3 adımda geçici rasta nasıl yapılır?

3 adımda geçici rasta nasıl yapılır?

Rasta saç modeli her seferinde yaptırmak istediğimiz ancak çok uzun ve uygulaması çok zor olduğundan bir türlü yaptıramadığımız ve imrendiğimiz bir saç stili olan rasta saçları artık kolay bir şekilde ve bir kaç adımda saçlarımıza uygulayabileceğiz.

3 adımda geçici rasta nasıl yapılır?

Geçici olarak uygulayacağımız rasta saçlar bizi ayrı bir havaya sokacak ve daha farklı görünmemize etken olacaktır. Bu şekilde etrafınızdaki herkesin ilgi odağı olacaksınız.

Rasta saç modeli hep başkalarında gördüğümüz ama bir türlü denemeye çekindiğimiz ve uygulaması çok zor olan bir saç modelidir. Oldukça havalı duran ve açılması çok zor olan rasta saçlar artık sandığınız gibi değil.

Çünkü sizlere günlük bile uygulayabileceğiniz geçici rasta saç yapımı uygulamasından bahsetmek istiyorum. Bu saç modelini yaptıktan sonra akşam saçlarınızı yıkamanızla beraber eski saçlarınız geri gelecek. Adı üzerinde olduğu gibi geçici rasta saçlarıdır.

Sizde alttaki fotoğraftaki gibi geçici rasta saçlara kavuşabilmek için aşağıda sizlere verdiğimiz 3 adımı takip ederek rastalı saçlarla güne başlayabilirsiniz.

Rasta Saç Modeli

Rasta Saç Modeli

Geçici Rasta Saç Yapımı

Rastalı saçlarla güne başlamak ve ayrı bir hava , tarz yaratmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Geçici Rasta Saç Modeli

Geçici Rasta Saç Modeli

1. Adım

Saçlarınızı yatay olacak şekilde ikiye ayırın. Kısacası saçların bir kısmı öne bir kısmı arkaya baksın. Arkaya bakan kısmı toplayın. İlk önce saçların ön taraflarına uygulama yapacağız. Bütün saç uygulamalarında olduğu gibi saçları rasta yapmaya alt kısımlardan başlayacağız.

2. Adım

Saç şekillendirici köpüğü elinize sıkın ve kalın bir tutam saç alarak avucunuzun içerisinde saçlarınızı çevirin. Hani soğukta üşüyünce ellerimizi birbirine sürteriz ya işte o şekilde avuçlarımızın içerisinde saçlarımız olacak şekilde uygulayın. Saçlarımız biraz daha hacim kazansın ve daha kabarık dursun isterseniz inci dişli bir tarak ile tekrar tarayın ve tekrar şekil verin. Eğer ihtiyacınız olursa daha fazla saç köpüğü kullanın.

Rasta Saç

Rasta Saç

3. Adım

2. adımda yaptığımız gibi bu adımı tüm saçlarımıza uygulayalım. Şekillendirme işlemi sona erdiğinde saçlarınız yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi olacaktır. Artık geçici rastanız hazır.

NOT: Eğer gün sonunda saçlarınızı yıkamak istediğinizde saç bakım kremi ve geniş dişli bir fırça ile rastaları açmanızda fayda var. Saçlarınızı normal olarak yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı daha sonra nemlendirmeyi ve iyi durulamayı unutmayın.

Bu şekilde evinizde kolay bir şekilde rasta saç yapabilir veya bir arkadaşınıza rasta saç modelini uygulayabilirsiniz. Gerisi tamamen size kalmış.

YORUMLAR

  1. blank Aslı dedi ki:

    Yaptım olmadı boşa palavra yapmayın

Yardım Başvurusu Maddi Yardım