kombinasyonu içerdiği için cilt sorunlarında cildin yenilenmesine yardımcı olan krem, losyon ve ampul formu da mevcut.
 • Lazer epilasyonundan sonra oluşan kızarıklıklara çok iyi gelen bir krem.

 

 

.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.