Sivilcelere İyi Gelen Sivilce Sabunları

Sivilcelere İyi Gelen Sivilce Sabunları

Sivilcelere iyi gelen sivilce sabunları hakkında sizler için biraz araştırma yaptık ve cildinizdeki sivilcelerden bir an önce kurtulabilmeniz için hangi sivilce sabunu iyi ve sivilce sabunu fiyatları hakkında bilgiler paylaşmak istedik. Sivilcelerin ciltten uzaklaşması için en önemli şeylerden bir tanesi cildin iyi bir şekilde temizlenmesidir. Cilt için daha doğrusu sivilceler için kullanacağınız sabunlar cildiniz için büyük önem taşır.

Eğer sivilceler neden oluşur diyorsanız ve çözüm arıyorsanız sivilce neden olur makalemize göz atabilirsiniz.

Özellikle sivilceli ciltler farklı vitamin ve minerallere ihtiyaç duyarlar. Bu vitamin ve mineraller sivilce sabunları içinde bulunur. Böylece her cilt yıkandığında sivilce sabunu içerisindeki vitamin ve mineralleri enzimler. Kısa sürede sivilceler de yok olur.

Sivilce Sabunları

Sivilcelere iyi gelen sivilce sabunları hakkında detaylı olarak sizlere bilgilendirme yapalım. Sivilce sabunları tamamen  bitkisel içeriğe sahiptir ve sivilceleri yok edici etkiye sahiptir.

Kekikli Sivilce Sabunu

Kekik sabunu Sivilcelere iyi gelen sivilce sabunlarından bir kaç tane örnek ve çeşit vermek istiyorum. Bu sivilce sabunlarını aktarlardan satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Kısa süre içerisinde bu sabunlar sivilcelerinizi çok çabuk geçirecektir.

Kekik bildiğiniz gibi cilde iyi gelen bir baharattır. Kekik cildi yumuşatır , kan dolaşımını hızlandırır ve kan dolaşımını arttırır. Kekikli sabunda bir çok cilt uzmanı tarafından tavsiye edilen bir üründür. Türkiye’de üretimi Gaziantep’te sağlanmakla beraber sivilceleri bir hafta kadar kısa bir sürede yok eder. Kekikli sivilce sabunu cilde uygulandığında biraz yaksa da cilde iyi geldiğini unutmayın. Fiyatı yaklaşık olarak 10-15 TL arasında değişmektedir. Kekik sabununun cilde faydaları saymakla bitmiyor

Kekikli Sivilce Sabunun Faydaları

 • İçerisinde barındırdığı bitki özleri ve zeytin yağın dan dolayı saçlar içinde kullanılabilir.
 • Antiseptik özelliği vardır.
 • Kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı daha sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlar.
 • Sedef hastalığı, mantar ve egzemalara çok iyi geldiği bilinmektedir.
 • Gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlar.
 • Ciltteki siyah noktaları geçirir.
 • Ergenlik ve regl dönemlerindeki sivilceler üzerinde büyük etkisi vardır.
 • Kekikli sivilce sabunu kullananların geri dönüşleri, bu ürünün olumlu sonuçlar verdiğine işaret ediyor.

Neutrogena Sivilce Sabunu

Hem ülkemizde hemde dünyada popüler olan Neutrogena markasının ürettiği sivile sabunu ile cildinizi temizlediğiniz de yaklaşık 12 saat içerisinde etkisini görebiliyorsunuz. Tamamen bitkisel bir içeriğe sahip olan bu sivilce sabunu kozmetik ve cilt bakımı ürünü satan mağazalarda 15-20 TL arasında satılmaktadır.

Neutrogena Sivilce Sabunu Kullananlar

-Ben Neutrogena sivilce sabununu kullandıktan sonra kremini kullanıyorum ve çokta memnunum. Sabah ve aksam temizlenmiş cilde uygulayın yazıyor. Sadece akşamları vakit bulabiliyorum bunları kullanmaya. Sabahları acele evden çıktığım için aklıma gelmiyor ve buna rağmen cildime çok yaradığını görüyorum. Sivilceleri kurutuyor ve cilt daha genç ve daha saglıklı duruyor. Benim kullandığım krem: Neutrogena Visibly Clear yağsız nemlendirici. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

-Bir kaç sene önce bu ürünü kullanmıştım ve oldukça memnun kalmıştım.

-Bir ara sabunu kullanmıştım, öyle aman aman etki etmiyor ama zarar da vermiyor. Nemlendiricisini kullanmayı düşünüyorum, kullananlar hep çok memnun.

Bello Dora Sivilce Sabunu 

 Günlük kullanım için üretilmiş olan bu sivilce sabunu hem anti-bakteriyel hemde mikrop kırıcı özelliğe sahip bir sivilce sabunudur. Cilde uygulandığında gözenekleri açar ve temizler. Bununla beraber cildi gerginleştirir. Bu sivilce sabunu içerisinde biberiye , kükürt ve kil mineralleri bulunmaktadır. Düzenli kullanımlarda 1 hafta içerisinde yüz ve vücuttaki sivilceler de gözle görülülür derecede iyileşme sağlar. Hücreleri yeniler ve yağlı ciltlerde saç diplerindeki  yüz ve vücutta oluşan yağı azaltır. Bello Dora antibakteriyel sivilce sabunu fiyatı 5-15 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Bello Dora Sivilce Sabunu Kullananlar

Bello dora salyangoz özlü sabununu 2 senedir kullanıyorum. Memnunum sivilceler artık yok

-Görücü usulu kız istemede başarı elde ettiğini duydum. 🙂

-Akne sabunu olmadan bir hayat düşünemiyorum. Adamlar öyle bir formül yapmış ki yılların işkencesine son verdi benim için. Sivilce oluşumuna müsait karma bir cildiniz varsa derhal hayatınıza dahil edin derim. Sonra bana çok teşekkür edeceksiniz.

Imex Sivilce Sabunu

Imex sivilce sabunu, cildi derinlemesine temizleyip cillte oluşan yağ ve kirli tabakayı temizleyerek cildin nefes almasını sağlıyor. Imex sivilce  kremi de bulunan bu ürünü, kuru cilde sahip kişilerin kullanması pek tavsiye edilmiyor. Cildi derinlemesine temizleyen Imex sivilce sabunu yağlı cilt üzerinde çok etkilidir. Günde 2 defa yüzünü yıkamanız gereken bu sabunu, kullanan her 10 kişiden 8’i olumlu sonuç aldıklarını söylüyorlar. Imex sabun sivilce izlerinde kullanılmak üzere daha çok krem formu tercih edilir. Düzenli olarak  kullanmanız sonucunda kısa zamanda etkili sonuçlar alabilirsiniz. Imex sabun  fiyatı 30 ile 45 TL arasında satılmaktadır.

Imex Sivilce Sabunu Kullananlar

-10 günden fazla süredir kullanıyorum. Yüz temizlemek için ekstra bir şeye ihtiyaç hissetmiyorum. Öncelikle kokusu gelse de şimdi çok hoşuma gitmeye başladı.

-Son bir haftadır kullanıyorum. O kadar para verdim boşa gitmese bari diyerek kullanmaya başlamıştım ama gerçekten faydalı bir ürün yani. Evet pahalı biraz ama verdiğiniz paranın hakkını veriyor ve bir hafta içinde etkilerini görmeye başlıyorsunuz. Bu güne kadar birçok yüz temizleme ürünü ve akne ilacı kullanmış biri olarak  başarılı bir temizleme ürünü olduğunu söyleyebilirim.

– Bu imex falan işe yaramıyor bende.. daha çok çıktı bide iltihaplı oldu of. Niye böle oldu anlayamadım bende

– Sabah akşam uyguluyorum ve yıllar sonra ilk defa senin yüzün düzelmiş mi tepkilerini almama sebep olduğuna göre gerçekten işe yarıyor. Not olarak da şunu söylemek lazım gelir ki diğer sabunlar gibi cildi kurutmuyor ve uzun süre temizlik hissi sağlıyor.

Sebamed Sivilce Sabunu

Sebamed sivilce sabunu yine önemli sivilce sabunları arasında yer almasının yanı sıra hekimler tarafından da sivilceler için önerilen sabunlar arasında yer alır. Regl döneminden kaynaklı oluşan ve ergenlik döneminde ki sivilceler için kullanılan sebamed sabun, cildi nemlendirici ve bakterilerin çoğalmasını engelleyen cilt sabunudur. Sebamed sivilce sabunu fiyatı ise 20 ile 30 TL arasındadır.

 

Sebamed Sivilce Sabunu Kullanımı

Günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzere, suyla köpürterek göz altları hariç yüzünüze sürerek bir kaç dakika kadar bekleyiniz. Bekledikten sonra bol su ile durulayıp havlu yardımı ile kurulamanız önerilmektedir.

Sebamed Sivilce Sabunu Kullananlar

– Sebamed sabunu tavsiye üzerine aldı ve baya da kullandım işe yarıyor gerçekten ama düzenli kullanmanız gerektiği yanında çok aşırısı ise cildi tahriş edebiliyor.

-Sebamed şahane bir sabundur. Ben de lisede birkaç yıl kullanmıştım sivilcelerim. Eskiden yüzümü bile çok yıkamazdım ama sebamed ile yıkadıktan sonra insanda ferahlık yaratması sayesinde günde en az 2-3 kere yüz yıkama alışkanlığı kazandım. 😀 Cidden kral sabundur.

-Sebamed sabunun likit olanı var 7-8 senedir kullanırım çok da memnunum. Sabunu da kullandım ama, sabun olduğu için hem çabuk tükendi hem de kullanımı zor. Bir de akne ve sivilce için likit olanı duş jeli olarak da kullanılmakla birlikte daha etkilidir.

-Aslında sabun surata sürülmez. Cildi kurutur. Sebamed sabun kremleri var onlardan alsan daha iyi.

Nilera Okyanus Sabunu

Özellikle her cilt tipini uygun olarak çıkartılmış bu sabunu çevrenizde kullanan veya kullanmış olan kişilere mutlaka rastlarsınız. Sivilce ve akne tedavilerinde yine önde gelen bir tedavi edici sabundur. Cildi nemlendirmesinden tutunda cildin sıklaşması ve pürüzsüzlüğüne kadar bir çok alan etkili faaliyetleri vardır. İçeriğinde okyanus suyu, yosun özü ve bitkisel yağlar barındıran nilera okyanus sabunu faydaları kullanıcıları tarafından sıklıkla dile getirilmektedir.

 

Nilera Okyanus Sabunu nasıl kullanılır?

İlk kullanımda itibaren cildinizde faydasını göreceğiniz bu ürünü, günde iki defa olmak üzere cildinize sürüp, ellerinizle iyice ovaladıkdan hemen sonra durulayabilirsiniz. Nilera Okyanus Sabunu fiyatı 25 ile 40TL arasında satılmaktadır.

Nilera Okyanus Sabunu Kullananlar Ne Diyor?

-Nilera markasının yağlı ve problemli ciltler için ürettiği, şeffaf/mavi renkli gliserinli sabunu. Şeffaf ve sağlam bir plastik kutunun içerisinde paketlenmiş şekilde eczanelerde satılıyor. Adının sabun olduğuna bakmayın, inanılmaz yumuşak bir temizlik ürünü. Sivilce ve siyah noktalara uzun vadede etkisini bu güzelliği bırakıp farklı ürünler kullandığınızda ciddi anlamda görüyorsunuz. Cildi hiç germiyor ve çok ferah kokuludur.

-Cildi yormadan temizleyen, yağlı ciltler için üretilmiş olmasına rağmen normal olan cildimde gerilme pul pul olma gibi problemlere sebep olmayan sabun. Kokusu biraz temizlik maddesini anımsatsa da verdiği temizlik hissi harika, tavsiye ederim herkese.

– Kutunun arkasında, internette, her yerde bu sabunun doğal olduğu, içerisinde zararlı hiçbir şey olmadığının iddia edildiği . fransız menşeili sabundur efendim. Ancak bu kadar doğal dedikleri sabunun içinde bilmem kaç tür sls var. Ben bu işi anlamadım. Şimdi sorsan kesin biz onları da doğal yoldan ürettik derler aynı şey sls ve paraben içermeyen şampuanlarda da başıma gelmişti.

-Aylardır kullanıyorum ve çok memnunum. Bana cilt doktorum yüzümdeki sivilceler için verdi. Özel günlerde 1-2 minik sivilce dışında artık hiç sivilcem çıkmıyor. İlk başlarda sabah akşam olmak üzere iki kez cildimi bu ürünle yıkıyordum. Şimdi sadece sabahları yıkıyorum. Kısacası ben çok memnun kaldım.

Avene Jel Sivilce Sabunu

Avene jel Sivilce Sabunu jel formunda piyasada bulunmakta olup, cildin temizlenmesine ve ciltte oluşan sivilceler için kullanılmaktadır. Paraben maddesi içermeyen avene jel, cildin pH değerini de korumaya yardımcı oluyor. Yağlı ve akneli ciltlerde etkili olan bu ürünü, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa cildinize sürüp  ardından yıkamanız yeterli olacaktır. Avene jel sabun fiyatı 40 ile 80 TL arasında satılmaktadır.

 

Avene Cleanence Kullananlar

– 4 senedir kullandığım, fiyat performans olarak mükemmel bulduğum temizleyicim.

-Cildi kurutmadan nazikçe temizler, iyi de temizler. Makyaj temizleyicisi ve bu jelden sonra kullandığım tonik pamuğunda ancak havludan kalan tüyleri görebiliyorum. Hiç de kirli filan olmuyor. Az ürün kullanıldığı için kolay durulanması sevdiğim başka bir özelliğidir.

-Kesinlikle yağlı ve problemli ciltlerin kullanması gereken jel. Eczaneci bana roacutanne tedavisinden vazgeçen kardeşinin kullanıp tamamen sivilcelerinden kurtulduğunu ileri sürerek sattı. İyi ki de sattı. Başka bir eczane ürünü kullandın mı derseniz hayır, ama gerek de duymadım. Benim ultra yağlı cildimi bile kurutuyorsa kuru/karma ciltler hiç bulaşmasın derim. Bir de avene clean-ac kremle kullanılırsa da tadından yenmez.

-Karmadan yağlıya dönük bir cildim var ve bu ürünü kullandığım süre boyunca bu ürün ne cildimi temizlemiş gibi geldi ne de yıkadığımda cildimde ki yağı aldı. Sadece su ile yıkadığımda da aynı etkiyi görüyorum. Zaten sanırım sadece hassas ciltler için deselermiş daha doğru olurmuş.

Fransız Lavantası Sabunu

Denenmeye değer bir sabun olan Fransız lavantası sabunu ergenlik sivilcelerine ve ciltte akne gibi rahatsızlık verici problemlere karşı etki sivilce sabunları arasında yer alır. 17 yaşından küçüklerin kullanması önerilmez. Fransız Lavantası sabunu fiyatı ise 5 ile 25 TL arasındadır.

Fransız Lavantası Faydaları

 • Zona hastalığına, deride yanıklara, dokuda meydana gelen çürümelere iyi geldiği bilinmektedir.
 • Yağlı ciltler için cildin yağ oranını dengeleyici ve hücre yenileyici özelliği bulunmaktadır.
 • Depresyon, sinirlilik hali, uyku problemlerine uzun vadede kullanımda fayda sağlamaktadır.
 • İnsan vücudunun zinde kalmasına yardımcı olur.
 • Saçların daha canlı ve daha parlak görünmesine katkıda bulunur.

Fransız Lavantası Nasıl Kullanılır

Elde köpürtüldük den sonra problem yaşadığınız bölgeye sürüp iki dakika bekledikten sonra durulamanız gerekmektedir ve günde 2 defa kullanımı önerilir. Daha problemli olan bölgelere ise direkt olarak sabunu sürülüp 5 dakika bekletildik den sonra durulama işlemine geçilir. Lavanta sabunu sivilcelere çok iyi geldiği bilinmektedir.

 

Fransız Lavantası Sabunu Kullananlar

-Sivilcelere çok iyi geliyor. Eğer cildin aşırı hassas değilse, yani sabun sürebiliyor isen faydasını görürsün. Antibakteriyel ve antiseptik özelliği var. Böylece sivilce oluşumuna neden olan bakterileri önlüyor, ayrıca aktif olan sivilceleri de kurutuyor. Sabundan hemen sonra lavanta yağını cildini nemlendirmek için kullanabilirsin. Hücre yenileyicidir, leke ve sivilce izlerini gidermeye yardımcı oluyor. Bu zeytin yağı, badem yağı gibi yoğun değil, uçucu yağlardan biri. Pamuğa birazcık döküp cildini sildiğinde nasıl temizlediğini görürsün.  Hem ölü hücreleri hem de gözeneklerde kalan kirleri ve yağı. Cilt kısa sürede emer ve yumuşacık olur, yalnız kolonya sürmüş gibi yakar ilk başta.

-Ben de yeni denemeye başladım lavanta sabununu. İçinde lavanta parçacıkları olan bir sabun almış annem bana. Ne zamandır duruyormuş çekmecemde dün karıştırırken buldum. Denemek istedim çok severim lavanta kokusunu ve denedim gayet güzel oldu yüzüm. Karma olduğu için yanaklarıma nemlendirici sürmeyi ihmal etmedim ama yumuşacık oldum ve mis kokusuna bayıldım.

Güncelleme; 15.01.2019

İlgili Makaleler;

En Etkili Sivilce Kremleri

Sivilcelere Karşı Üstün Etkili Benzamycin Krem ve Topikal Jel

Lazerle Sivilce Tedavisi

Sivilceler İçin Doğal Maske

Sudocrem Sivilce Tedavisi ve Akne İzlerine Kesin Çözüm

YORUMLAR

 1. blank Gizem dedi ki:

  Bello dora sivilce sabunu normalde günde 2 kere kullanılıyormuş ama ben cildim yağlı olduğu için günde 3 kere kullanıyorum bunun bir zararı olurmu. Birde bu sabun sivilceleri tamamen yok ediyormu?