Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Artık evinizde kolayca saç boyamak için doğal saç boyası hazırlayabilecek ve kimyasal saç boyalarından kurtulacaksınız. Evinizde doğal saç boyası hazırlamak ve uygulamak istiyorsanız , yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Marketlerden satın aldığını boyların içinde inanılmaz kimyasal maddeler var. Saçlarınızın yıpranmasının nedeni de bu yüzdendir. Eğer kimyasallardan uzak durmak , evinizde doğal saç boyası hazırlamak istiyorsanız ve kimyasal saç boylarına para vermek istemiyorsanız , sizlere doğal saç boyası öneriyoruz.

 

Doğal saç boyası yapımını özellikle gebe olanlara öneriyoruz. Çünkü hamilelik esnasında saç boyamak çocuğunuz için zararlıdır. Doğal saç boyasını yapmak o kadar kolay ki sadece 10 dakikanızı alacak.

Doğal Saç Boyası Yapımı

Malzemeler

  • Papatya ( bir tutam )
  • Kına ( 150 gr )
  • Zeytin yağı ( 1 kaşık )
  • Yoğurt ( 1 kaşık )
  • Sirke ( 1 kaşık )

Doğal Saç Boyası Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir tencere içerisine 2 su bardağı su koyun ve içerisine bir tutam papatyayı atıp 10 dakika boyunca kaynatın. Kaynama işlemi bittikten sonra iyicene soğuyana kadar bekleyin. Daha sonra papatya ile suyu süzün. Süzdüğünüz papatya suyu içerisine 150 gr kınayı ekleyin ve bolca karıştırın.

Hemen sonrasında 1 kaşık zeytinyağı , 1 kaşık yoğurt , 1 kaşık sirke ekleyerek karıştırmaya devam edin. Karışımı 1 saat kadar dinlendirin ve ardından karışımı saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Saç diplerinizden başlayarak saçlarınıza masaj yapa yapa uygulayın. Doğal saç boyasını saçlarınızda en az 4-5 saat kadar bekletmeniz gerekmektedir. Eğer kına nedeniyle çok koyu olursa papatya suyu karışımı açmak için kullanılabilir.

Eğer daha koyu bir renk yapmak isterseniz bu seferde papatya çayı yerine ada çayı kullanabilirsiniz. Doğal saç boyasını gece yatmadan önce uygulayıp daha uzun süre bekletirseniz , çok daha iyi sonuçlar alırsınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.