Saç Kınası Nasıl Hazırlanır?

Saç Kınası Nasıl Hazırlanır?

Saç Kınası Nasıl Hazırlanır? Bazı bayanlar saçlarını doğal yollarla renk vermek ister veya saç boyalarının kimyasalları ağır gelir. Yada kınanın saçlara iyi geldiğini bildiği için kına ile saçını boyar. Bu nedenle bilmeyenler için saç kınası nasıl hazırlanır? sizlere anlatayım istedim.

Saç Kınası Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler

  • Yeterli miktarda kına ( Saçınızın uzunluğuna göre ayarlayabilirsiniz. )
  • Zerdeçal ( 1 kaşık )
  • Su ( Yarım su bardağı )
  • Çay ( 1 bardak yeşil çay )
  • Zeytinyağı ( 1 çorba kaşığı )

Hazırlanışı

Kendinize uygun bir kap bulun ve içerisine kınayı boşaltın. Ardından üzerine yeşil çay , zeytinyağı ve zerdeçalı ekleyin. Kıvama gelene kadar karıştırın ve bir yandan da su dökün. İşte saç kınasının hazırlanışı bu şekildedir. Şimdi saç kınasının nasıl uygulandığını da anlatayım.

Saç Kınası Saça Nasıl Uygulanır?

Yukarıdaki adımlara uygun saç kınanızı hazırladıktan sonra, saçlarınızın dip kısımlarından başlayarak bir fırça yardımıyla saçınıza yedirerek sürün. Saçlarınızın boyaması bittikten sonra yaklaşık yarım saat bekleyin. Yarım saatten sonra koyuluğuna göre süreyi biraz daha uzatabilirsiniz.

Saç kınası işlemini yaptıktan sonra saçlarınızı ılık su ile yıkamayı tercih edin. Durulama işleminin ardından bir saç şampuanı ile yıkayın. Dilerseniz saç kınası tarifine limon da ekleyebilirsiniz. Limon saç kınasının rengini açacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.