Karanfil İle Saç Bakımı, Karanfil Saça Nasıl Uygulanır?

Karanfil İle Saç Bakımı, Karanfil Saça Nasıl Uygulanır?

Dünya’nın neresinde olursanız olun bayanlar tarafından tercih edilmiş olan karanfil saça çok faydası olan bir bitkisel ürün olmasıyla beraber saç dökülmeleri, saç yıpranmaları gibi temel birçok problemi de kökünden çözmektedir. Karanfil kullanımını da arttıracak olan ve düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman saçla alakalı sorunlardan hızlı bir şekilde kurtulduğunu görmeniz mümkün olmaktadır. Karanfil hem fiyat bakımında uygun hem de kolay bir şekilde bulanan bir ürün olmasından da artık bayanların da başlıca tercihi haline gelmiştir. Bundan dolayı karanfilin saça faydaları çok fazladır. Doğru kullanımıyla beraber karanfilin faydalarından sizlerde yararlanabilirsiniz. Bu temelden dolayı da sık bir şekilde kullanılması hekim doktorlarından önerilen bir durum olduğunu da belirtmek isteriz.

Karanfilin Saça Faydaları

blank

  • Saçları daha çok gür bir hacim kazandırmaktadır.
  • Saç dökülmelerini kısa bir zaman içinde durdurur.
  • Dökülmüş olan saçların yerine de yeni saç çıktığı tespit edilmiştir.
  • Parlak bir saça ve canlı bir saça sahip olmanızın en iyi yolu karanfildir.
  • Saçlarınızın daha çabuk uzamasına da yardımcı olur.
  • Saç kırıklarınızı onarmakta ve bundan dolayı saç kestirmenizin de önüne geçmektedir.
  • Saçlarınızın sık bir şekilde oksijen alımını sağlıyor böylelikle de daha çabuk uzamaya yardımcı olur.
  • Cildinizde görülen mantarlara tedavi için uygulanabilir.
  • Kolay bir şekil alan saç yapısı oluşturmakta ve uzun süreli saçlara parlak ve canlı bir kullanım vermektedir.

Karanfil Saça Nasıl Uygulanır?

blank

1 çay bardağı karanfil alın ve bir litre suyun içine boşaltın. 24 saat boyunca da herhangi bir şekilde dokunmamalısınız. Kapağı kapanan bir kavanozun içinde de muhafaza etmek doğru olacaktır. 24 saatin sonunda suyu süzüp daha sonra saçınıza yedirmelisiniz. Tarakla bütün saçlarınıza temas etmesini sağlayıp tarama işleminize devam etmeyi ihmal etmeyin. Gün aşırı uygulamanız en iyisidir. 1 gün kullanım sağlayabiliyorsanız mutlaka diğer günde kullanmamalısınız. Bir gün geçtikten sonra kullanmalısınız. Böylelikle saçınız 1 gün kirli kalarak bakım işlemini de tamamlamış olur. Her gün uyguladığınız da zaman içerisinde saçlarınızı yıpratmanıza neden olabilmektedir. Bu tip problemlerden dolayı yaşanan aksiliklerde karanfil kullanımının da önüne geçer.

Saç dökülmelerine çözüm arayan kişilerin en etkili yöntemlerinden biri karanfil yağı kullanımıdır. Karanfilin etkilerini yukarıda sizlere sıraladım. Aynı şekilde de saç bakımında karanfil yağını kullanabilirsiniz. Eşit miktarlarda karanfil yağı, zeytinyağı ve lavanta yağıyla karıştırarak saç derinize masaj yapıp uygulayın. Saç kırıklıklarınızı da önlediği gibi saçınızın doğal dokusunu yakalamasına yardımcı olacaktır. Saç dökülmelerine karşı da karanfil kullanmanız çok faydalıdır. Faydasını yüksek oranlarda görmeniz içinde kaliteli karanfil tercih etmelisiniz. Market alışverişinizde almış olduğunuz paketli karanfil veya aktardan aldığınız karanfilin kalitesini anlayabilmek için ufak bir test yapabilirsiniz. Boyları iri ve tomurcuk olan açık renkleri tercih etmeniz saçınıza faydasını daha çok etki göstereceğinden emin olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.