Cildi Beyazlatan Besinler

Cildi Beyazlatan Besinler

Cildi Beyazlatan Besinler; Cilt beyazlatma işlemi, aslında gün içerisinde yediğiniz gıdalara dikkat ederek cildinizi beyazlaştırabilirsiniz. Cildinizi her gün beyazlaştırmak için saatlerce uğraşmak yerine biraz yediklerinize özen gösterin zaman içerisinde boşuna cildinize makyaj veya kozmetik ürünleri sürmek yerine doğal yoldan beyazlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere cilt beyazlatan besinler hakkında bilgiler vererek doğal cilt beyazlama yöntemlerini açıklamış olacağız.

Cildi Beyazlatan Besinler

Cildi beyazlatan besinler arasında limon, patates, yeşil çay, C vitamini, siyah çikolata, sarı ve kırmızı meyveler, yulaf ezmesi, soya gibi besinler cildinizi beyazlatmada yardımcı olan besinlerdir.

Limon : İçerisinde C vitamini ve asitler sayesinde cilt rengini doğal yollardan açmak için kullanılan besinler arasında ilk sıradadır. Doğal yollar ile cildinizi beyazlatarak, cildinize anti aging uygulaması yapabilirsiniz.

Patates : Patates bildiğiniz gibi göz altı morluklarına etki eder ve cilt lekeleri için oldukça etkilidir. Patates aynı zamanda cilt rengini açar ve var olan cilt lekelerinin giderilmesini sağlar.

Yeşil Çay : Yeşil çay cilde sürüldüğü zaman veya gün içerisinde 2 bardak içildiğinde, cildinizde oluşan tahriş ve renk değişikliklerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun nedeni yeşil çayın içerisinde bulunan peroksittir.

C Vitamini : Cilt renginizin açılmasını yardımcı ve aynı zamanda parlamasını sağlayan bir C vitamini deposudur. Eğer doğal yollardan cildinizi bayazlatmak istiyorsanız, bol bol C vitamini olan besinler tüketmelisiniz.

Siyah Çikolata : Siyah çikolata içerisinde lavanoid, polifenol ve kakao bulunur. Siyah Çikolata antioksidan özelliği olduğundan dolayı, cilt rengini açar, cildin direncini arttırır.

Sarı ve Kırmızı Meyveler : Muz, havuç, mango, kabak gibi besinler tüketebilirsiniz. Bu meyveler içerisinde fitokimyasalların bolca bulunmasından dolayı, cilt renginizi dengeler.

Yulaf Ezmesi : Yulaf ezmesi özellikle domates ile karıştırılıp, cilde uygulandığında mükemmel bir şekilde cilt rengini açar.

Soya : Antioksidan barındıran soya sayesinde cilt rengi parlar ve cilt rengi açmada önemli bir besindir. Aynı zamanda Soya kırışıklık ve yaşlanmaya karşı savaş açan besinler arasındadır.

Yukarıdaki cilt beyazlatan besinler haricinde Cilt Beyazlatıcı Maskeler uygulayarak daha kısa sürede etkili sonuçlar alabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. blank zeynep dedi ki:

    bunları maskemi yoksa yicezmiyazmamışsınız yani nasıl uygulamamız gerektiğini eklerseniz sevinirim of ten rengim sarı

    1. blank ali dedi ki:

      yiyecek bunlar yiyorsunuz 🙂 sarı iyidir 😉