Cilt Sarkmasına Karşı Maskeler

Cilt Sarkmasına Karşı Maskeler

Cilt sarkmasına karşı maskeler, ciltte zamanla oluşan ve genellikle orta yaşlarda gözüken cilt kırışıklıkları ve sarkmalara karşı uygulanacak maskelerdir. Sizlere hazırladığımız cilt sarkmasına karşı maske tarifleri ile cilt sarkmalarını tedavi edebilir ve iyileştirebilirsiniz.

Cilt Sarkmasının Nedenleri

  • Özellikle orta yaşlardan sonra ciltteki kolojen ve elastin liflerinin gevşemesi sonucunda oluşur.
  • Yaş ilerledikçe deri altındaki yağ oranı azalır ve zaman içerisinde hücreler azalır.
  • Buna birde yer çekimi etkeni eklendiğinde cilt sarkması başlar.

Cilt sarkmasına karşı maske tarifleri bu gibi sorunların önüne geçmek ve cildinizi korumak için iyi gelecektir. Belirli bir yaştan sonra cilt ister istemez sarkar. Bu maskeler cildinizdeki sarkmaları geciktirir ve zamanın etkisine karşı cildinizi korur.

Cilt sarkmasına karşı maskeleri evinizde kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Sizlere vereceğimiz tarifler içerisinde hiç bir katkı maddesi veya kimyasal bulunmadığından dolayı rahat bir şekilde hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca tarifler içerisindeki malzemeler sağlıklı olduğu kadar cildin sıkılaşmasına yardımcı şeylerdir. Aynı zamanda binlerce lira verilen maskeler yerine daha ekonomiktir.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

  • Limon suyu
  • Bir şişe gliserin
  • Bir şişe biberiye yağı
  • 500 gram kırmızı acı biber

İlk önce 500 gram kırmızı biberi su içerisinde haşlayın. Haşlamış olduğunuz biberlerin üzerine limon sıkın ve biberleri öldürün. Biberleri öldürdükten sonra üstüne gliserini ve biberiye yağını ekleyin. Sonrasında bütün malzemeleri mutfak robotuna atın. Robottan aldığınız karışımı en az 24 saat boyunca karanlık ve serin bir yerde bekletin. Hazırlamış olduğunuz maskeyi cildinize haftada 1 kez uygulayın ve en az 20 dakika boyunca cildinizde bekletin. Temizlemek için ılık su kullanabilirsiniz. Eğer güneşe çıkma imkanınız varsa bu maskeyi kullandıktan sonra 30 dakika boyunca güneşte kalmanız daha iyi olacaktır.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Evde

  • 2 yemek kaşığı un
  • Gül suyu
  • 2 yemek kaşığı yoğurt

Bir kase içerisine un ve yoğurdu katıp karıştırın. Karışımı krem kıvamına getirebilmeniz için gül suyunu yavaş yavaş dökerek karıştırmaya devam edin. Karışım krem kıvamına geldiğinde sonra cildinize sürün ve en az 15 dakika bekletin. Maskeyi temizlemek için ılık su kullanmanızda yarar var. Eğer daha sıkı ve gergin bir cilt istiyorsanız bu maskeyi haftada en az 2 kere uygulamalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.