Gözenek Sıkılaştırmak için 6 İnanılmaz Çözüm

Gözenek Sıkılaştırmak için 6 İnanılmaz Çözüm

Gözenek sıkılaştırmak için araştırıp bulduğum altı (6) inanılmaz çözümden bahsetmek istiyorum. Bu çözüm yöntemleri geniş gözeneklere sahip olan herkesin işini görecek ve şikayetlerini ortadan kaldıracak.

Güzel bir yüzünüz vardır. Ancak geniş gözenekler güzelliğinizi gölgeleyebilir. Uzak mesafelerden çok fazla belli olmasa da yanınıza kadar gelen herkes bu kötü görüntüyü görür ve sizi itici bulabilirler. Bu nedenle geniş gözenekleri tedavi edecek bir kaç etkili yöntemden bahsedeceğim.

Gözenek Sıkılaştırmak için 6 İnanılmaz Çözüm

Cilt bakımı zamanı denen ve ergenlik dönemi ile başlayan zamanlarda bu yöntemleri uygulayan hiç kimsenin yüzünde geniş gözenekler görünmez.

Geniş gözeneklere sahip kişiler genellikle yağlı cilde sahip olan kişilerde görülür. Ancak bu kuru cilde sahip olan kişilerde görünmez anlamına gelmemektedir. Yağlı cilde sahip olan kişiler cildindeki yağları gidermek için yüzünü yıkarlar. Ancak yüz yıkamak zamanla gözenekleri de tıkayıp, daha facia bir duruma götürebilir. Geniş gözenekler hormonsal, genetik, cilt tipi, stres hatta bazı sağlık sorunları nedeniyle olabilir.

Geniş gözenekler için bir çok çözüm yöntemi mevcut. Geniş gözenekleri tedavi etmek için kozmetik ürünleri tercih etmek ahmakça bir davranıştır. Bunun için evde uygulayabileceğiniz bir çok çözüm yöntemi var.

Geniş Gözenekler için Buz Uygulaması

Bu uygulamada yüzünüzü hafifçe yıkayın ve temizleyin. Temiz cildinizi buz ile ovalayın. Buz damarları ve kasları küçültme özelliğine sahiptir. Buz uygulaması ile gözenekleri zamanla küçülterek bir çözüm bulabilirsiniz. Ancak bu geçici bir yöntemdir. Geniş gözenekler belirli bir süre sonra tekrar oluşmaya başlayabilir.

 

Gözenek Sıkılaştırmak için Limon Suyu

Limon suyu, doğada gözeneklerin sıkılaştırılması için kullanılan en doğal çözümdür. Gözenek sıkılaştırmak için kullanılan limon aynı zamanda gözenekleri de temizler.

 

Limonu isterseniz direkt olarak yüzünüzde yani geniş gözenekler üzerinde gezdirebilir veya limon suyuna pamuk batırarak geniş gözenekleri sıkılaştırabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Papaya

Ülkemizde çok fazla bilinmeyen papaya bitkisinin gözenekleri sıkılaştırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Papaya, gözenekleri sıkılaştırdığı gibi ciltteki ölü derileri, aşırı yağı da alır. Aynı zamanda gözenekleri derinlemesine temizler.

 

Gözenek Sıkılaştırmak için Yulaf Ezmesi ve Domates

Geniş gözenekleri sıkılaştırmak için yulaf ezmesi ve domates karışımı kür, hayat kurtarır cinsten. Bu kür, yüksek emme kapasitesine sahip olup aynı zamanda cildi temizlemek ve yatıştırmak içinde kullanabilirsiniz. Bunun dışında bu karışım cildin pul pul dökülmesini de engellemektedir.

 

Yulaf ezmesi ve domates karışımı cilt gözeneklerini sıkılaştırmak için en iyi çözümdür. Bu mucize kürü hazırladıktan sonra cildinize sürün ve en az 60 dakika bekletip, yüzünüzü yıkayın. Uygulama sonrasında cildinizin parlak, pürüzsüz ve gözeneklerin azaldığını görebilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırmak için Bira Mayası ve Limon

Bira mayası içerisinde yüksek protein ve mineraller vardır. Bu nedenle çok etkili bir cilt temizleyicisi olan bira mayası limon ile karıştırıldığında gözenek sıkılaştırıcı bir küre dönüşür. Gözenekleri kapatmak için kullanacağınız bira mayasını bir miktar su ile hamur kıvamına getirin. İçerisine bir miktar limon suyu damlattıktan sonra karışımı cildinize uygulayın. Maya ve limon birleşimi açık gözenekler için son derece etkilidir.

 

Gözenek Sıkılaştırıcı Yoğurt ve Bal Maskesi

Yoğurt laktik asit içerdiğinden cildi geniş gözeneklere sahip olan kişilerin, cildi pul pul dökülen kişilerin ve gözenekleri derinlemesine temizlemek isteyen kişilerin vazgeçilmez yardımcısıdır. Bal ise yüksek miktarda potasyum içeren ve bakteri öldüren bir besindir. Aynı zamanda cildi sıkılaştırır ve tıkalı gözenekleri açar.

 

Yapmanız gereken tek şey bir miktar yoğurt ve balı cam bir kase içerisinde karıştırarak gözeneklere sürmek. Böylece cildinizdeki gözenekler sıkılaşacak, cilt yumuşacık ve pürüzsüz olacaktır.

YORUMLAR

  1. blank Canan dedi ki:

    Merhaba. Maskeler için ölçü vermemişsiniz göz kararı mı yapıcaz? Yulaf ezmesi ve domates maskesinin varsa ölçüsünü ve ne sıklıkta yapılması gerektiğini öğrenebilir miyim? cildim hassas ve karma.

  2. blank Gözde dedi ki:

    Cildim kuru ve sivilci siyah nokta bulunmamaktadır. Gözenekleri sıkılaştırmak için uygun maskenin ne olduğunu ögrenebilir miyim