Yağlı Saçlara Kuru Şampuan Yapımı

Yağlı Saçlara Kuru Şampuan Yapımı

Kuru saç tipi , diğer saç tiplerine nazaran en kötü görünen saç tiplerinden birisidir. Kötü görünmesi ve saçlara sahip kişinin moralinin bozulmasına yol açar. Çünkü saç kadını gösteren en önemli faktördür.

Yağlı Saçlara Kuru Şampuan Nasıl Yapılır?

Sizlere doğal ve 5 dakikada hazırlayabileceğiniz bir tarif sunarak , kuru saçlara kuru şampuan yapımından bahsedeceğim. Kuru şampuan ile saçlarınız o yağlı görüntüsünden arınacak ve tamamen doğal ürünler ile buluşarak , bir bebek saçı kıvamına gelecektir.

Kuru şampuanın aynı zamanda saçlarınıza etkisi yağlı görüntüyü tamamen yok edecek ve yağlı görüntü yerine parlak ve ahenkle dans eden saçlara kavuşacaksınız.

Yağlı saçlara kuru şampuan yapımı ve Malzemeler

  • Mısır Nişastası
  • Kakao tozu
  • 6 damla lavanta özü yağı
  • Kuru şampuan

Saç Renklerine Göre Kuru Şampuan Türleri

Eğer siyah veya kahverengi saçlara sahipseniz , 30-35 gram mısır nişastası , 70-75 gram kakao tozu kullanılmalıdır.

Eğer kumral saçlıysanız , 50-55 gram mısır nişastası ve yine 50-55 gram kadar kakao tozu kullanılmalıdır.

Sarı ve açık kahverengi saçlara sahipseniz , karışım içerisine 70-75 gram mısır nişastası , 30 gram’da kakao tozu kullanılmalıdır.

 

Kuru Şampuanın Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir kase içerisine mısır nişastasını ve kakao tozunu boşaltıp üzerine de lavanta özünü damlatın. Karışımı iyicene karıştırın ve bir cam kavanoz içerisine koyup , kapağını kapatın. Yaklaşık 1-2 dakika karışım birbirine geçene kadar sallayarak  , çalkalayın.

Daha sonra kavanozu açarak , bir allık fırçası veya herhangi bir saç boyası fırçası ile yağlanmış olan saçlarınızın köklerine uygulayın. Yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra saçlarınızdaki tozları silkeleyin ve saçlarınızı iyicene yıkayın.

 

Uygulama sonunda saçlarınızdaki yağlı görüntü gitmiş ve eski saçlarınıza nazaran çok daha iyi bir görüntü çıkarmış olacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.