Diş Beyazlatan En İyi Tarifler

Diş Beyazlatan En İyi Tarifler

Diş Beyazlatan En İyi Tarifler Bir insanda en dikkat ettiğimiz yer dişlerdir. Beyaz bir gülümsemeyi kim arzu etmez ki. Dişleri beyazlatmak için birçok ürün kullanmaktayız. Fakat hiç evde kendiniz bu tarifi denediniz mi? Hayır diyorsanız bir kalem bir kağıt hazırlayıp notlarınızı almaya başlayın.

DİŞ BEYAZLATMAK İÇİN FIRÇA VE DİŞ İPİNİN ÖNEMİ

Gülümsemenizi korumanın başlıca ilk adımı diş ipi ve fırçanızdır. O muhteşem gülümsemeyi sürdürmek istiyorsanız eğer ağız sağlığınıza önem vermeniz ve dişlerinizin bakımı bir rutin haline getirmeniz gerekmektedir.

DİŞ BEYAZLATIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Dişlerimizde zamanla oluşan matlık veyahut lekelerin sebebi koyu renk içecekler, güçlü baharatlarla yapılmış yiyecekler vs den meydana gelmektedir. Bu ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmanız gerekmektedir. Renklendirici boyalı içeceklerden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Ama siz diyorsanız ben uzak duramıyorum bu gıdalardan; hemen tükettikten sonra dişlerinizi fırçalayıp sakız çiğnemeniz gerekmektedir.

DİŞ BEYAZLATMAK İÇİN BİR DİĞER ÖNERİ GARGARA

Dişlerimizde oluşan bakteriler ağız sağlığımız için tehdit oluşturmaktadır. Bakterileri öldürmek için gargara kullanmamız gerekmektedir. Gargara hem ağız kokusunu yok eder hem de bakteri ve mikroplardan dişlerimizi korur. Gülümsememizi daha parlak ve beyaz tutmaya yarar.

DİŞ BEYAZLATMAK İÇİN EVDE HAZIRLADIĞIMIZ TARİF

Şimdi sıra geldi size evde doğal diş beyazlatmak için o muhteşem tarife. Çok malzemeli zahmetli olarak düşünmeyin. Sadece 2 malzemeyle muhteşem bir gülüşe sahip olabilirsiniz. İşte o tarif;

Bunun için bize gerekli olan malzemeler karbonat ve çilektir. Çileğin dişe faydası plak oluşumunu engeller, diş kanamalarını durdurucudur ve diş plağındaki aşınmaları tamamen yok etmektedir. Karbonatta ise, sodyum bikarbonat içerisinde olduğu için köpürecektir.

Bu köpük dişlerimizdeki, diş yüzeyinde oluşan lekeleri tamamen yok etmektedir. Bu karışımı hazırladıktan sonra dişlerimizi nazikçe fırçalıyoruz. Fırçalamayı birkaç dakika sürdürüyoruz. Daha sonra ağzımızı çalkalıyoruz ve hemen ardından normal diş macunu ile dişlerimizi fırçalıyoruz. Yalnız şöyle bir bilgi vereyim size bu karışımı sadece 2 haftada 1 kez dişlerimize uyguluyoruz. Bir diğeri ise diş doktorunuz size şeffaf plakların içine beyazlatıcı jel sıkıştırıp dişlerinizin üzerine takarak evde uygulamanız mümkündür. Bu basit bir yöntemdir. Bu uygulamayı yaklaşık olarak 8. 10 gün süreyle yapılması gerekiyor. Beyazlatıcı diş etlerine temas etmediği için güvenilir bir beyazlık sağlanır.

Sizlere diş beyazlatan en iyi tarifleri vermeye çalıştık. Umarım sizlere yararı olmuştur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.