Cilt Bakımı

Sivilceden kurtulmanın yolları

Sivilceden kurtulmanın yolları

Sivilceden kurtulmanın yolları adlı yazımızda sizlere doğal ve evde uygulayabileceğiniz bir kaç yöntemden bahsetmek istiyorum. Aşağıdaki yöntemler sayesinden cildinizde oluşan sivilce problemlerinden kolayca kurtulabileceksiniz.

Sivilceden kurtulmanın yolları

Sivilce karakteristik bir cilt hastalığıdır. Kimi insan 100 gram çekirdek yer ve 2 gün sonra cildi sivilce dolarken , kimi insan 1 kilogram çekirdek yese sivilcenin “S”‘si oluşmaz. Bu nedenle sivilceler karakteristik bir hastalıktır. Ancak genel olarak ergenlik çağlarında sivilceler de artış daha fazla gözükür.

Aşağıda sizlere bahsedeceğimiz önlemleri ve yapılması gereken örneklere dikkat ederseniz , kısa süre içerisinde cildinizdeki sivilcelerden kurtulabilir ve sivilcelerin çıkmasını önleyebilirsiniz.

HİJYEN BAKIMI

Günde en az 2 kere yüzünüzü yıkayın

Yüz Yıkamak

Her gün sabah ve akşam olmak üzere yüzünüzü kesinlikle yıkayın. Bu işi artık rutin bir hale getirin. Sivilcelerden kurtulmak için doğal çözümlerin başında gelir. Yüzünüzü yıkadığınız suyun ılık olmasına özen gösterin. Çünkü ılık su gözenekleri açacaktır. Aynı zamanda sıcak su , soğuk suya göre daha temiz bir duruma gelmektedir.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus şudur; Yüzünüzü yıkamadan önce kullandığınız sabunun ve ellerinizin hijyeni tam olmalıdır. Kısacası ilk öne ellerinizi ardından yüzünüzü yıkayın.

Yüz yıkamadan sonra cildinizi nemlendirin

Yüz Nemlendirmek

Her yüz yıkamadan sonra cildinizi nemlendirmek gerekir. Nemlendirici kullanmak , yüz yıkamak kadar önemlidir. Cildin her zaman neme ihtiyacı olduğunu unutmayın. Tabi nemlendirmek için cilt tipinizi de bilmeniz gerekmektedir.

Yağlı ciltler için jel bazlı nemlendirici seçmenizde yarar var. Aşırıya kaçmadan jel nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Jel nemlendiriciler yağlı ciltler için idealdir.

Kuru bir cilde sahipseniz , krem bazlı nemlendiricileri seçmenizde yarar var. Krem bazlı nemlendiriciler daha ağır ve daha uzun ömürlü olurlar. Kuru ciltlere krem nemlendiriciler daha iyi gelir.

Haftada bir kere peeling yapın

peeling

 

Haftada bir kere peeling yapın ve cildinizi rahatlatın. Daha önceki yazılarımızda sizlere evde nasıl peeling yapılır ve peeling nedir gibi konuları paylaşmıştık. Dilerseniz bu konu başlıklarından sizlere yararlı olan konuları okuyabilirsiniz. Peeling yapmak cildinizdeki sivilcelerden kurtulmanıza yararı olacaktır.

Gün sonunda makyajınızı temizleyin

Güne başlarken uyguladığınız makyajınızı , yatmadan önce mutlaka ama mutlaka temizleyin. Makyaj ile uyursanız , sivilcelerin daha çok artmasına yardım etmiş olursunuz. Aynı zamanda cildinizdeki gözenekleri tıkamış ve cildinizi havasız bırakmış olursunuz. Bu durum sivilcelerin artmasına neden olur.

Elinizle yüzünüze dokunmamaya çalışın

Gün içerisinde dokunduğunuz yerlerden ellerinize çok miktarda bakteri ve mikrop bulaşır. Bu nedenle kirli ellerinizle cildinize dokunmanız cildinize büyük zarar verir. Özellikle sivilceli bir cilde sahipseniz , sivilcelerin artmasına hatta sivilcelerin kabuklu ve mikrop kapmasına yardımcı olursunuz. Mutlaka ellerinizi hijyenik tutmaya çalışın ve elinizle yüzünüze dokunmayın.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ