Saçları Gürleştiren Kür Tarifi (Şaşıracaksınız)

Saçları Gürleştiren Kür Tarifi (Şaşıracaksınız)

Evde çok basit malzemeler ile hazırlayacağınız saçları gürleştiren kür tarifi , saçlarınızın daha gür ve kalınlaşmasını isteyenlere çözüm olacak. Eğer saçlarınızda seyrelme, dökülme, kopma veya açıklık varsa bu kürü mutlaka kullanmalısınız.

Saç gürleştiren kür tarifini birkaç ay önce arkadaşımdan duymuştum. Saçlarımda dökülme var. Son bir kaç aydır saçlarımdaki dökülme arttı. Bu dökülme sonucunda saçlarımın ön tarafı seyrelmeye başladı. Bir çözüm bulmam gerekiyordu ve bu saç dökülmesini biran önce durdurmam gerektiğinin farkındaydım. Arkadaşımdan duyduğum kürü uygulama kararı aldım. Kürü uyguladıktan sonra saçlarımda şaşırılacak bir gürleşme meydana geldi. Bu mucize kürü saçlarında seyrelme ve ince saç yapısına sahip olan herkesin denemesini şiddetle tavsiye ediyorum.

Saçları Gürleştiren Kür Tarifi

Kür çok basit malzemelerden oluşuyor. Kürü evde yapabilmeniz için öncelikle aşağıdaki malzemeleri hazırlamanız gerekiyor. Malzemeleri sıralayacak olursak;

  • 1 tutam karanfil
  • 1 adet kabuk tarçın
  • 1 tatlı kaşığı Hint yağı (aktardan temin edebilirsiniz.)
  • 1 su bardağı su

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Uygun bir tencere içerisine önce bir bardak suyu dökün. Hemen ardından su içerisine bir tutam karanfil ve bir adet kabuk tarçın atıp ocağın altını yakın. Su kaynamaya başladığında ocağın altını kısın ve 10 dakika bu şekilde kaynamasını bekleyin. Süre bitiminde içerisine 1 çay kaşığı Hint yağını ekleyin ve karıştırın. Karışımın soğumasını bekleyin.

Saç Gürleştirme

Karışım saçlara sürülecek ısıya geldiğinde karışımı süzün ve saçl diplerinden uçlarına kadar uygulayın. Uygulama sonrasında karışımı 30 dakika kadar saçlarınızda bekletin. Eğer evinizde bir bone varsa saçlarınızı bone ile kapatabilirsiniz.

Süre bitiminde saçlarınızı yıkayıp temizleyin. Saçları gürleştiren kür tarifi haftada iki defa uygulanabilir. Kür içerisinde kullanılan karanfil, kabuk tarçın ve Hint yağı üçlüsü saç gürleştiren kür tarifleri içerisinde mutlaka kullanılır. Çünkü bu üçlü saç gürleşmesini tam olarak destekleyen doğal malzemelerdir.

Eğer sizin de saçlarınız ince ve seyrekse mutlaka denemiz gereken bir saç kürüdür. Haftada 2 defa uygulayacağınız bu saç kürü yaklaşık 2 ay içerisinde saçlarınızı geri toplayacak ve saçlarınızın gür gözükmesini sağlayacak. Saç gürleştiren kür tarifi videosunu aşağıdan da izleyebilirsiniz.

 

YORUMLAR

  1. blank Hazal dedi ki:

    Hint yağının yerine hakiki zeytinyağı kullansak olurmu

Yardım Başvurusu Maddi Yardım