Çatlaklar için Çözüm Önerileri ve Tavsiyeler

Çatlaklar için Çözüm Önerileri ve Tavsiyeler

Sizlere bu yazımızda çatlaklar için çözüm önerileri ve tavsiyeler hakkında bir çok detaya değinerek cildinizde oluşan çatlaklardan kısa süre içerisinde nasıl kurtulacağınızı ve çatlak tedavisi için gerekli olan tüm bilgileri vereceğiz.

Çatlaklar için Çözüm Önerileri ve Tavsiyeler

Çatlaklar her yaşta ve vücudun her yerinde oluşabilir. Her ne kadar kötü bir görüntü olsa da vücudunuza küsmeyin. Çünkü sizlere vereceğimiz çatlak tedavisi yöntemleri ile tüm vücudunuzdaki çatlakları kısa sürede çözebilir , tedavi edebilirsiniz.

Çatlaklara Krem Önerisi

Çatlaklara krem önerisi olarak sizlere “Strivectin” adında bir krem tavsiye etmek istiyoruz. Daha önce doğum sonrası oluşan çatlaklarda çok olumlu yorumlar bırakan bu kremi çatlak tedavisinde önerdiğimizi rahatça söyleyebiliriz. Kremin fiyatı biraz pahalı olsa da çatlaklar üzerinde inanılmaz etkileri var. Bu krem aynı zamanda çatlak kremi olması ile beraber yaştan olayı ciltte oluşan kırışıklıkları da geçirmektedir. Ürün fiyatı 277 TL’dir.

Çatlaklar Oluşmadan Elle Tedavi Yöntemi

Çatlaklar tüm kadınların korkulu rüyasıdır. Çatlaklar özellikle hamile bayanlarda göbek bölgesinde oldukça fazla görülür. Hamilelerde çatlaksız bir göbek ihtimali belki de %5’tir. Eğer çatlaklar oluşmadan henüz pembe kıvamındayken el ile “mıncıklama” yapılır ve üzerine vazelin sürülürse ciddi anlamda çatlak engellenebilir.

Bunun en basit yöntemi sıcak bir banyo sonrasında çatlakların üstünü elleriniz yardımı ile mıncıklayıp ve masaj yapın. Sonrasında ise vazelin , badem yağı sürerek çatlakların oluşumunu engelleyebilirsiniz. Burada mıncıklama işlemi derinin elastik bir yapıya bürünmesini sağlar. Mesela kilo alındığında o bölgede deri altında oluşan yırtıklardan dolayı oluşan çatlaklar mıncıklama ile elastik yapıya gelir. Böylece deri altında yırtık oluşumu dolayısı ile de çatlaklar oluşmaz.

Lavanta Yağı ile Çatlak Tedavisi

Çatlaklardan kurtulmak için uygulayacağınız diğer bir yöntem ise lavanta yağı yöntemidir. Doktorlar bile çatlaklardan kurtulmak için lavanta yağını öneriyor. Aktarlardan satın alabileceğiniz lavanta yağını çatlak olan bölgelere masaj yaparak uygulamanız sonucunda çatlakların azaldığı söylenmektedir.

Dilerseniz banyo sonrasında limon , lavanta yağı ve anason yağını karıştırarak daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Tamamen doğal olan bu karışımlar sayesinde çatlaklardan kısa sürede kurtulmanız mümkün.

Badem Yağı ile Çatlaklardan Kurtul

Düzenli olarak kullanılan ve çatlakları yok etmede kullanılan diğer doğal yağlardan bir tanesi de badem yağıdır. Badem yağını çatlak olan bölgeye masaj yaparak uygulayın. Haftanın 3 günü uygulayacağınız badem yağı sayesinde cildinizde çatlaklardan eser kalmayacak.

Bunların dışında susam yağı , fındık yağı vanilya yağı , kakao yağı , bol su içmek , renee krem , gibi bir çok yöntemi çatlak tedavisinde kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. blank Müjde kılıç dedi ki:

    Artık neyi denemem gerektiğini bilmiyirum