Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

Alkali suyun faydaları ve alkali su nasıl yapılır? Hakkında bilgi makalemize hoş geldiniz. Alkali su vücuttaki hücrelerin yenilenmesi için çok gerekli bir sudur. Evinizde çok rahat bir şekilde alkali su hazırlayarak sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Alkali Suyun Faydaları

Bir çok televizyon ve internet reklamlarında görmeye alışık olduğumuz bu su sayesinde vücudumuzun bağışıklık sistemi kuvvetlenecek ve hücreler yenilenecek. Hücrelerin yenilenmesi hem geç yaşlanmanızı hemde cildinizin sağlıklı olmasına önemli etkenleri oluyor.

Alkali Suyun Faydaları

Alkali Su Nasıl Yapılır?

Alkali su yapabilmeniz için gerekli olan malzemeler karbonat ve 2 litre sudur. 2 litre su içerisine 1 çorba kaşığı ingiliz karbonatı katarak , karbonat eriyene kadar karıştırmalısınız. Karbonat eridikten sonra gün içerisinde bu 2 litrelik suyu dilerseniz saf olarak dilerseniz de içeceklerinizin içerisine karıştırarak kullanabilirsiniz. Alkali su yapımı hakkında detaylı bilgileri görebilirsiniz.

Aklınızda bu suyu sıcak veya soğuk içeceklerde kullanabilirmiyiz? gibi bir soru gelirse yanıtı “Evet kullanabilirsiniz” olacaktır. Unutmayın ki insan vücudu alkali ile doğar ve asitik vücut ile ölür. Çok fazla asit insan vücudunu yorar bu nedenle alkali su tüketerek bu dengeyi korumanız gerekmektedir.

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

  • Alkali su PH seviyesini yükseltir.
  • Alkali su suyun oksijen seviyesini yükseltir.
  • Alkali su tükettiğinizde yaşlanmanız gecikir ve yavaşlar.
  • Alkali su hücreleri yenileyerek yaşlanmanızı geciktirir ve cilt sorunlarınızın oluşmasını engeller.
  • Alkali su dünyaca ünlü doktor ve profesörler tarafından tavsiye edilmektedir.
  • Alkali su , kronik rahatsızlıkları minimum seviyeye düşürür.
  • Romatizma , kalp rahatsızlığı , damar tıkanıklığı gibi rahatsızlıkların önüne geçer.
  • Alkali su vücuttaki yağ hücrelerini parçalayarak zayıflamanıza yardımcı olur.

Akali Su Avrupa dahil olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde çok ünlü ve sağlıklı bir su olarak bilinir. Ülkemizde özellikle Ahmet Maranki , Canan Karatay gibi ünlü isimler Alkali su hakkında çok olumlu yorumları var. Hatta bir çok internet sitesinde reklamları çıkan Alkali suyun reklamlarında Ahmet Maranki bulunmuştur.

İnsan sağlığı için bu kadar yararlı bir suyun kullanımı hakkında çok daha fazla detaylara ulaşmak hatta Alkali suyunu evinizde yapmak istiyorsanız evde alkali suyu nasıl yapılır? konumuza göz atabilirsiniz. Bu şekilde kendi evinizde rahatça ve kolaylıkla Alkali suyu elde edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım