Saç Kabarmasını Nasıl Önleriz

Saç Kabarmasını Nasıl Önleriz

Saçların gün içinde kabarması, güzelliğin ne yazık ki önüne geçer. Bu durum hem bayanların hem de erkeklerin hoşuna gitmez. O kadar uğraşmış olduğunuz saçlarınızın kabarması sizler için can sıkıcı bir durum olacaktır. Bunun önüne geröbilmeniz için yapacağınız adımlar oldukça basit olacaktır. Saçlarınızın aradığınız estetik görünümlere en kolay yoldan ulaşabilmesi adına gerekli bakımın yapılması gerekir. Sağlıksız ve olduğundan faza kuru olan saçlarda elektriklenme ve kabarma gibi sorunlar çok fazla ortaya çıkmaya başlayacaktır. Saçların çok fazla elektriklenme ve kabarmasının en önemli nedenlerinden birisi saçın yeteri kadar neme sahip olmamasıdır. Nem eksikliği sonucu böyle durumlar yaşanmaktadır.

Saçları Doğru Şampuanla Yıkayın

blank

Çoğu zaman kullanılan yanlış şampuan kullanımı, saçların kabarmasına neden olur. İster evde olun isterseniz de dışarıda kabarıklığın ne yazık ki önüne geçemez olursunuz. Yapılması gereken en güzel yol saç tipine özel olarak üretilen şampuanlar kullanmak olacak. Böylelikle sizin kötü şekilde etkilenmenize neden olacak kabarık saçlardan bir an evvel kurtulmuş olursunuz. Saç tipine uygun şampuan kullanmak saçın kendisini toparlanmasına ve nem eksikliğinin giderilmesine yardımcı olur.

Saçları Ilık Suyla Yıkamaya Özen Gösterin

blank

Saç kabarmasını nasıl önleriz diyen kişiler için bir başka yollardan birisi de saçı ılık suyla yıkamak olacaktır. Ilık su nem kaybının önlenmesine yardımcı olur. Saçınız yıpranmaz ve bu şekilde kabarma görülmez.

Duştan sonra saç kabarmalarını önleyebilmek için duştan önce mutlaka saçınıza zeytin yağı sürün. Mikro dalga fırınında ılıklaşana dek yarım bardak zeytin yağını 20 ila 30 saniye ısıtmalısınız. Mikrodalganız yoksa eğer ocakta da ısıtabilirsiniz. Ilık hale gelmiş olan yağı saçınıza uygulayıp duşta güzelce durulayın. Bunu haftada bir defa saçlarınızı nemlendirmek ve kabarmanızı önlemek adına kullanmanız daha iyi olacaktır.

Yumurta ve mayonezle saç maskenizi hazır edin. 1 yumurta ve yarım bardak olacak şekilde mayonezi güzelce karıştırın. Bu karışımı saçına uygulayın ve saç derinize de çok olmayacak şekilde sürün. 20 dakika sonra saçlarınızı yıkamayı unutmayın. Bu maskeyi de haftada bir defa yapmanız saç bakımını sağlayacak ve kabarmayı da önleyecektir.

Alternatif olarak da yarım bardak sirke ve 2 bardak mayonezle karıştırın. Daha sonrasında 4 tatlı kaşığı sütü ekleyip tekrardan karıştırın. Karışımı saçınızı şampuanlayıp daha sonrasında köklerinizi kurutmadan mutlaka bir bardak su ile karıştırıp saçlarınıza sprey şeklinde sıkın.

Duştan sonrasında ısı araçlar ve saç şekillendiricilerden uzak durun. Bunlar saçlarınıza zarar vererek zaman içinde kurumaya ve sık sık kabarmaya neden olacaktır. Zarar gören ve yıpranmış saçlarınız varsa bu şekilde daha çok kabarmaya yatkındırlar..

Saçlarınıza duştan sonra mutlaka aktarlardan alabileceğiniz doğal yağlardan sürün. Elinize 2 ile 3 damla jojoba, Hindistan cevizi yağını damlatarak parmaklarınız ile ovun. Esansiyel yağla saçlarınızın kabarmasını da engelleyebileceksiniz.

Karanfil İle Saç Bakımı, Karanfil Saça Nasıl Uygulanır?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.